Για τα ταξίδια που κάναμε κι αυτά που θέλουμε να κάνουμε
Άβαταρ μέλους
By JBT
#113320 Λοιπόν κύριοι. :rtfm:

Μετά από αρκετή σκέψη με τον εαυτό μου :lol: αποφάσισε να κάνει ταξιδάκι οδικό.

Μέσα Ιουλίου το αργότερο είναι η αναχώρηση.

Επίσης κάτι έλεγε ότι θέλει να δει Γαλλία και Κροατία, καλό αυτό μιας και θέλω να περάσω από Ιταλία μια βολτούλα :s_tongue

Το δύσκολο της υπόθεσης: οι 2 μπόμπηρες.

Το εύκολο της υπόθεσης: μού υποσχέθηκε ότι δε θα βάλει χρονικό περιορισμό.

Ξεσαλώστε παρακαλώ :lol:
Άβαταρ μέλους
By JBT
#113336 Κάναμε τράμπα τη Μασαλία με την Κροατία και βέβαια τα Ζαγοροχώρια :lol:

Τουτέστιν θα πρέπει να φτάσουμε Ανκόνα... Αλλιώς γίνεται τεράστιος ο κύκλος. Πέρα από το γεγονός ότι εάν δεν πάμε τώρα στην Ήπειρο το κόβω να μην πάμε ποτέ ξανά :s_crazy

Χωρίς παρεκκλίσεις βγαίνουν μονάαααχα 2000 χλμ μέχρι Ανκόνα :vava:

Λυσσάξτε ντε :s_bye
Άβαταρ μέλους
By D-Jet
#113362
rx8_drifter έγραψε:Κατάλαβε κανένας τί ακριβώς θέλει ο βεσπάτος?

Κομπρέσες....
Τελευταία επεξεργασία από D-Jet και 20 Μάιος 2015, 00:35, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
By JBT
#113377 Έχε χάρη που δεν περνάω από Ολλανδία, Γιατί θα σε περνούσα κι ένα μανίκι με το σιτροεν :s_crazy

Ρε σεις λέμε να κατεβούμε με αμάξι το καλοκαίρι και βέβαια να συνδυαστεί με οδοιπορικό.

Μια εβδομάδα πιστεύω μπορώ να τη φάω συνολικά και να δω 5-6 μέρη.

ιδέες ψάχνω για αυτά τα 5-6 μέρη και γενικότερα τιψ :help:
Άβαταρ μέλους
By JBT
#113475 Ποιο σε παραξενεύει; οι μέρες ή τα μέρη; :lol:
Άβαταρ μέλους
By JBT
#113486 Ας το πάρουμε αλλιώς...

Αν πάρουμε τη διαδρομή που περνάει από Μαρσέιγ, παράλια Γαλλίας-Ιταλίας και μετά απέναντι στην Ανκόνα, τι αξίζει να δω στο ενδιαμέσο;; Με διανυκτέρευση κλπ εννοείται.

Τα αντράκια είναι μικρά βέβαια... Μιλάμε για πολύ μικρά :lol: Οπότε οι συνεχείς στάσεις θα είναι σίγουρες.
Άβαταρ μέλους
By elvet
#113627 Δεν ξέρω τι έχεις δει και δεν κατάλαβα τι έχεις στο μυαλό σου (Μασσαλία και Ζαγοροχώρια!), αλλά βρίσκω προτιμότερο να διαλέξεις μία ευρύτερη περιοχή για να δεις με 4-5 διανυκτερεύσεις, παρά να είσαι περιπλανώμενος «για να τα δεις όλα». Προφανώς έχει πολύ μεγάλη σημασία και η εποχή που θα κινηθείς για τιμές και διαθεσιμότητα.
Εγώ θα διάλεγα την Τοσκάνη ή την Προβηγκία για 5 ημέρες.
Για παράδειγμα, δεν ξέρω σημείο εκκίνησης στη Γερμανία, αλλά 2 διανυκτερεύσεις στην Avignon και 2 στη Νίκαια ή εκεί κοντά (Adibes) (απέφυγε τη Μασσαλία) θα σου επιτρέψουν να δεις τα περισσότερα στην Προβηγκία (βουνό και θάλασσα). Από τη Νίκαια φτάνεις αυθημερόν στην Ανγκόνα. Εναλλακτικά κάνε και μία διανυκτέρευση στην Φλωρεντία.
Άβαταρ μέλους
By rx8_drifter
#113628 Aς ξεκινήσουμε απ αυτή την τεχνοτροπία την συζήτηση

https://www.google.nl/maps/dir/%CE%9A%C ... !3e0?hl=el

Το θέμα είναι βέβαια με τα μικρά πως θα την παλέψεις, όσοι έχουν εμπΥρια ας πουνε τη γνώμη τους.

εδιτ cinque terre με δίδυμα και καρότσια μάλλον no no
Άβαταρ μέλους
By drdino
#113632
Άβαταρ μέλους
By JBT
#113663 Το λοιπόν...

Βρισκόμαστε εμπρός από κοσμογονικές αλλαγές και όπως φαίνεται κατάλαβαν τι @@ θα έκαναν που θα με άφηναν να φύγω και τελικά όπως φαίνεται πάει περίπατο η μεγάλη παύση για το καλοκαίρι που υπολόγιζα...

Οπότε πάλι στη Χαλκιδική θα τη βγάλω :lol: :s_crazy

Θα δείξει μέσα στις επόμενες μέρες, αλλά μάλλον πάει για φούντο το όλο εγχείρημα :s_sorry