Για τα ταξίδια που κάναμε κι αυτά που θέλουμε να κάνουμε
Άβαταρ μέλους
By Dodger
#475494 Μια χαρά μιλάνε αγγλικά οι Ρώσοι. Έχω πάει στο Λένινγκραντ όταν λεγόταν ακόμα έτσι και, αν και παιδακι, μια χαρά μιλούσαμε. Μια από τις πόλεις που θα έμενα μόνιμα, θα ήταν και η Αγία Πετρούπολη.
Άβαταρ μέλους
By Corto Maltese
#475497
Anonymous Founder έγραψε:Εγώ για την 7η μέρα προτείνω ταξιδάκι με έλκηθρο στο Βόρειο Πόλο και γυρίζεις το βραδάκι να πάρεις την πτήση για Αθήνα. Κρίμα είναι να μην δεις κι αυτό, αφού έφτασες ως εκεί.
:help:




:s_wacko :s_wacko

Δεν αξίζει παραπάνω κάποια από αυτές τις πόλεις, μια χαρά είναι το πρόγραμμα. :twisted: Συνήθως τα κάνω πιο βάρβαρα :innocent: :lol:
Άβαταρ μέλους
By kyr80
#475515 Σε 7 μέρες θα πήγαινα Στοκχόλμη και Κοπεγχάγη. Ακριβώς όσο χρειάζεται. Και θα δεις άλλη νοοτροπία γενικά

.
Άβαταρ μέλους
By kovathe
#475517 Ναι αυτή είναι καλή ιδέα.
Κάπως έτσι θα γίνει μάλλον. Στοκχόλμη Κοπεγχάγη ή Στοκχόλμη Οσλο, με 2 πόλεις είναι νομίζω καλύτερα και να μην τρέχουμε όλη μέρα και να δούμε 2 μέρη.

< >
Άβαταρ μέλους
By kyr80
#475522 Όσλο δε μου άρεσε. Ίσως γιατί όταν πήγα, ήταν εργοτάξιο.

.
Άβαταρ μέλους
By dstou
#475536 Eγώ Κων/πολη προτείνω. Πανεύκολο ταξίδι, σχετικά φθηνό, φουλ θέαμα. Ιδανικό και για οικογένειες.
Άβαταρ μέλους
By edmond
#475586
dstou έγραψε:Eγώ Κων/πολη προτείνω. Πανεύκολο ταξίδι, σχετικά φθηνό, φουλ θέαμα. Ιδανικό και για οικογένειες.

Θα συμφωνήσω(περι ορέξεως βέβαια).
Απ΄οσα μέρη έχω πάει στην Ευρώπη, η Πόλη μου έχει μείνει.
Άβαταρ μέλους
By sknipper
#477057 Ναι Στοκχόλμη (είχα ζήσει 1 χρόνο) και ναι Ταλίν αν σου βγει. ΟΧΙ ΚΟΠΕΓΧΑΓΗ, ΟΟΟΟΧΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ, δεν θέλω να ξανακούσω για Κοπεγχάγη. :lol:
Αλλά το Άμστερνταμ (δεν έχω πάει) πιο ενδιαφέρον πρέπει να είναι.
Θα συμφωνήσω με προλαλήσαντες για άλλα μέρη, πιο νότια.
Άβαταρ μέλους
By MIXOStsi
#477104 Καλά που ρώτησες... :lol:

Άντε καλά να περάσετε... :)
Άβαταρ μέλους
By kovathe
#477194 Θενκ γιου! :D

Βασικά ακολουθούμε το δόγμα οπουδήποτε δεν εχεις παει ειναι καλά.
Στο επόμενο ταξίδι αλλού.

< >
Άβαταρ μέλους
By gianik
#477206
kovathe έγραψε:Θενκ γιου! :D

Βασικά ακολουθούμε το δόγμα οπουδήποτε δεν εχεις παει ειναι καλά.
Στο επόμενο ταξίδι αλλού.

< >




:thumbsup: σωστος ο βαζελος...
Εγω κοιταω (απο τωρα) για Χριστουγεννα.. :vava:
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#477471 Καλό είναι να γίνει ξεχωριστό θέμα για συγκέντρωση πληροφοριώνε

Εγώ κοίταζα για Αύγουστο κάτι προσφορές που έβγαλε η Aegean για Ιταλία (Παλέρμο, Μπολόνια κλπ) :hmmm:
Άβαταρ μέλους
By rx8_drifter
#477926
kyr80 έγραψε:Όσλο δε μου άρεσε. Ίσως γιατί όταν πήγα, ήταν εργοτάξιο.

.


Κλάιν, και χωρίς εργοτάξια δε θα τρελαινόσουνα.
Να σηκωθείς απ την Ελλάδα να πληρώσεις να πας Όσλο ειναι κλαπαρχιδιά. Η Νορβηγία εχει χιλια πράγματα να δεις και το Όσλο δεν ειναι ένα απο αυτά :lol:
Άβαταρ μέλους
By KiloMeater
#477928 Για πείτε καμία ιδέα
Τελευταία εβδομάδα Μαρτίου θα είμαι μόνος, η οικογένειας θα κατέβει Ελλάδα
Εδώ ειναι μεγάλη εβδομάδα πριν του Πάσχα και τα σχολεία κλειστά, στην Ελλάδα όχι

Αν είμαι οκ απο δουλεια και δεν έχουμε τίποτα τρεχάματα εκείνες τις μέρες , θα πάρω λίγες μέρες άδεια και σκέφτομαι τι να κάνω.
Οι επιλογές που έρχονται κατα νου, καθώς θα είμαι μόνος μου , η κανα roadtrip πιο ζόρικο απο οτι συνήθως η να το ρίξω στον αθλητισμό σε κανα βουνό πεζοπορία κτλ .
Επίσης λόγω μεγάλης εβδομάδας προς τα δυτικά θα γινεται ψιλό χαμός απο εκδρομείς και τουρισμό .
Σκέφτομαι προς ανατολικά που ειναι ορθόδοξοι κάι δεν έχουν Πάσχα ακόμα , καμία Ρουμανία Καρπάθια κτλ .
Μίλησα λίγος με μια Ρουμάνα στη δουλειά και μπορεί να μου δώσεις πολλές πληροφορίες γιατι τα ξέρεις καλά εκείνη τα μέρη ειναι φυσιολάτρης

Καμία πρόταση ; Σε αυτό το μήκος κύματος η και κάτι άσχετο