Για τα ταξίδια που κάναμε κι αυτά που θέλουμε να κάνουμε
Άβαταρ μέλους
By Corto Maltese
#10919
Dimitris_P έγραψε:Πάμε πάλι :s_biggrin

Τι είναι καλύτερα;
α) να γράψει κάποιος την εμπειρία του από ένα ταξίδι (είτε με αυτοκίνητο, είτε με αεροπλάνο ή βαπόρι) σε ένα θέμα όπως ήταν οι ενότητες εκδρομών/προτάσεις κλπ και να αναζητεί μετά ο χρήστης πληροφορίες ανάμεσα στις σελίδες του θέματος

β) να υπάρχει ένα ξεχωριστό θέμα για κάθε περιοχή ώστε να είναι πιο συγκεντρωμένες οι πληροφορίες; Θεωρώ ότι με αυτή τη λογική το έκαναν ξεχωριστή ενότητα

Kαι απαντώ και πάλι. ΠΡΟΦΑΝΩΣ και το β. Ζήτα λοιπόν κι εσύ το θέμα που άνοιξες να μετονοματεί σε "Ρώμη και Ιταλία" και είσαι ζούπερ :s_wink

Επειδή ζήτησα αυτή την ενότητα πρώτος εγώ (όχι πως μου δίνει κάποιο παραπάνω δικαίωμα) θεωρώ ότι αυτή είναι η λογική και αυτή είναι και λογική προσέλκυσης νέων χρηστών
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#25967 Τώρα το είδα, δεν έχει νόημα η γενικοποιηση του θέματος τότε, άρα γυρνάμε στο Α. Αφού είναι ολόκληρη ενότητα τα ταξίδια πρέπει να διαχωρίζονται ανά περιοχή αλλιώς καταλήγουμε στα ίδια, ένα μέγα τοπικ αχταρμάς :hmmm:

Εγώ ρώτησα για Ιταλία οπότε τα περί Πράγας, Βαρσοβίας κλπ θα πρέπει να πάνε σε δικό τους θέμα
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#501938 Μπορούν να φτιαχτούν υποκατηγορίες για να κατηγοριοποιηθούν τα topics ? πχ υποforum Ιταλία, υποforum Αγγλία, υποforum Ελλάδα κοκ. τα οποία θα έχουν μέσα τα αντίστοιχα θέματα. Τα υπόλοιπα μπορούν να είναι σε ένα υποforum υπόλοιπος κόσμος και όταν αρχίζουν να αποκτούν περισσότερα topics να μπαίνουν σε δικό τους υποforum. Τα άσχετα θέματα (πχ Γενικές ερωτήσεις) μπορούν να είναι χύμα

Εναλλακτικά, όλα τα topics να είναι της μορφής χώρα-πόλη πχ Ιταλία - Μιλάνο, Ιταλία - Ρώμη, να εμφανίζονται αλφαβητικά και όλα σε μια σελίδα, να μην υπάρχει σελιδοποίηση δηλαδή (στο Ταξίδια, όχι στα τοπικά τους), αλλά αυτό προφανώς θέλει "χέρι"