Για τα ταξίδια που κάναμε κι αυτά που θέλουμε να κάνουμε
Άβαταρ μέλους
By gianik
#306463 :lol:
Ναι ρε συ μπρος πίσω.
Τι θα κάνω εκεί πέρα , να πάρω μεταγγραφή ???? Εικόνα , δεν μου παέι το δίκοχο...



μέχρι τις 3 Οκτώβρη αν τα κλείσεις έχει 40% έκπτωση στον ναύλο.
θα βγάλει προφανώς και άλλες προσφορές το χειμώνα , αλλά κουβέντα να γίνεται...
Άβαταρ μέλους
By Chris
#306469 χτυπα, απο τη στιγμη που περναει συνορα το αεροπλανο, οπου και να πηγαινει, τα 100 ευρω μου ακουγονται αψογα
Άβαταρ μέλους
By gianik
#308704 Το κουμπι επατηθει... :innocent:
Ευχαριστω οσους απαντησαν με π.μ στο δικο μου π.μ
Άβαταρ μέλους
By alexm
#311652 Καλησπέρα παιδιά έχω μια απορία για το airbnb.
Εκανα κράτηση για ενα διαμέρισμα στο οποίο αφού με δέχτηκε η ιδιοκτήτρια μου αποκάλυψε οτι δεν δουλεύει η θερμανση και το ac παρότι έγραφε καθαρά οτι παρέχονταν.

Αν ακυρωσω την κράτηση μου θα χρεωθω κάτι;
Ευχαριστώ προκαταβολικά

.
Άβαταρ μέλους
By gianik
#311699 Εχεις προπληρωσει την κρατηση ή εχεις δωσει πιστωτικη για εγγυηση;
Άβαταρ μέλους
By alexm
#311732 Είχα δώσει paypal για κράτηση. Εκανα τελικά ακύρωση και χρεωθηκα την προμήθεια. Δεν κατηγορώ το airbnb αλλά την ιδιοκτήτρια που μου δέσμευσε το ποσο χωρίς να με ειδοποιήσει.

Το θέμα τώρα είναι οτι αφού ακύρωσα την κράτηση ακυρωνεται και το δικαίωμα μου να ζητησω αποζημίωση η τουλάχιστον αυτό καταλαβαίνω.

.
Άβαταρ μέλους
By mjacob
#311898 Edit τελικα χρεώθηκε μονο τι;

Τη δέσμευση δεν στην κανει η ιδιοκτήτρια, γινεται αυτόματα απο το airbnb μόλις στέλνεις το αίτημα κράτησης (γι αυτο λέμε πάντα μήνυμα πρώτα, να συνεννοηθείτε, να δεις αν θα σου κάνει προέγκριση και μετά book :rtfm: )

Στείλε τους πάντως ένα μήνυμα.
Άβαταρ μέλους
By gianik
#311950 Για κατι τετοιες μαλακιες δεν θελω airbnb...
Άβαταρ μέλους
By alexm
#312023
mjacob έγραψε:Edit τελικα χρεώθηκε μονο τι;

Τη δέσμευση δεν στην κανει η ιδιοκτήτρια, γινεται αυτόματα απο το airbnb μόλις στέλνεις το αίτημα κράτησης (γι αυτο λέμε πάντα μήνυμα πρώτα, να συνεννοηθείτε, να δεις αν θα σου κάνει προέγκριση και μετά book :rtfm: )

Στείλε τους πάντως ένα μήνυμα.

Προσπαθώ να βρω mail επικοινωνίας η κάτι τέτοιο και με παραπέμπει στο κεντρο βοηθειας το οποίο δεν μου προσφερει ουσιαστική λυση.

Συγκεκριμένα επειδή εκανα ακύρωση δεν έχω το δικαίωμα (απο οτι καταλαβα) να ζητησω λεφτά για την προμήθεια που χρεωθηκα.

Εχεις δικαιο σε αυτά που λες αλλά είμαι νιουφης στο airbnb και βλέποντας την περιγραφή του οικοδεσπότη θεώρησα οτι θα είναι ακριβής

.
Άβαταρ μέλους
By fot
#321378 Για Βουκουρέστι, τι έχουμε να προτείνουμε για διασκέδαση, φαγητό, ψώνια?
Άβαταρ μέλους
By dstou
#321420 Για το τελευταίο, μάλλον τίποτα. Αν κρίνω από κάτι Ρουμάνους που έχουμε στη δουλειά και ψωνίζουν τα πάντα από εδώ και τα πάνε έξω. Οι γυναίκες τους που έρχονται τα καλοκαίρια το ίδιο κάνουν.
Άβαταρ μέλους
By 224v
#322431 οι τιμες στα μαγαζια για γυναικεια ψωνια ειναι οπως και στην Ελλαδα ... δεν αξιζει να παρεις κατι εκτος και αν εχουν τιποτα εκπτωσεις και ξερεις τι θελεις..... Μονο τα Ταξι και το φαγητο βρηκα φτηνωτερα....!! :lol:

Στα "καλα εστιατορεια" μουρατα με λιμουζινες απ'εξω πανω στη λιμνη, ειναι σαν Ελλαδα.... αξιζει ομως το σκηνικο (Αστρο του Δαυιδ π.χ.)
Άβαταρ μέλους
By fot
#323327 Θα είναι για 3ημεράκι. Ψάχνω μέρη για φαγητό, κανένα καλό burgerάδικο, όμορφα καφέ με σωστό σκηνικό και θέα.
Από αξιοθέτα το έψαξα στο γκούγκλι. :metalo:
Άβαταρ μέλους
By citastak
#323496
gianik έγραψε:
rx8_drifter έγραψε:
gianik έγραψε:Γνωμες για Μπρυζ /Γανδη;Λογω καταστασεων , βολευει μεσα Μαρτιου , θα χει τελειως ψοφο εκεινη την περιοδο ;


Ψοφος δεν παίζει, βροχή παίζει.
Σίγουρα καλύτερο να πας αργότερα αλλα μπορεί να είσαι και τυχερός.
Ενα τετραήμερο είσαι κομπλέ



Με καθυστέρηση.
Δεν έχω πετάξει ποτέ με κάτω από 340 ευρώ με Aegean. Και κάνω 5-8 ταξίδια για εκεί κάθε χρόνο, αλλά τα κλείνω 20 μέρες πριν...




Μέχρι 3 Οκτωβρίου αν τα κλείσεις παίζει προσφορές (και καλά) η Aegean .
Για τους γνωρίζοντες
104€ για brussels είναι καλή τιμή?? (χωρίς βαλίτσα)
Άβαταρ μέλους
By PeterPan
#332807 όταν αγοράζει κανείς ένα αντικείμενο εκτός ΕΕ πως λειτουργεί η διαδικασία με το TAX FREE? πληρώνει τον φόρο κανονικά στο μαγαζί? πρέπει να θεωρήσεις χαρτί βγαίνοντας από την χώρα, πχ στο αερδοδρόμιο?