Για τα ταξίδια που κάναμε κι αυτά που θέλουμε να κάνουμε
Άβαταρ μέλους
By funkyreverend
#291527 Είχα μείνει το 2013 σε ένα ξενοδοχείο roman holidays b&b στα 50 ευρώ τη βραδιά. Κοντά δτο Βατικανό, με πρωινό της πλάκας (κρουασάν καφές χυμός) σε ένα καφέ απέναντι. Το δωμάτιο ηταν πολύ καλό για τα λεφτά του, κανένα παράπονο. Με την παραδοχή ότι θα τρως έξω, είναι μια καλή επιλογή και το έξτρα μπατζετ το ξοδεύεις αλλιώς.

< >
Άβαταρ μέλους
By Asimov
#291528 Thanks, θα τσεκαριστεί άμεσα. Σκέφτομαι και Airbnb αλλά είμαι πρωτάρης στο θέμα.


< >
Άβαταρ μέλους
By Asimov
#291569 Φαίνεται ότι από το 2013 οι τιμές έχουν ανέβει... Πλέον ζητάνε 100 τη βραδιά με το φόρο που μου φαίνονται πολλά για το συγκεκριμένο :hmmm:
Άβαταρ μέλους
By 224v
#291634 Ψάξε με το AirB&B, εμείς πέρυσι Οκτώβριο βρωκαμε για 4 άτομα μεγάλους, με 200 τη βραδιά στην Πιάτσα ντε Σπάνια, επάνω ακριβώς via Condotti 98, αριστοκρατικοτατο διαμέρισμα. Πήγαμε παντού με τα πόδια, και απο αεροδρομειο το ταξί 50 ευρω, εκεί πάει και το Μετρο. Βόλεψε πολύ γιατί δεν πληρώσαμε μετακινήσεις και φαγητά πολλές επιλογές.
Άβαταρ μέλους
By Asimov
#291668 Για κει με βλέπω, γιατί οι τιμές σε ξενοδοχεία είναι εξωφρενικές και μόνο B&B βρίσκεις με 100-150 :dizzy: Είπαμε, βρήκαμε φτηνά εισιτήρια, μη γαμήσουμε το Δία στη διαμονή :lol:
Κάτι ιδιαίτερο να προσέξω σε Airbnb, οι γνώστες;
Άβαταρ μέλους
By bibendum
#291670 τα comments των προηγουμενων... κοιτα να ειναι απο παντου οι χρηστες οχι μονο ιταλοι. Τα υπολοιπα ειναι θεμα τυχης.

Εγω εμεινα 15 μερες σ εναν και ηταν γαματος τυπος, πεντακαθαρος, υπερευγενικος και το σπιτι γαμω. (βερολινο)

Κατι φιλοι πηγαν Ρωμη και του ζητησαν σκεπασμα να κοιμηθουν και τους ειπε να χρησιμοποιησουν το καλυμμα του καναπε.
Άβαταρ μέλους
By funkyreverend
#291676
Asimov έγραψε:Φαίνεται ότι από το 2013 οι τιμές έχουν ανέβει... Πλέον ζητάνε 100 τη βραδιά με το φόρο που μου φαίνονται πολλά για το συγκεκριμένο :hmmm:


Πολλά μου φαίνονται και μένα τα 100 για το συγκεκριμένο. Ως 70-80 θα σου έλεγα ναι.

Μήπως έχει κάνα συνέδριο, κάνα event που μπλοκάρει όλα τα ξενοδοχεία εκείνες τις μέρες;
Άβαταρ μέλους
By mjacob
#291678 Επισης πρώτα στείλε του μήνυμα και δες οτι ειναι διαθέσιμος, και μετά κάνε την κανονική διαδικασία με το request book ή πως το λέει.

Γιατί με το κουμπάκι θα σου δεσμεύσουν τα λεφτά στην πιστωτική, και μετά αν σου ρίξει άκυρο θα πάρει κάποιες μέρες (ή και παραπάνω) να σου αποδεσμευτούν.

Για δυο μέρες, κατι άλλο απο wifi δεν νομιζω να χρειάζεσαι (δλδ πλυντήριο στεγνωτήριο κλπ)
Τελευταία επεξεργασία από mjacob και 23 Αύγ 2016, 14:20, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
By Asimov
#291680 Δεν είδα κάτι :hmmm:
Άβαταρ μέλους
By Asimov
#291681
mjacob έγραψε:Επισης πρώτα στείλε του μήνυμα και δες οτι ειναι διαθέσιμος, και μετά κάνε την κανονική διαδικασία με το request book ή πως το λέει.

Γιατί με το κουμπάκι θα σου δεσμεύσουν τα λεφτά στην πιστωτική, και μετά αν σου ρίξει άκυρο θα πάρει κάποιες μέρες (ή και παραπάνω) να σου αποδεσμευτούν.

Για δυο μέρες, κατι άλλο απο wifi δεν νομιζω να χρειάζεσαι (δλδ πλυντήριο στεγνωτήριο κλπ)

Ώπα, θεωρούσα ότι τσεκάρει αυτόματα διαθεσιμότητα :hmmm:
Τι μάπα εφαρμογή είναι αυτή;
Άβαταρ μέλους
By mjacob
#291684 Ο ενοικιαστής εχει πάντα δικαίωμα να αρνηθεί.

Δεν ειναι θέμα εφαρμογης.
Απο το "ωχ το έδωσα στην ξαδέρφη και ξέχασα να ενημερώσω το calendar" (δήθεν ή αλήθεια) μέχρι το απλά δε γουστάρω να το δώσω σε εσένα.

Εκτός κι αν ειναι "Insta booking" που εχει ένα κεραυνακι για σημα
Άβαταρ μέλους
By Asimov
#291686 Μωρέ ας κάνει ό,τι θέλει, αρκεί να μη χρεώσει :hmmm:
Άβαταρ μέλους
By mjacob
#291691 Ενταξει, για δυο μέρες δεν ειναι τόσο θέμα. Αλλά αν ειναι για του 15-20 μέρες, κάθε δέσμευση ειναι και μερικά χιλιάρικα.
Άβαταρ μέλους
By Red Garland
#292614 Λισαβόνα λέει το πρόγραμμα.
Έχετε 1-2 προτάσεις όσον αφορά Αξιοθέατα, μουσεία, must-do δραστηριότητες, μαγαζιά food-drink, σουβενιρ?

Στανταράκι το ενυδρείο Oceanario :inlove:
Άβαταρ μέλους
By rx8_drifter
#294436 Kαπετάνιο, είχα πάει σε τρυφερή ηλικία (το δευτερο road trip της Εύας παρακαλώ, Λισσαβώνα-Παρίσι :inlove: ) οποτε δυστυχώς το μόνο που έχω να καταθέσω είναι βόλτες και φαγητό στην συνοικία του Βairro Alto.

Το μόνο που θυμάμαι καλα είναι το πόσο άσχημες γκόμενες είναι οι πορτογαλλέζες :s_biggrin