Για τα ταξίδια που κάναμε κι αυτά που θέλουμε να κάνουμε
Άβαταρ μέλους
By diplomat
#483640 Τα cέβη μου στον αποπάνωνε.

Το "χειρότερο" που μου έχει κάτσει ήταν όταν πριν από μερικά κρόνια, φίλος μου είχε παραχωρήσει για μερικές μέρες ένα Ibiza ΜΚ1 (pre-fl) με λοιπά στοιχεία largely άγνωστα. :lol:
Το μόνο σίγουρο είναι ότι ήταν ταλαιπωρημένο, όχι μόνο λόγω γήρατος αλλά γιατί ο προαναφερθείς φίλος ήτο/ακόμα είναι μέγας καβλεύς και σεσημασμένος σιδεροφάγος.

Για τις - (λίγες ομολογουμένως - μέρες που το κυκλοφόρησα (εντός Αθηνών μεν, αρκετά μεγάλα δρομολόγια δε), ήταν μια χαρά. :s_yes
Τελευταία ταχύτητα (5η IIRC!) από τα 40χλμ./ώ, τετράγωνα φανάρια, αέρας Βαρκελώνης, δεγκσέρω. :shifty:

'Αμα τη επιστροφή, ο φίλος συνέχισε να το μαμάει απ'όλες τις μπάντες, με αποτέλεσμα να κάψει μοτέρ στην ΑΟ.

Εικόνα

Προφανώς δεν ήταν τόσο posh όσο το δείγμα αποπάνου, αλλά φευ. :inlove:
Άβαταρ μέλους
By g8777
#483656 Κοιτα εδω παιδια. :x :x :x

Τι Αθηνα Κυλληνη Ορχομενος Γκραβα και Αχλαδοκαμπος γτπμ :rant: :rant: :rant: :rant: :rant: :rant:

Δεν παει να φαει πρατινα ο Νικοπαππας, για φρεσκο croissον παει, στην πηγη. :rtfm: :rtfm: :rtfm:

Και αντι να του πειτε του ανθρωπου να παρει Vectra, VECTRA ΛΕΓΩ BELGARION :adminpower: , του κουνατε και το μαντηλι για καλο ανταμωμα;; :dizzy: :dizzy: :dizzy: :dizzy:
Άβαταρ μέλους
By belgarion
#483691
g8777 έγραψε:Κοιτα εδω παιδια. :x :x :x

Τι Αθηνα Κυλληνη Ορχομενος Γκραβα και Αχλαδοκαμπος γτπμ :rant: :rant: :rant: :rant: :rant: :rant:

Δεν παει να φαει πρατινα ο Νικοπαππας, για φρεσκο croissον παει, στην πηγη. :rtfm: :rtfm: :rtfm:

Και αντι να του πειτε του ανθρωπου να παρει Vectra, VECTRA ΛΕΓΩ BELGARION :adminpower: , του κουνατε και το μαντηλι για καλο ανταμωμα;; :dizzy: :dizzy: :dizzy: :dizzy:
Να του δανεισω το σωστό το Vectra , το πρόστυχο, πέρασε και ΚΤΕΟ μόλις, βέβαια τώρα πρέπει να έχει περάσει τα 88.000χλμΕικόνα

< >
Άβαταρ μέλους
By edmond
#483708 ^^^
Αυτό που δεν κλείνουν οι καθρέφτες; :shifty:

Όταν είχα atos, κάτι Ηγουμενίτσες για να πάρω το καράβι για Ιταλία, και κάτι Θεσ.νίκες για ΣΚ γίνονταν αμάσητα. Καλά, αυθημερόν Αθήνα-Δ. Μεσσηνία και πίσω ήταν για πλάκα. Και με τους δρόμους προ 10ετίας, όχι που μου θέτε Αθήνα-Ιωάννινα 3,5 ώρες γατάκια :rtfm: Α, και υπήρχε το μεγκάν τότε :lol:

Τέσπα, άλλο πράγμα τα εντός καφριλίκια και άλλο να βγείς(και αρκετά μάλιστα)εκτός συνόρων. Εκεί θέλει λιγάκι 2-3 σκέψεις παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
By belgarion
#483721
edmond έγραψε:^^^
Αυτό που δεν κλείνουν οι καθρέφτες; :shifty:

Όταν είχα atos, κάτι Ηγουμενίτσες για να πάρω το καράβι για Ιταλία, και κάτι Θεσ.νίκες για ΣΚ γίνονταν αμάσητα. Καλά, αυθημερόν Αθήνα-Δ. Μεσσηνία και πίσω ήταν για πλάκα. Και με τους δρόμους προ 10ετίας, όχι που μου θέτε Αθήνα-Ιωάννινα 3,5 ώρες γατάκια :rtfm: Α, και υπήρχε το μεγκάν τότε

Τέσπα, άλλο πράγμα τα εντός καφριλίκια και άλλο να βγείς(και αρκετά μάλιστα)εκτός συνόρων. Εκεί θέλει λιγάκι 2-3 σκέψεις παραπάνω.
Είναι το φεις λιφτ centennial, οι καθρέφτες διπλωνουν αλλά με περίεργο τρόπο

< >
Άβαταρ μέλους
By g8777
#483878 Μονο εγω βλεπω 838 εκατομμυρια χλμ;;;; :omg: :omg: :omg: :omg: :omg: :omg: :omg:


Dimviii νιαου ρε γατι. :shifty:
Άβαταρ μέλους
By drdino
#484133 Έχει κανείς εμπειρία από ενοικίαση αμαξιού από Μπολόνια;
Άβαταρ μέλους
By rocsta
#485302 Για 3ημερο Αγ. Πνεύματος (3 διανυκτερεύσεις) για πού να χρησιμοποιήσουμε τα κούτρα αεροπορικά μας;
α. Κάρπαθο για την οποία σκίζει τα ρούχα του ο Corto
β. Χανιά
γ. Λέρο (εδώ έχουμε μόνο 2 διανυκτερεύσεις λόγω πτήσεων)
Ξέρω ότι είναι λίγες μέρες, αλλά για κούτρα εισιτήρια νομίζω ότι αξίζει. Σε οτιδήποτε θα πρέπει να νοικιάσουμε αυτοκίνητο έτσι;
Άβαταρ μέλους
By belgarion
#485369
rocsta έγραψε:Για 3ημερο Αγ. Πνεύματος (3 διανυκτερεύσεις) για πού να χρησιμοποιήσουμε τα κούτρα αεροπορικά μας;
α. Κάρπαθο για την οποία σκίζει τα ρούχα του ο Corto
β. Χανιά
γ. Λέρο (εδώ έχουμε μόνο 2 διανυκτερεύσεις λόγω πτήσεων)
Ξέρω ότι είναι λίγες μέρες, αλλά για κούτρα εισιτήρια νομίζω ότι αξίζει. Σε οτιδήποτε θα πρέπει να νοικιάσουμε αυτοκίνητο έτσι;
Από αυτά μόνο Χανιά έχω πάει και μου άρεσαν πολύ. Ο μόνος λόγος που δεν θα πήγαινα για τριήμερο είναι για να έχω λόγο να πάω Κρήτη για μεγαλύτερο χρονικό διάστημα. Από την άλλη, δεδομένου ότι είναι και νωρίς φέτος το τριήμερο του Αγ Πνεύματος, Χανιά σίγουρα θα έχει κόσμο. Σε ότι αφορά το αμάξι θα έλεγα ότι θες και δεν θες για τόσες μέρες αφού η πόλη έχει αρκετά πράγματα να δείτε και χωρίς αυτοκίνητο. Το καλό αν αποφασίσεις να ενοικιάσεις είναι ότι μπορείς να βρεις αρκετά φθηνά και με μικτή με μηδενική απαλλαγή από ντόπια γραφεία

< >
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#485421 ροκστα αν πας Κρητη και χρειαστεις αυτοκινητο σφυρα μου.
Άβαταρ μέλους
By rx8_drifter
#485474 Αν πας Χανια το αμαξι περισσότερο ταλαιπωρια ειναι. 3 μερουλες τις περνας χαρμα μονο στην πολη που ειναι και πανέμορφη, κρητη ξαναπας.
Για τα αλλα μερη δσν ξερω αν ειναι νωρις και ρισκαρεις με τον καιρο, στα χανια εχεις καλύτερες πιθανοτητες :hmmm:
Άβαταρ μέλους
By rafi
#485484 Αν Χανια θα θεωρουσα το αυτοκινητο απαραιτητο. Ποσες φορες να τριγυρισεις το παλιο λιμανι και την παλια πολη; Εχει πολλα ομορφα μερη τριγυρω και με απιστευτο φαγητο.

.
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#485597
rocsta έγραψε:Για 3ημερο Αγ. Πνεύματος (3 διανυκτερεύσεις) για πού να χρησιμοποιήσουμε τα κούτρα αεροπορικά μας;
α. Κάρπαθο για την οποία σκίζει τα ρούχα του ο Corto
β. Χανιά
γ. Λέρο (εδώ έχουμε μόνο 2 διανυκτερεύσεις λόγω πτήσεων)
Ξέρω ότι είναι λίγες μέρες, αλλά για κούτρα εισιτήρια νομίζω ότι αξίζει. Σε οτιδήποτε θα πρέπει να νοικιάσουμε αυτοκίνητο έτσι;


Κούτρα=τζάμπα;

α. Κάρπαθο δεν έχω πάει αλλά δεν ξέρω αν λέει και χειμώνα, μικρό νησί
β. Χανιά έχω πάει, καλά είναι, σίγουρα δεν θα είναι όμως όπως το καλοκαίρι.
γ. Χειμωνιάτικα μόνο ναύτες θα βρεις. Ωραίο νησί, αλλά κατά τη γνώμη μου να φτιάξει πρώτα ο καιρός, Ιούνιο-Ιούλιο. Αν πας πέρνα και από κλειδί :inlove: