Για τα ταξίδια που κάναμε κι αυτά που θέλουμε να κάνουμε
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#778182 Αυτό το ταξίδι αν το έκανα με τη γοργόνα θε περπατούσα σαν τον Κουασιμόδο για καμιά βδομάδα . :lol:
Τελευταία επεξεργασία από mousatos και 21 Αύγ 2022, 15:50, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
By BARHonda
#778185
mousatos έγραψε:Αυτό το ταξίδι αν το έκανα με τη γοργόνα θε περπατούσα σαν τον Κουσιμόδο για καμιά βδομάδα . :lol:


Θυμάμαι πέρσι με το που φτάνω Θεσσαλονίκη από Μπρνο με το Κόρσα και πάω να μείνω στο σπίτι ενός φίλου, βγαίνοντας από το αμάξι ένιωσα λες και με είχαν μόλις συναρμολογήσει
Άβαταρ μέλους
By KiloMeater
#778201 Εγω παλι εκανα Ανκονα > Χάγη με μια πολυ συνομη διανυκτερευση Λουκερνη και δεν καταλαβα τιποτα φετος
Την αλλη φορα που ειχα κανει Αθηνα > Βιεννη, χωρις σταση, την ειχα ψιλοακουσει

ιδιο αυτοκινητο και τις δυο φορες
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#778217 εγω μετα απο 2650 χλμ σε 2 μερες,εαν με το που εφθανα Αθηνα μου ελεγες να φυγουμε ξανα για Ευρωπη εφευγα χωρις δευτερη σκεψη.
Άβαταρ μέλους
By Thomas_C200K
#778246
dimviii έγραψε:εγω μετα απο 2650 χλμ σε 2 μερες,εαν με το που εφθανα Αθηνα μου ελεγες να φυγουμε ξανα για Ευρωπη εφευγα χωρις δευτερη σκεψη.
Ακριβώς έτσι ειμαι κι εγώ. Απλά με πιάνει υπνηλία όταν δεν μιλάω
Άβαταρ μέλους
By bebes
#778281
dimviii έγραψε:εγω μετα απο 2650 χλμ σε 2 μερες,εαν με το που εφθανα Αθηνα μου ελεγες να φυγουμε ξανα για Ευρωπη εφευγα χωρις δευτερη σκεψη.

To σπάσιμο ειναι αν υπάρχουν μεγάλα μποτιλιαρίσματα σε έργα ή τελωνεία.

Φετος που βγηκα την εβδομάδα του 15Αυγουστου μου έσπασαν τα νεύρα μεχρι να φτασω στην Ουγγαρία.
Αλλες χρονιες τα 1500 χιλιομετρα ήταν στανταρ την πρωτη μερα (φρόντιζα να περναω βραδυ απο την αδιαφορη πρωην Γιουγκοσλαβία). Φετος εβαλα μια διανυκτερευση στο Νοβι σαντ γιατι ειχε πολυ ταλαιπωρια εκτός των τελωνείων και με έργα μεταξύ Νις και Βελιγραδίου. Στο γυρισμο όμως βρήκα ευκαιρία και ήρθα μονοκοπανια απο Βιέννη.

Σιγουρα παιζει ρόλο και το αυτοκινητο, να ταξιδευει άνετα και να εχει καλή...καρέκλα :lol:
Άβαταρ μέλους
By rafi
#778285 Εγώ το πιο ακραίο που έχω κάνει εβερ είναι Βελιγράδι Αθήνα σερί σε 12 ώρες και κάτι ψιλά με clio 3. Δεν ξέρω όμως αν θέλω να το ξανακάνω, αλλά 8 ώρες τη μέρα άνετα οδηγάω για πολλές μέρες σερί. Παραπάνω μου φαίνεται οβερκιλ.
Με άλλο αυτοκίνητο δεν ξέρω, ίσως και να άλλαζα γνώμη.

.
Άβαταρ μέλους
By Thomas_C200K
#778289 Για να λυθούν απορίες εννοείται 2 20λτ μπιτόνια έξτρα. Ακόμα με μακεδονική βενζίνη είμαι.
Άβαταρ μέλους
By fot
#778360
Thomas_C200K έγραψε:Για να λυθούν απορίες εννοείται 2 20λτ μπιτόνια έξτρα. Ακόμα με μακεδονική βενζίνη είμαι.
Μπορείς να περνάς τα σύνορα με μπιτόνια καυσίμου στο αυτοκίνητο; Δεν λεει κανένας τίποτα; Με ενδιαφέρει


< >