Αγγελίες για πώληση/ζήτηση κάθε είδους οχήματος, από πατίνι, μέχρι ελικόπτερο
Άβαταρ μέλους
By messinios
#659331 Καλησπέρα ενδιαφέρομαι για αγορά Renault Megane 1.5 diesel μοντέλο από 2009 και μετά. Όποιος έχει ή μπορεί να βοηθήσει.
Ευχαριστώ
Άβαταρ μέλους
By nikos
#659346
messinios έγραψε:Καλησπέρα ενδιαφέρομαι για αγορά Renault Megane 1.5 diesel μοντέλο από 2009 και μετά. Όποιος έχει ή μπορεί να βοηθήσει.
Ευχαριστώ
Καταλαβαίνεις ότι ελληνικό δε θα βρεις και όλα θα είναι εισαγωμενα με άπειρα χλμ αλλά γυρισμένα με τον πωλητή να λέει ότι το είχε παππούς για το σούπερ και τη θάλασσα?
Αν δεν έχεις πρόβλημα προχωράς
Άβαταρ μέλους
By edmond
#659351 Από 2015-16 και μετά βέβαια αυξάνονται οι πιθανότητες να είναι ελληνικό-->τέλος leasing, όπου εκεί τα km να μπορούν να τσεκαριστούν καλύτερα καθότι προβλεπόμενα σέρβις κλπ.
Αν όντως, όπως αναφέρθηκε, δεν έχεις πρόβλημα με...αμφιβολίες περί ιστορικού, προχωράς. Τουλάχιστον στο θέμα μοτέρ τραβάς σε καλό δρόμο :)
Άβαταρ μέλους
By messinios
#659374 Αμφιβολίες περί ιστορικού φυσικά και έχω και γι'αυτό είμαι σε αναζήτηση Ελληνικού όσο δύσκολο και να είναι.
Λέγοντας ότι από μοτέρ είμαι σε καλό δρόμο, εννοείται ότι είναι αξιόπιστο;;
Γενικότερη άποψη ή εμπειρία;
Άβαταρ μέλους
By edmond
#659376 Ο 1.500άρης είναι από τα μοτέρ που το λες και...μπετόν. Μπόλικα χρόνια στην πιάτσα με αρκετές αναβαθμίσεις, φορεμένος σε πλείστα μοντέλα renault, dacia, nissan, mercedes, είναι απροβλημάτιστος, με αρκετή -για τον χαρακτήρα του- δύναμη και παράλληλα οικονομικός. Θα υπάρχουν βέβαια και εξαιρέσεις(αλίμονο), ωστώσο το πρόσημο είναι σίγουρα θετικό.
Μοντέλα από 2009 έως περίπου 2015(megane3 δηλαδή), βλέπω στο car τιμές χοντρικά από 7 έως 13 χιλιάρικα, τα περισσότερα βέβαια με πάνω από 100.000km, αρκετά και με πάνω 150.000. Αν καταλήξεις σε megane, επέλεξε κατά προτίμηση κάποιο από το πρώτο facelift(μετά το 2012, υπήρξε και δεύτερο το 2014), μιάς και ποιοτικά είναι αναβαθμισμένο, ακόμα καλύτερα το επόμενο βέβαια. Όλα βέβαια καταλήγουν στο βάθος της...τσέπης σου καθότι όσο πιο καινούργιο, τόσο πιο ακριβό, καταλαβαίνεις...
Από Μεσσηνία να υποθέσω λόγω nickname ή "άσχετο";