Για τα ταξίδια που κάναμε κι αυτά που θέλουμε να κάνουμε
Άβαταρ μέλους
By gianik
#562203
pierce21 έγραψε:Έκατσε Μαδρίτη σε μένα 4ημερο στην 25η (φωτιά τα εισιτήρια της Aegean εκείνες τις μέρες). Το thread είναι πολύ φτωχό σε πληροφορίες ωρε παλικάρια, όλοι Βαρκελώνη πάτε;
Πέρα από Prado/Σοφίας/Toledo/Retiro τι άλλο είναι must ;
ΠλΕροφορίες για φαγητό οπωσδήποτας.




Εμεις παμε 1 βδομαδα μετά..
Ελπιζω ο δριφτερ να φιλοτιμηθεί κ να γραψει τιποτα.. :eat:
Άβαταρ μέλους
By rx8_drifter
#562212 Μαδρίτη είχαμε πάει με γονείς και Ευα στο πρώτο της road trip το μακρινό 1999 :lol:
Το μόνο που έχω να πώ είναι οτι ολόκληρη η πόλη είναι ένα μουσείο :inlove:
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#562237
pierce21 έγραψε:Έκατσε Μαδρίτη σε μένα 4ημερο στην 25η (φωτιά τα εισιτήρια της Aegean εκείνες τις μέρες). Το thread είναι πολύ φτωχό σε πληροφορίες ωρε παλικάρια, όλοι Βαρκελώνη πάτε;
Πέρα από Prado/Σοφίας/Toledo/Retiro τι άλλο είναι must ;
ΠλΕροφορίες για φαγητό οπωσδήποτας.

Να πατε στο βασιλικο ανακτορο αξιζει, πολλες βολτες στο κεντρο ειναι μουσειο οπως ειπε ο drifter ΚΑΙ ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ στο San Gines για chocolate con churros!!

Μπορειτε επισης να πατε στο Παρκο Warner
https://www.tripadvisor.com.gr/Attracti ... _Vega.html

Επισης στον ΝΑΟ!
https://www.tripadvisor.com.gr/Attracti ... adrid.html

Για φαγητο δεν μπορω να βοηθησω, ημουν φιλοξενουμενος και δεν θυμαμαι που με πηγαιναν, πανε και 15 χρονια.
Άβαταρ μέλους
By pierce21
#562296 To san gines είναι σκάρτο χλμ από την "Βάση μου" οπότε θα τιμηθεί, φαντάζομαι και το παλάτι.

Για το Μπερναμπέου δεν ορκίζομαι, όχι μόνο γιατί δεν είμαι φαν της ομάδος αλλά γιατί η παρέα θα είναι οι συγγενείς εξ Αμερικής, οπότε το soccer τους είναι αδιάφορο :lol: , ενώ το γήπεδο στο οποίο πηγαίνουν συνήθως είναι το παρακάτω:

Εικόνα

Οπότε δεν θα τους πει και πολλά. :lipsealed:

Thanks :thumbsup:
Άβαταρ μέλους
By rx8_drifter
#562337 Αν έχετε μέρες να φάτε και θέλετε μια βολτουλα, σκέψου Τολέδο.
Εμάς ήταν στον δρόμο για Ανδαλουσία οπότε μας βόλεψε.
Αν είστε για 4-5 μέρες βεβαια δεν έχει νοημα
Άβαταρ μέλους
By citastak
#562441 Θα είμαι Μαδρίτη για δουλειά την εβδομάδα πριν την 25η. Χάζεψα μήπως μετά πεταχτώ Lisbon και έρθει και με βρει εκεί η οικογένεια και κάτσουμε για 3ημερο και οι τιμές είναι στο Θεό.
Ένας ενήλικας και 1 3χρονο, roundtrip 1300 ευρώ!!! Ο,τι να'ναι.
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#562449 Ε τι χαζοί είναι; Αυτές τις μέρες περιμένουν :lol:
Για τα 3ήμερα πρέπει να τα κλείνεις από ΠΟΛΥ νωρίς.
Άβαταρ μέλους
By gianik
#562454
citastak έγραψε:Θα είμαι Μαδρίτη για δουλειά την εβδομάδα πριν την 25η. Χάζεψα μήπως μετά πεταχτώ Lisbon και έρθει και με βρει εκεί η οικογένεια και κάτσουμε για 3ημερο και οι τιμές είναι στο Θεό.
Ένας ενήλικας και 1 3χρονο, roundtrip 1300 ευρώ!!! Ο,τι να'ναι.
Εμείς Λισσαβόνα πήγαμε με 330 €, σύνολο 3 άτομα, τιμή χωρίς βαλίτσα, με Aegean...

.
Άβαταρ μέλους
By citastak
#562467
gianik έγραψε:
citastak έγραψε:Θα είμαι Μαδρίτη για δουλειά την εβδομάδα πριν την 25η. Χάζεψα μήπως μετά πεταχτώ Lisbon και έρθει και με βρει εκεί η οικογένεια και κάτσουμε για 3ημερο και οι τιμές είναι στο Θεό.
Ένας ενήλικας και 1 3χρονο, roundtrip 1300 ευρώ!!! Ο,τι να'ναι.
Εμείς Λισσαβόνα πήγαμε με 330 €, σύνολο 3 άτομα, τιμή χωρίς βαλίτσα, με Aegean...

.


Σούπερ τιμή.
Εγώ με κάτω από 300 ανά άτομο δεν έχω πάει.
Βέβαια τα κλείνω με 1 μήνα notice, λόγω δουλειάς.
Χτες αναγκάστηκα να κλείσω εισιτήρια για Βαλένθια, για αρχές Απριλίου, με 800 ευρώ. Swiss μέσω Ζυρίχης και επιστροφή μέσω Ρώμης με Alitalia.
Άβαταρ μέλους
By pierce21
#562470
citastak έγραψε:Θα είμαι Μαδρίτη για δουλειά την εβδομάδα πριν την 25η. Χάζεψα μήπως μετά πεταχτώ Lisbon και έρθει και με βρει εκεί η οικογένεια και κάτσουμε για 3ημερο και οι τιμές είναι στο Θεό.
Ένας ενήλικας και 1 3χρονο, roundtrip 1300 ευρώ!!! Ο,τι να'ναι.


Είχε πλάκα γιατί τα κοιτάω καιρό τα εισιτήρια. Μέχρι 20/3 και από 27/3 , ήταν στο 100αρικο το πήγαινε έλα με Aegean. Για τις μέρες ενδιάμεσα πήγαινε στα 300+ (χωρίς βαλίτσες και saver προφανώς)!!!
Οι ημερομηνίες δυστυχώς εξαρτόντουσαν από τους εξ Αμερικής, και ήταν ανελαστικές. Τελικά πάω με Luft μέσω Φρανκφούρτης το πήγαινε, μέσω Μονάχου του έλα με ~180, κλεισμένα πριν 3 μέρες, αλλά έχει κάτι 4ωρα lay overs.

Περιμένω ανταπόκριση (όσο θα καταφέρεις τουλάχιστον) :iconcool: .

@τρίφτης
Φτάνω Παρασκευή βράδυ και φεύγω Τρίτη απόγευμα, αλλά από όσο ξέρω το master plan τους έχει και Τολέδο μέσα. Δεν ξέρω ακόμα αν θα τους ακολουθήσω εκεί.
Τελευταία επεξεργασία από pierce21 και 24 Ιαν 2019, 15:05, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
By citastak
#562471
pierce21 έγραψε:Περιμένω ανταπόκριση (όσο θα καταφέρεις τουλάχιστον) :iconcool: .


Από Βαλένθια ή Μαδρίτη; Βαλένθια θα μείνω 3 μέρες, οπότε κάτι θα προλάβω να κάνω.
Μαδρίτη θα είμαι 2 βράδια.
Άβαταρ μέλους
By pierce21
#562473 Valencia δυστυχώς δεν θα παίξει. Πίστεψα όταν είπες την εβδομάδα πριν την 25η, ότι θα είσαι όλη την εβδομάδα στη Μαδρίτη. Κρίμας.
Άβαταρ μέλους
By sknipper
#562760 Δεν έχω πάει Ισπανία αλλά μου είπε κάποιος να περάσω οπωσδήποτε από Σεβίλλη, πάνω από όλα. Και επίσης να πάω κάπου εκεί να δώ την Καρμόνα που έχει ένα σημαντικό κάστρο.
Αυτά από μένα, δεν ξέρω τίποτα άλλο.
Άβαταρ μέλους
By gianik
#573040 Πειτε ρε σεις κανα καλο για φαγητο στην Μαδριτη... :eat: