Για τα ταξίδια που κάναμε κι αυτά που θέλουμε να κάνουμε
Άβαταρ μέλους
By belgarion
#254716
g8777 έγραψε:Θα βγεις εξοδο Τυρια στην Εγνατια προς Λακκα Σουλιου. (Ολα τα χωρια μαζεμενα, Ζωτικο, Καταμαχη, Κουκουλιοι κτλ κτλ- το συγκεκριμενο σημειο ειναι εξω απο Κουκουλιους).

Απλα ΟΧΙ αυτη την εποχη.

Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα

:s_hang


Εκτος αν ριξουμε παραγαδι να τσιμπησει ο Jim Clark να μας παει με το φιεστα :s_laughat :hmmm:

Που σαι Jim

Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα


θα παμε και σε καφενειο-παντοπωλειο να πιουμε ελληνικο. :s_yes

Α,παρε και κανα Ρακαλ, μονο Cosmote πιανει και αυτο σε σημεια. :superman:

Έχεις συνειδητοποιησει ότι κινουμαι σε καθημερινή σχεδόν βάση σε τέτοιου είδους διαδρομές ΟΛΟ το χρόνο... ?Εικόνα
Αν και κινουμαι στην άλλη πλευρά της Εγνατίας προς Βερενικη, Ζαλογγο, Κερασεα κλπ, όπως πας Ηγουμενίτσα δεξιά
.
Άβαταρ μέλους
By JimClark
#254788 Κι όμως δεν έχω περάσει απο κει! Εχω κάνει ξώφαλτσα την παράλληλη ανατολικότερη διαδρομή Τύρια Αρτοπούλα Άγ ανδρέα και την πιο ανατολική όταν ακόμα ήταν χωματόδρομος Τύρια Λίππα Ανάληψη Αχλαδιά. :metalo:

Έχω πάει και στην Παρδαλίτσα!! :inlove:
Άβαταρ μέλους
By belgarion
#259057 Σήμερα είπα να γυρίσω από διαφορετική διαδρομή από την δουλειά. Οπότε βρέθηκα να περνάω ψηλά πάνω από την Εγνατία Εικόνα,κάποια στιγμή βρέθηκα να περνάω κάτω από την Εγνατία Εικόνα,ενώ ενδιάμεσα είχα και λίγο χωματοδρομο Εικόνα.Μου άρεσε όμως γιατί ο καιρός ήταν επιτέλους ανοιξιατικος, η φύση καταπράσινη και για 20 περίπου χιλιόμετρα δεν βρήκα ούτε ένα αυτοκίνητο

.
Άβαταρ μέλους
By belgarion
#259075
g8777 έγραψε:Που εισαι εδω;

Από Διχουνι προς Τυρια μέσω Σενικου.Η πρώτη φώτο είναι πανω απο το Σενικο,η δεύτερη δίπλα στο ποτάμι λίγο πριν τα διόδια της Τυριας και το χώμα κάπου ανάμεσα

.
Άβαταρ μέλους
By gianik
#263325 Λιμνη Μπελετσι...
Τι γνωριζουμε; :help:
Άβαταρ μέλους
By gianik
#263781
gianik έγραψε:Λιμνη Μπελετσι...
Τι γνωριζουμε; :help:

Απαντώ στον εαυτό μου.
Χθεσινή επίσκεψη.
Όμορφο μέρος , διάλεξα την διαδρομή που πας μετά τα διόδια Αφιδνων , αριστερά προς Ιπποκράτειο Πολιτεία.Ενδιαφέρουσα διαδρομή , μέσα στο πράσινο , ανέβαιναν πολλοί ποδηλαταδες (σκότωμα...τρελή ανηφόρα)..
Η λίμνη όμορφη, μικρούλα σχετικά , προσφέρεται για ήρεμη βόλτα .
Μετά κατεβηκαμε κ μπήκαμε στα ανάκτορα στο Τατοι , όπου κ κάναμε πικ νικ ..
Είχα παγώσει μπύρες μέσα σε φορητό ψυγειακι γεμάτο πάγο...
Άβαταρ μέλους
By kostis20
#264223 Δεν είδα οτι ρώτησες....
Πάω αρκετα συχνα για βολτα με την οικογενεια.Και Τατόι. Απο Μενίδι Παρνηθα συνήθως.
Καλά είναι αν και όχι κάτι τρελό.Μια δυο φορές με χιονι που ανεβηκά με το Land Cruiser ηταν απίστευτα.
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#283091 Ποιά είναι η ιδανική διαδρομή (κυρίως από θέμα χρόνου) για οδήγηση από Βόρεια Εύβοια προς Πρέβεζα στις 16 Αυγούστου πρωί; (Αναφέρω την ημ/νία ως πιθανή παράμετρο αυξημένης κίνησης). Στόχος η άρτια (σωματικά και ψυχολογικά) άφιξη
Άβαταρ μέλους
By belgarion
#283099
Dimitris_P έγραψε:Ποιά είναι η ιδανική διαδρομή (κυρίως από θέμα χρόνου) για οδήγηση από Βόρεια Εύβοια προς Πρέβεζα στις 16 Αυγούστου πρωί; (Αναφέρω την ημ/νία ως πιθανή παράμετρο αυξημένης κίνησης). Στόχος η άρτια (σωματικά και ψυχολογικά) άφιξη

Εγώ θα πήγαινα από πάνω σκεπτόμενος ότι θα έχω την κινηση κόντρα. Δηλαδή με φέρι απέναντι στην Μαγνησία ( όχι από Αιδηψο, από το λιμάνι που είναι δίπλα στους Ωρεους, Λάρισα, Τρίκαλα, Εγνατία και από εκεί Πρέβεζα. Μέσα στην Πρέβεζα θες να πας?Ουσιαστικά τα μόνα δύσκολα κομμάτια σε αυτή τη διαδρομή είναι το Καλαμπάκα -Εγνατία και το Εγνατία -Πρέβεζα

.