Για τα ταξίδια που κάναμε κι αυτά που θέλουμε να κάνουμε
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#593 Επειδή είναι μια ολόκληρη χωριστή συζήτηση, παρακαλώ εδώ να προτείνετε πώς θα θέλατε την διαμόρφωση αυτής εδώ της ενότητας. Επιμένω, πως καλό είναι να μην το παρακάνουμε με την "τακτοποίηση". Θα έλεγα πως αρκούν 2 κύριες ενότητες αρχικά, Ελλάδα - Εξωτερικό και η Ελλάδα να χωριστεί σε Ηπειρωτική και Νησιωτική το πολύ.
Περιμένω τις προτάσεις όλων! :s_smile
Άβαταρ μέλους
By bibendum
#614 Προτεινω:
- Ταξιδια με αυτοκινητο στην Ευρωπη
- Ταξιδια σε Ευρωπη
- Ταξιδια σε Ασια/Αμερικη/Αφρικη/Αυστραλια
- Μακεδονια
- Θρακη
- Ηπειρος
- Θεσσαλια
- Στερεα Ελλαδα
- Πελοποννησος
- Ιονιο
- Αιγαιο
- Κρητη

και ενα για παρτη του JimClark
- Διαδρομες του Ξιφ
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#616 Εμένα οι περιοχές στην Ελλάδα μου φαίνονται πάρα πολλές, άσε που ένα ταξίδι μπορεί να είναι και σε δύο ή και τρεις περιοχές. Για τα άλλα συμφωνώ, αλλά την Ελλάδα μην την κάνουμε... κομμάτια!
:s_tongue :s_rofl
Άβαταρ μέλους
By egobrain
#731 -ελλαδα
-ευρωπη
-υπολοιπος ντουνιας
-τα ειδικοτερα θεματα (με αμαξι, διαδρομες, προτασεις, που θα θελαμε)

βασικα, για αρχη μαλλον ειναι καταλληλοτερο το ελλαδα-εξωτερικο που λεει ο hf.
αν προκυψει αναγκη για διασπαση, τ' αλλαζουμε αναλογως
Άβαταρ μέλους
By JasonLouk
#736
egobrain έγραψε:βασικα, για αρχη μαλλον ειναι καταλληλοτερο το ελλαδα-εξωτερικο που λεει ο hf.
αν προκυψει αναγκη για διασπαση, τ' αλλαζουμε αναλογως


+1. Ειδικά στο να μην σπάσει η Ελλάδα.
Άβαταρ μέλους
By efthymis
#744 Νομιζω πως δε χρειαζεται ουτε καν αυτος ο διαχωρισμος να γινει, ποσα θεματα θα ανοιξουν πια?? Αν αργοτερα γινει χαμος μπορει να συμμαζευτει το πραγμα, για την ωρα μπορει να ανοιγει ο καθενας απο ενα θεμα με την περιηγηση του, με τις ονομασιες σωστα ωστε να βρισκονται με ενα search. Μπορουν να υπαρχουν και θεματα πιο "πεζα" με οδηγιες (συντομοτερη- καλυτερη διαδρομη, διοδια κλπ) για ελλαδα και εξωτερικο σε στυλ συζητησης και οχι παρουσιασης. Ας μας πει κι ο greo τη γνωμη του.
Άβαταρ μέλους
By bibendum
#751 τοτε αν δεν δημιουργησουμε αυτες τις ενοτητες που προτεινω και συζητησαμε εχτες με Serf, δεν βλεπω τον λογο να εχουμε διαφορετικη ενοτητα Ταξιδια. Σκοπος αυτου του διαχωρισμου ειναι να βρισκουμε πολυ πιο ευκολα πληροφοριες για περιοχες που θελουμε να επισκεφτουμε.
Άβαταρ μέλους
By Corto Maltese
#761 Αυτό ακριβώς. Αφήστε ρε παιδιά να οργανωθεί μόνο του. Ελεος με τα φαραωνικά τόπικ που έχουν από μπάνιο στον Ποταμό (Ραφήνα για τους χαμουτζήδηδοι) μέχρι ελεύθερο στη Γαύδο, με ξενοδοχεία στην Κεφαλλονιά, καταφύγιο στον ΌΛυμπο και κάμπινγκ στην Πάρο ενδιάμεσα.

πχ εγώ στο άλλο φόρουμ έχω 10000 ποστ καβγάδων, μαλακιών, εξυπνακισμών και ηλιθιοτήτων. Το μόνο που αισθάνομαι ότι αξίζει είναι το οδοιπορικό μου μέχρι το Νορντκαπ και λέω να το μεταφέρω αυτούσιο για την απίθανη περίπτωση που αυτό θα μακροημερεύσει :s_biggrin
Άβαταρ μέλους
By Serf
#809 Δεν μπορώ να καταλάβω πόσο δύσκολο είναι κάποιος να βρει την πληροφορία που επιθυμεί όταν υπάρχουν διακριτά θέματα για - π.χ. - Άνδρο, Μύκονο, Σύρο, Θάσο, Μαγνησία, Μεσσηνία, κτλ. Στην χειρότερη θα χρειαστεί να ψάξει 2-3 ΜΙΚΡΑ θέματα.

Στην αντίθετη περίπτωση θα πρέπει πάντα να ξεθάβει πληροφορία από ένα θέμα ΓΟΛΙΑΘ!

Κι αν κάποιος δεν έχει αποφασίσει που να πάει, θα μπαίνει σε ένα γενικό θέμα και θα ρωτά: "Για καλό φαΐ, ωραίες παραλίες, ησυχία ποιο νησί προτείνετε;". Θα του δίνονται 3-4 εναλλακτικές και θα απευθύνεται στα σχετικά θέματα. Είναι ποιο εύκολο να εξυπηρετηθεί κάποιος με 1-2 θέματα γενικά ψάχνοντας ψύλλους στα άχυρα; :s_dunno
Άβαταρ μέλους
By NickTG
#849 Γιατί δεν ξεκινάτε με σωστούς τίτλους και αν μαζευτούν πολλά τα βάζουμε και σε ξεχωριστά sections.
Άβαταρ μέλους
By bibendum
#856 Τι δεν καταλαβαινετε και εχετε κολλησει οι mods δεν μπορω να καταλαβω. Θα κανουμε ενα θεμα διακοπες 2015 πχ, θ αρχισουμε να γραφουμε ολοι, κανεις δεν θα ασχοληθει και θα γινει αυτο το τεραστιο θεμα που ειπε ο greo (δεν θυμαμαι το καινουριο του ονομα). Ενω αν αποφασισουμε σε μια δομη με 10-15 προ-ορισμενα τοπικ ο καθενας θα παει να γραψει εκει και θα υπαρξει ταξη απο το πρωτο δευτερολεπτο.
Άβαταρ μέλους
By NickTG
#857 Εγώ δεν καταλαβαίνω πως είναι τόσο δύσκολο να ανοίξει για αρχή ο καθένας το δικό του θέμα με έναν σωστό τίτλο όπως γίνεται στις υπόλοιπες ενότητες.
Μπορώ πάντως να εγγυηθώ πως αν δω γενικό θέμα θα το κλειδώνω και θα το σβήνω. :s_tongue
Τέλος πάντων.
Δουλειά του admin είναι η διάταξη οπότε ότι βγάλετε μαζί με αυτόν.
Άβαταρ μέλους
By efthymis
#871 Νομιζω οτι ολοι λεμε το ιδιο πραγμα με αλλο τροπο! :s_rofl Δε λεει κανεις να γινει ενα τεραστιο θεμα για διακοπες, αλλα να φτιαξει οποιος θελει ενα καινουριο θεμα σε αυτη την ενοτητα για το που πηγε, πως ηταν κλπ. Αλλος βεβαια μπορει να κανει διαδρομες, αλλος οδοιπορικο, αλλος τουρισμο, αλλος καμπινγκ κλπ, οποτε μπορουν αρχικα να γινουν ξεχωριστα θεματα με την εμπειρια του καθενος. Φυσικα να υπαρχουν και θεματα για πιο χαλαρη συζητηση ερωτησεις συμμβουλες κλπ. Χαρη, στην αρχη νομιζα οτι λεγατε να γινουν υποενοτητες μεσα στις οποιες θα ανοιγουν νεα θεματα γι'αυτο μου φανηκε περιεργο.