Για τα ταξίδια που κάναμε κι αυτά που θέλουμε να κάνουμε
Άβαταρ μέλους
By bibendum
#883 Υποενοτητες ειχα πει εγω με τη λογικη οτι τα ταξιδια θα ηταν μεσα στον αντιλογο αλλα αφου εγιναν ξεχωριστη ενοτητα τοτε ετσι οπως ειναι, ειναι μια χαρα. Απλα καλο θα ηταν να ειχαμε εναν μπουσουλα και να διατηρησουμε εναν λογικο αριθμο θεματων που παραλληλα θα εδιναν τη δυνατοτητα για διακριτη πληροφορια. Δλδ αν παω και ανοιξω εγω καμπινγκ, ο αλλος ελευθερο καμπινγκ, ο αλλος τροχοσπιτο, ο αλλος ενοικιαζομενα δωματια και ολ αυτα ας πουμε για παραδειγμα μια συγκεκριμενη περιοχη ετσι και χαοτικο θα ειναι και δυσκολο για τους mod γιατι ολη την ωρα θα ειναι αναγκασμενοι να ομαδοποιουν τα θεματα. Αν το κανουμε απ την αρχη ομως τοτε ισως ειναι ολα πιο τακτοποιημενα.

Και αυτο το λεω γιατι οσες φορες χρειαστηκε να ψαξω κατι για εκδρομη δεν βρηκα τιποτα και οπως ξερουμε ολοι το search βγαζει τα παντα εκτος απο αυτο που πραγματικα ψαχνεις. Ενω με μια ομαδοποιηση ισως να ειναι πιο ευκολη προσβασιμη η πληροφορια που ψαχνουμε.

Τεσπα το κουρασαμε το θεμα παραπανω απ οσο πρεπει. Βλεποντας και κανοντας ισως ειναι καλυτερα αλλα θα κουραστουν περισσοτερο οι mod απο το αν εδιναν μια σαφη κατευθυνση απο τωρα.
Άβαταρ μέλους
By sknipper
#1381
bibendum έγραψε:...θα κουραστουν περισσοτερο οι mod απο το αν εδιναν μια σαφη κατευθυνση απο τωρα.
Ακριβώς, είναι πολύ πιο εύκολο να συμφωνηθεί μια βασική δομή από τώρα. Είναι πολύ κουραστικό να ξεχωρίζεις ένα ένα τα ποστς για να τα συγχωνεύσεις κλπ.
Για τα ταξίδια θα βόλευαν νομίζω οι υποενότητες (περιοχές) και μετά πιο ελεύθερα μέσα εκεί.
Άβαταρ μέλους
By nass
#1448 To Βασικό είναι να έρθει και δω ο JimClark και να φτιάξει ένα θέμα με τις φανταστικές του διαδρομές :yahoo:
Ετσι που μου 'ρχεται να το κάνω εγώ με quotes αλλά δεν είναι σωστό
Άβαταρ μέλους
By Corto Maltese
#1484 Ρε συ admin μας δουλευεις; Ειπαμε να φτιάξουμε τοπικ ανά περιοχή και εσύ χωρισες τον πλανήτη στα 3; :s_omg

Αν και κανονικά έπρεπε να βάλεις και ένα "Διαστημικά ταξίδια" να χωρέσουμε όλο το σύμπαν σε 4 τοπικά να είμαστε ΟΚ :yahoo:
Άβαταρ μέλους
By Corto Maltese
#2101 Ανοιξε ρε συ ένα τοπικό με την περιοχή ή πολη που πήγες και σιγά - σιγά θα μαζευτεί πληροφορία. Μην ασχολείσαι με τη φαύλη ιδιοκτησία του φόρουμ που θέλει να τσουβαλιάσει τη Νορβηγία με την Πορτογαλία και τη Σόφια.
Άβαταρ μέλους
By criuser
#8909 Μπράβο που ανοίξατε ξεχωριστή ενότητα γιά τα ταξίδια .

Είναι οι Τέλειες Διαδρομές γιά τα αυτοκίνητα που αγαπάμε .

Τουλάχιστον οι ντιζελάκηδες θα είναι πιό τυχεροί από τους υπόλοιπους και θα έχουν και λιγότερη κίνηση .
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#9095 Αυτή η ενότητα έχει θέμα ΓΕΝΙΚΟΤΕΡΑ τα ταξίδια ή ταξίδια με αυτοκίνητο; Προσπαθώ να καταλάβω.
Δηλαδή ο καθένας αν ψάχνει πληροφορίες για να πάει κάπου ή πάει κάπου και θέλει να μοιραστεί την εμπειρία του θα ανοίγει ένα θέμα;
π.χ. εγώ που ψάχνω πληροφορίες για Ρώμη θα ανοίξω ένα τοπικό εκδρομή στη Ρώμη;
ο άλλος που πήγε Παρίσι θα ανοίξει ένα τοπικό ονόματι Παρίσι κοκ.;
Καλό αυτό από μια πλευρά γιατί δε θα χρειάζεται να ψάχνουμε σε ένα θέμα 500+ σελίδων για μια πληροφορία :s_smile
Άβαταρ μέλους
By Corto Maltese
#9465 Αν εσύ (και οποιοσδήποτε άλλος) νομίζεις ότι θα βοηθήσει ένα τοπικ που θα έχει πληροφορίες για τη Ρώμη στις σελίδες 1-3, 14, 21, 33-37, 68 και 91, σε άλλες σκόρπιες 12 σελίδες για το Παρίσι κλπ κλπ κλπ τότε συνεχίστε να ποστάρετε όλα μαζί στον τενεκέ που έλεγε και ο Παπαζογλου. Απλά κακώς έγινε ενότητα. Μπορούσε να μείνει στην Αυτοκίνηση
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#10257 Μου απαντάτε το ίδιο με αυτό που έχω απαντήσει ήδη μόνος μου :s_crazy
Ξαναδιαβάστε σας παρακαλώ, επιβεβαίωση θέλω ότι είναι όπως το έγραψα, ή όχι.
Άβαταρ μέλους
By Corto Maltese
#10292 Ναι αλλά τελικά άνοιξες γενικό θέμα για τη Ρώμη. Γι'αυτό σου απαντάω έτσι ;)
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#10406 Πάμε πάλι :s_biggrin

Τι είναι καλύτερα;
α) να γράψει κάποιος την εμπειρία του από ένα ταξίδι (είτε με αυτοκίνητο, είτε με αεροπλάνο ή βαπόρι) σε ένα θέμα όπως ήταν οι ενότητες εκδρομών/προτάσεις κλπ και να αναζητεί μετά ο χρήστης πληροφορίες ανάμεσα στις σελίδες του θέματος

β) να υπάρχει ένα ξεχωριστό θέμα για κάθε περιοχή ώστε να είναι πιο συγκεντρωμένες οι πληροφορίες; Θεωρώ ότι με αυτή τη λογική το έκαναν ξεχωριστή ενότητα
Άβαταρ μέλους
By kostis20
#10521 Και εγω δε νομίζω οτι είναι πρακτικό όπως το έχουμε τώρα.Οι πληροφορίες θα είναι διασπαρτες στις σελίδες.
Το πιο σωστο θα είναι να ανοίγουμε υποενότητα για κάθε χώρα .Έτσι όποιος θέλει πληροφορίες για Ιταλία /Ρωμη θα μπορει να τις βρεί πολυ ευκολότερα.