Για τα ταξίδια που κάναμε κι αυτά που θέλουμε να κάνουμε
Άβαταρ μέλους
By KiloMeater
#595082 Τελη αυτης της εβδομαδας πρεπει να παρω το δρομο για πάνω.... (πως περνανε οι μερες των διακοπων τοσο γρηγορα...)
Ανεβαινω μονος μου και δεν θα προγραματισω διανυκτερευση εκτος και πραγματικα χρειαστει (νιωσω τοσο κουρασμενος) , οποτε δεν θα το αποκλεισω. ποιο πιθανο να αραζω απο καμια ωρα σε κανα rest station αμα κουραζομαι.

το quiz τωρα : προσπαθω να βρω τι ωρα και μερα να φυγω ωστε να φαω το μικροτερο δυνατο πακετο απο κινηση στο δρομο .
Το αργοτερο που θελω να φτασω Βιέννη ειναι Παρασκευη βραδυ-Σαββατο πρωι
Επειδη ομως Παρασκευη σαββατο θα ειναι πιο σφιχτα απο κινηση εξεταζω το ενδεχομενο να φυγω Πεμπτη ξημερωματα
Τα δυσκολα σημεια ειναι τα συνορα , επισης στο κατεβασμα ειχε ενα τρελο μποτιλιαρισμα επιπεδου κιφησου στον περιφερειακο Βελιγραδι ευτυχως στο αντιθετο τοτε ρευμα , αυτο που θα πρεπει να παρω τωρα .. καλο να μην ειμαι εκει Παρασκευη μεσημεροαπογευμα υποθετω.

οι επικρατεστερες επιλογες ειναι Πεμπτη καποια λογικη ωρα πχ 5μιση το πρωι (να μη με πιασει ο Κιφησος)
η και πιο ακραια σεναρια του στυλ Πεμπτη ξημερωμα κατα τις 1-2 πμ να ειμαι στα συνορα της Ελλαδας (ευζωνοι) κατα τις 8 το πρωι ηδη

επισης σκεφτομαι αν θα βαλω τη μπαγκαζιερα (φορτωμενη) μεσα στο αμαξι ή θα την εχω πανω
χωραει στο πλαι καθετα, τη δοκιμασα, αλλα μου τρωει το μισο αμαξι μεσα .. βεβαια θα εχω πιο ησυχο ταξιδι...
Άβαταρ μέλους
By PeterPan
#595084 Γιατί θέλεις να επιστρέψεις μόνος; Δεν αντέχουν το ταξίδι τα παιδιά ή απλώς θα μείνουν παραπάνω μέρες;


< >
Άβαταρ μέλους
By KiloMeater
#595085
PeterPan έγραψε:Γιατί θέλεις να επιστρέψεις μόνος; Δεν αντέχουν το ταξίδι τα παιδιά ή απλώς θα μείνουν παραπάνω μέρες;


θα κατσουν κανα δεκαημερο παραπανω
Άβαταρ μέλους
By axel12p
#595116 Παρασκευή δεν θα έχει λογικά πολύ κίνηση στα σύνορα με κατεύθυνση Βόρεια.
Σε κάθε περίπτωση μου φαίνονται πάντως πολλές ώρες για να το πας σερί μόνος σου. Στο Google Maps το βγάζει κανένα 17ωρο.
Άβαταρ μέλους
By Corto Maltese
#595204 Τα σύνορα προς το Βορρά γιατί να έχουν κίνηση; :hmmm:
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#595246 με τα τυρια τελικα τι θα κανεις?
Άβαταρ μέλους
By KiloMeater
#595274
dimviii έγραψε:με τα τυρια τελικα τι θα κανεις?
Πήρα ψυγείο, σαρωσα στο Σκλαβενίτη σήμερα στα τυρια, έγινα θέαμα... Δοκίμαζα και έπαιρνα μισά η κιλά:-)...όσα δεν ήταν κεφάλια συσκευασμένα, τα πακεταρισα με το vacuum μηχάνημα.... Παγώνω τις παγοκυστες :,)
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#595282 :lol: ποσα κιλα πηρες ? :lol:
Άβαταρ μέλους
By KiloMeater
#595294 ειμαι στα 4.5 αλλα θα παρω και αλλα

λυθηκε και το θεμα μπαγκαζιερα or not καθως την πουλησα πριν μιση ωρα, εδω στην Ελλαδα :-)
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#595295 για 4,5 κιλα μας σκοτισες? :thumbsdown:
παρε βρε παιδακι μου 4-5 κεφαλια κεφαλοτυρι,παρε 2 ντενεκεδες φετα,τριψε 4-5 κεφαλια μυζηθρα.
Πως θα την βγαλεις μεχρι του χρονου το καλοκαιρι?
Το ψυγειακι κανει οσο το μισο τυρι που πηρες! :rtfm:


εντιτ στειλε πμ στον g να σου δωσει τηλεφωνο ενος μπαρμπα του που φτιαχνει φετα σε ντενεκε δικια του(εχει προβατα/γιδια δικα του) Εγω απο αυτην παιρνω οποτε ανεβαινω,και ειναι απαιχτη.Και η τιμη δεν υπαρχει :iconcool:
ασε που δεν θα εχεις και θεμα στη μεταφορα με το ντενεκε και την αλμη που την εχει συσκευασμενη.Ουτε ψυγειακια,ουτε σκατουλακια,ασε που δεν θα χωρουσαν και οι ντενεκες μεσα στο ψυγειακι.
Θα με ευχαριστεις ολο το χρονο μεχρι το επομενο καλοκαιρι. :s_wink
Τελευταία επεξεργασία από dimviii και 15 Ιούλ 2019, 20:51, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
By KiloMeater
#595297 ειπα αρχισα, εχουμε δρομο
3 μεγαλα δοχεια λαδακι , τα εφερα σημερα...
15κιλα μελι...
βρηκα και 2ο ψυγειο στην οικογενεια.. ιδεες μπαινουνε :_)
Άβαταρ μέλους
By g8777
#595298 :metalo: :metalo: :metalo: :metalo: :metalo: :metalo: :metalo: :metalo: :metalo: :metalo: :metalo:

Κιλο σαι χαιρομαι που εισαι τοσο ριζωμενος με τον τοπο σου. :inlove:


dimviii έγραψε:εντιτ στειλε πμ στον g να σου δωσει τηλεφωνο ενος μπαρμπα του που φτιαχνει φετα σε ντενεκε δικια του(εχει προβατα/γιδια δικα του) Εγω απο αυτην παιρνω οποτε ανεβαινω,και ειναι απαιχτη.Και η τιμη δεν υπαρχει


Κανονισε να μας παρει χαμπαρι κανας dmitspan :x :x :x :x