Για τα ταξίδια που κάναμε κι αυτά που θέλουμε να κάνουμε
Άβαταρ μέλους
By 224v
#536312 Κρακοβια στο Royal Palace. Αρχοντικο ξενοδοχειο εκει που ξεκιναει ο πεζοδρομος για το κεντρο τη πολης Καλο και φτηνο φαι.. και ένα μεγαλο εμπορικο κεντρο για ψωνια εάν είναι ζητουμενο Το Αουσβιτσ είναι κοντα αλλα με παιδια ισως δεν προσφερεται.
Άβαταρ μέλους
By rx8_drifter
#536400
gianik έγραψε:Υποθετικά μιλώντας , για ταξιδάκι γύρω στις αρχές Μάιου (4 διανυκτερεύσεις , με 2 παιδιά μαζί..) , που θα επιλέγατε από τις παρακάτω;

1. Μαδρίτη

2. Μπρυζ

3. Κρακοβία


Εγώ θα έλεγα Brugge- Krakow για ενα και μονο λόγο (και οι 3 είναι γαμάτοι προορισμοί)

Η Μαδρίτη εχει καταπληκτικά μουσεία το οποιο θέλει το χρόνο του και νομίζω οτι τα πιτσιρικια δεν ειναι ακομα για τέτοια. Αν όμως δεν είστε των μουσείων, τότε μάλλον θα πήγαινα εκεί που θα έβρισκα φτηνότερα τη δεδομένη στιγμή :lol:
Άβαταρ μέλους
By gianik
#536420 Κ εμένα κ της μας αρέσουν τα μουσεία.. Ο gianik jr φαντάζομαι θα προτιμήσει το Santiago Bernabeu :)...
Τείνω προς Μαδρίτη λογω εποχής, Κρακοβία κ Μπριζ ισως είναι πιο όμορφα τον χειμώνα...
Βρισκω 123€ /ατομο (go light ) με Aegean. Θεωρείται καλη τιμη;



Υ. Γ
Προσφέρεται κ για ημερησια εκδρομη (Τολεδο, Σεγκοβια, κλπ..)

.
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#536430 Τολεδο! Καταπληκτικη αισθηση καστροπολης και παρα πολλα μαγαζια με σπαθια ολων των τυπων. Σαν να ταξιδευεις στο χθες

Μουσειο Ελ Γκρεκο και ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ να δεις την "Ταφη του κομητα του Οργκαθ". Θα παθεις πλακα απο το μεγεθος!
Άβαταρ μέλους
By rx8_drifter
#536444 Δεν εχεις κανενα λογο να πας χειμωνα σε κανενα μερος απ ολα αυτα. Απλα η Μαδριτη ειδικα αν σκεφτεσαι μουσεια και ημερησια εκδρομη θελει μερες, ειανι απιστευτη πολη, ενα μουσειο απο μονη της
Άβαταρ μέλους
By gianik
#536479
rx8_drifter έγραψε:Δεν εχεις κανενα λογο να πας χειμωνα σε κανενα μερος απ ολα αυτα. Απλα η Μαδριτη ειδικα αν σκεφτεσαι μουσεια και ημερησια εκδρομη θελει μερες, ειανι απιστευτη πολη, ενα μουσειο απο μονη της
Τα εκλεισα... Viva la ρεβολουθιον...

.
Άβαταρ μέλους
By kostis20
#536794 Φοβερή η Μαδρίτη και το Τολέδο.Εγω είχα μείνει εδώ...
[https://www.melia.com/en/hotels/spain/madrid/me-madrid-reina-victoria/index.html]

< A3003 >
Άβαταρ μέλους
By DAP
#537998 Μια ερωτηση απο περιεργεια περισσοτερο παρα για γνωση.....
Τωρα που εχει απαγορευτει ο αποπλους για τα νησια οι αποκλεισμενοι εκει τουριστες,Ελληνες και ξενοι, τι κανουν; Αν δεν εχουν λεφτα για περαιτερω διαμονη πως την βγαζουν;
Άβαταρ μέλους
By Dodger
#538106
DAP έγραψε:Μια ερωτηση απο περιεργεια περισσοτερο παρα για γνωση.....
Τωρα που εχει απαγορευτει ο αποπλους για τα νησια οι αποκλεισμενοι εκει τουριστες,Ελληνες και ξενοι, τι κανουν; Αν δεν εχουν λεφτα για περαιτερω διαμονη πως την βγαζουν;


Προφανώς θα έχουν κάρτες (πιστωτικές, χρεωστικές) ή θα μπορούν να τους στείλουν οι δικοί τους (ταχυδρομική/τηλεφωνική επιταγή, western union, κτλ).
Άβαταρ μέλους
By socratesn
#540035 Το Νοέμβριο θα βρεθώ για ένα τετραήμερο Νάπολη. Δεν έχω ιδέα από Ιταλία γενικά, πόσο μάλλον απ' την πόλη του Dieguito. Οπότε, κάθε τιπ, κάθε συμβουλή, κάθε σημείο προσοχής και κάθε επίσκεψη προς αποφυγή από τους εμπειρότερους θα είναι ευπρόσδεκτη. :superman:

Με ενοικιαζόμενο όχημα γενικά τι ισχύει στην ιταλία, αν ας πούμε κλείσω online μέσω της avis ένα όχημα και το πληρώσω από τώρα,όταν το παραλάβω υφίσταμαι κάποια επιπλέον επιβάρυνση, π.χ. δέσμευση κάποιου ποσού ? Με χρεωστική visa είμαστε κομπλέ εκεί για πληρωμές? :s_dunno

Συγχωρέστε με αν έχω πει κάποια βλακεία και κάθε βοήθεια αποδεκτή! :help:

Υ.Γ. Είδα το topic του Red Garland, αλλά ήταν όλες οι φωτό ανενεργές και δεν ήταν θέμα που ζητούσε συμβουλές, οπότε είπα να τα γράψω εδώ, αν έκανα κακώς, να μεταφερθεί
Άβαταρ μέλους
By pierce21
#540070 Η συμβουλή μου είναι, πλήρωσε παραπάνω για να έχεις full απαλλαγή. Η Αθήνα μοιάζει με βορειοευρωπαϊκή χώρα σε σχέση με τον νότο της Ιταλίας όσον αφορά το πως οδηγούν.

Nα πας προς Σορέντο και Αμάλφι. Προετοιμάσου λίγο και στην νοηματική αν δεν έχετε στην παρέα κάποιον που να ομιλά την Ιταλική :lol: . Χαβ φάν. :)
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#540076 Από συλλέκτες πορτοφολιών πώς πάει η Νάπολη; Έχει βελτιωθεί σε σχέση με το παρελθόν;

< >
Άβαταρ μέλους
By kovathe
#553337 Καλησπέρα παίδες! Έκλεισα 6 μέρες Αμστερνταμ τέλη Μαΐου. Πείτε καμία πρόταση

< >
Άβαταρ μέλους
By Chris
#553345 Απο παρκο σε παρκο, και χαζεμα σε γειτονιες και αξιοθεατα αναμεσα στα παρκα

Αμα εχουμε περασει φ4 ευρωλιγκα να το δουμε παρεα


< >