Αγγελίες για πώληση/ζήτηση κάθε είδους οχήματος, από πατίνι, μέχρι ελικόπτερο
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#435286 https://www.car.gr/classifieds/cars/view/10946502/
Πωλείται το Fiesta της :inlove: μου. Τα στοιχεία τα αντιγράφω από την αγγελία στο car.gr
Ερωτήσεις δεχόμεθα, όπως και πάσα έλεγχο. Έχομε πρώτο πράγμα, διαλέχτεεεε, διαλέχτεεεε λέμεεεε!

:lol:

Ένας ιδιοκτήτης από καινούριο.
Σε γκαράζ στο μεγαλύτερο μέρος της ζωής του.
Κανένα τρακάρισμα, μικρές αμυχές μόνον, όπως φαίνεται και στις φωτογραφίες.
Εξτρά, πλέον του εργοστασιακού εξοπλισμού: συναγερμός, αισθητήρας παρκαρίσματος πίσω (αόρατος, χωρίς τρύπημα προφυλακτήρα), καλύμματα στα καθίσματα από την πρώτη μέρα (η μαμά επένδυση έχει μηδενική φθορά), λαστιχένια πατάκια από την πρώτη μέρα, τα υφασμάτινα υπάρχουν και αυτά, ανέγγιχτα. Σέρβις πάντα με αναλώσιμα Ford (ακόμη και η μπαταρία ή οι υαλοκαθαριστήρες) σε εξουσιοδοτημένο συνεργείο Ford.
Λάστιχα με λιγότερα από 20.000 χιλιόμετρα. Οικονομική διάσταση, τα επώνυμα λάστιχα κοστίζουν περίπου 200€.
Ιμάντες αλλάζουν στις 120000 χιλιόμετρα, ή στην δεκαετία.
Πρόσφατο σέρβις πριν μερικούς μήνες. Συμπλέκτης, δίσκοι, τακάκια σε εξαιρετική κατάσταση.ΚΤΕΟ μέχρι το 2019.
Το αυτοκίνητο δεν χρειάζεται τίποτε απολύτως.
Οικονομικό σε κατανάλωση, τέλη, ασφάλεια. Τα σέρβις σε εξουσιοδοτημένα Ford είναι επίσης εξαιρετικά οικονομικά και με εργοστασιακά ανταλλακτικά.
Πωλείται επειδή δεν χρησιμοποιείται καθόλου, υπάρχουν άλλα δύο αυτοκίνητα και μια μοτοσυκλέτα. Η τιμή είναι συζητήσιμη σε λογικά πλαίσια.
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#435826 Το αυτοκίνητο πουλήθηκε. Το αγόρασε ο πρώτος που τηλεφώνησε, 2 λεπτά αφού η αγγελία ανέβηκε online! Ήρθε χθες από τον Πύργο Ηλείας, το είδε, ΔΕΝ το οδήγησε καν, και δώσαμε τα χέρια!
Στο μεσοδιάστημα με πήραν άλλοι 6-7 (έχασα το μέτρημα). Το πρωί χθες ήρθε κάποιος μαζί με ένα μηχανικό να το δει, και ο μηχανικός το έπαιζε βαρύ πεπόνι πως το αυτοκίνητο έχει... "θέματα". Μέχρι και τρύπια εξάτμιση βρήκε το τζιμάνι, αλλά τελικά "μπερδεύτηκε" και ήταν απλώς υγρασία (όπως του είχα πει από την αρχή βέβαια, αλλά νταξ, πού να ξέρω εγώ... :s_blush ).
Μετάνιωσα λίγο για την τιμή, τελικά δόθηκε 5500€ γιατί είχα πει στον πρώτο πως θα του κόψω κάτι και μιας και ο άνθρωπος ήρθε και από τον Πύργο και ήταν σωστότατος σε όλα.
Καλά χιλιόμετρα του εύχομαι, το Fiestaκι, πουλήθηκε σε λιγότερο από 24ώρες από την στιγμή που ανέβηκε η αγγελία, πριν λίγο ολοκληρώθηκε η μεταβίβαση.

Είμαι βέβαιος πως όταν κάποια στιγμή σε κάποια χρόνια μπει αγγελία για την BMW, θα είναι εντελώς διαφορετική η ζήτηση! :lol:
Ευχαριστώ όσους ενδιαφέρθηκαν (είχα και από εδώ προσφορά, αλλά είχε προλάβει ο Πυργιώτης και δεν θα ήταν τίμιο).
:s_howdy
Άβαταρ μέλους
By gianik
#435835 το συγκεκριμένο το έχει η αδερφή μου , όντως πολύ καλό αμαξάκι...


υ.γ
ΙΜΗΟ , μιας και πλέον πουλήθηκε , το κόκκινο χρώμα δεν του πάει καθόλου μα καθόλου.... :(
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#435839 Συμφωνώ. Το συγκεκριμένο κόκκινο ούτε εμένα μου αρέσει. :ninja:
Επίσης, για όσους έχουν τα χρήματα, θα πω να προτιμήσουν το facelift. Όχι γιατί το δικό μας είχε προβλήματα, αλλά γιατί στο facelift η Ford έχει κάνει καλύτερη δουλειά στην ανάρτηση, στα υλικά στο εσωτερικό και κυρίως στο μοτέρ, με τον καταπληκτικό Ecoboost.
Πέραν αυτών, το αμαξάκι αποδείχτηκε εξαιρετικό, αγοράστηκε αντί 12.500€, έχασε σε 8 χρόνια μόλις 7Κ, εξαιρετική επίδοση νομίζω. Από όλα τα μικρά σήμερα στην αγορά, το Fiesta είναι αυτό που θα πρότεινα με κλειστά μάτια, όλα τα υπόλοιπα έχουν κάποιο χοντρό κουσούρι.
Άβαταρ μέλους
By GTS
#435840
Anonymous Founder έγραψε:Το αυτοκίνητο πουλήθηκε. Το αγόρασε ο πρώτος που τηλεφώνησε, 2 λεπτά αφού η αγγελία ανέβηκε online! Ήρθε χθες από τον Πύργο Ηλείας, το είδε, ΔΕΝ το οδήγησε καν, και δώσαμε τα χέρια!
Στο μεσοδιάστημα με πήραν άλλοι 6-7 (έχασα το μέτρημα). Το πρωί χθες ήρθε κάποιος μαζί με ένα μηχανικό να το δει, και ο μηχανικός το έπαιζε βαρύ πεπόνι πως το αυτοκίνητο έχει... "θέματα". Μέχρι και τρύπια εξάτμιση βρήκε το τζιμάνι, αλλά τελικά "μπερδεύτηκε" και ήταν απλώς υγρασία (όπως του είχα πει από την αρχή βέβαια, αλλά νταξ, πού να ξέρω εγώ... :s_blush ).
Μετάνιωσα λίγο για την τιμή, τελικά δόθηκε 5500€ γιατί είχα πει στον πρώτο πως θα του κόψω κάτι και μιας και ο άνθρωπος ήρθε και από τον Πύργο και ήταν σωστότατος σε όλα.
Καλά χιλιόμετρα του εύχομαι, το Fiestaκι, πουλήθηκε σε λιγότερο από 24ώρες από την στιγμή που ανέβηκε η αγγελία, πριν λίγο ολοκληρώθηκε η μεταβίβαση.

Είμαι βέβαιος πως όταν κάποια στιγμή σε κάποια χρόνια μπει αγγελία για την BMW, θα είναι εντελώς διαφορετική η ζήτηση! :lol:
Ευχαριστώ όσους ενδιαφέρθηκαν (είχα και από εδώ προσφορά, αλλά είχε προλάβει ο Πυργιώτης και δεν θα ήταν τίμιο).
:s_howdy


επρεπε να ειχες διαβασει αυτο πριν συμφωνησεις τιμη

http://www.dealnews.gr/roi/item/212529-Αυξήθηκαν-σημαντικά-οι-πωλήσεις-μεταχειρισμένων-αυτοκινήτων#.WcIkQa1hNsM
Άβαταρ μέλους
By Asimov
#435842
Anonymous Founder έγραψε:Συμφωνώ. Το συγκεκριμένο κόκκινο ούτε εμένα μου αρέσει. :ninja:
Επίσης, για όσους έχουν τα χρήματα, θα πω να προτιμήσουν το facelift. Όχι γιατί το δικό μας είχε προβλήματα, αλλά γιατί στο facelift η Ford έχει κάνει καλύτερη δουλειά στην ανάρτηση, στα υλικά στο εσωτερικό και κυρίως στο μοτέρ, με τον καταπληκτικό Ecoboost.
Πέραν αυτών, το αμαξάκι αποδείχτηκε εξαιρετικό, αγοράστηκε αντί 12.500€, έχασε σε 8 χρόνια μόλις 7Κ, εξαιρετική επίδοση νομίζω. Από όλα τα μικρά σήμερα στην αγορά, το Fiesta είναι αυτό που θα πρότεινα με κλειστά μάτια, όλα τα υπόλοιπα έχουν κάποιο χοντρό κουσούρι.

Συμφωνώ ότι είναι εξαιρετικό (εκτός ταμπούρων πίσω), αλλά και στο ibiza ή το 208 δε βλέπω κουσούρια.
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#435852 Στο Ibiza την αξιοπιστία των Vag, την κακή μεταπώληση μετά, το μετριότατο εσωτερικό, το καγκουροφίλ σήμα.
Στο Peugeot την art-deco αισθητική που δεν αρέσει σε όλους, το περίεργο τιμόνι-ταμπλό που επίσης δεν αρέσει σε όλους, την χειρότερη μεταπώληση επίσης.
Από αυτά τα δύο, σαφώς καλύτερο αυτοκίνητο το Fiesta σε όλα: στο δρόμο, σε αξιοπιστία, σε κόστος συντήρησης, σε μεταπώληση.