Για τα ταξίδια που κάναμε κι αυτά που θέλουμε να κάνουμε
Άβαταρ μέλους
By mirage
#561151 ΙΧ ξέχνα το γιατι και το parking ειναι πανάκριβο.
Άβαταρ μέλους
By 224v
#561153
Dimitris_P έγραψε:Όχι, 1η φορά. Ιδανικά θα ήθελα 2-3 εβδομάδες αλλά δεν παίζει τόση άδεια συνεχόμενη από τη μεριά της :inlove:
Απλώς κοιτάω λοιπόν, δεν έχω κλείσει ακόμα εισιτήρια, γιατί εκτός απ'αυτά, είναι και τα ξενοδοχεία πανάκριβα.
Και αναρωτιέμαι, αξίζει να μείνεις σε κάποιο προάστιο και να κινείσαι με ΜΜΜ/ΙΧ ;



εαν μπορεις να βρεις στο Μπρουκλιν κοντα στο σταθμο του μετρο ειναι μια σταση απο το κεντρο στο Μανχαταν. ετσι πας γρηγορα και η γραμμη δουλευει συνεχεια... αλλη λυση θελει περιπου 1 ωρα να μπεις η να βγεις +κοστολογειο. Και εγω θα σου ελεγα μονο Μανχαταν... για αυτες τις μερες. θελεις 1 μερα Μετροπολιταν μουσειο, αλλη μια μερα το ΜΟΜΑ, επισης το Gugenheim αλλη μιση, Αγαλμα ελευθεριας μαζυ με το Ελλις αιλαντ.
περπατοντας δε στη περοχη των 2 πυργων, στο High Line (υπεριψωμενη διαδρομη στο λιμανι περιπου 6 χλμ, στο Chelsy, east village και αλλα μουσεια ειδικευόμενα περνάν οι ωρες και τα χλμ ειναι πολλα.Στο κεντρο επισης που ειναι το Χρηματηστηριο και ολη η δραστηριοτητα δεν σταματας να περπατας. Για ψωνια δεν κουβεντιαζω... εχει περιοχες με ευκαιριες, αλλα αν θελεις πχ φωτογραφικα τοτε B&H με κλειστα ματια... (γκουγκλαρε να το βρεις.. καινα εισαι προετοιμασμενος στο τι θελεις...) ειναι εβραιοι και εχουν ΤΑ ΠΑΝΤΑ δες τον καταλογο τους στο διαδικτυο....

Στο Broadway επισης θελεις μια μερα (εχει μαγαζια)!!!! ανεβα και στο empair state (θεα γυρω γυρω ολο το Κεντρικο Μανχαταν, επισης το Central Park κοντα στην Apple!!!
προσωπικα εκανα δυο ταξίδια απο 10 μερες το καθενα γιατι ειχα να μεινω στο σπιτι του γιου μου τοτε... :iconcool: