Για τα ταξίδια που κάναμε κι αυτά που θέλουμε να κάνουμε
Άβαταρ μέλους
By rx8_drifter
#483548 Eλπίζω ως μόδιστρος να κρατήσεις λίγο τα προσχήματα και να ποστάρεις στο σωστό τοπικό όταν έρθει η ώρα :adminpower:
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#483560 Φιλος κακεντρεχης ειπε οτι δεν κανει η Corolla μου για το ταξιδι, θα μου χαλασει, θα με κουρασει, θα με τρελλανει ο θορυβος, και αλλα τετοια :shifty:

Μετα ξαδελφος προτεινε να παρω το Passat του 1,8 μοντελο 2008 για να παμε λεει πιο ανετα, αφου ταξιδευει καλυτερα.
ΟΤΑΝ δουλευει! :lol: :lol:


Το μελεταω το πραγμα, αλλα ναι , θα παιξει ταξιδιωτικο.
Δεν ξερω μονο στον Ξενοφωντα να το δωσω να το γραψει η στον παπαΦανκυ?
Θα ανοιξω τοπικο τοτε :lol: :lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
By g8777
#483562
Νίκος Παππάς έγραψε:Φιλος κακεντρεχης ειπε οτι δεν κανει η Corolla μου για το ταξιδι, θα μου χαλασει, θα με κουρασει, θα με τρελλανει ο θορυβος, και αλλα τετοια


Ποιος ασχετιδης τα ειπε αυτα; :s_sarcastic :s_sarcastic :s_sarcastic :s_sarcastic :s_sarcastic

Ενα θα σου πω.

Ο κιλομιτερ κορολλα θα παρει. :s_music
Άβαταρ μέλους
By diplomat
#483564 Κορόλλα = ΤΑΞΙΔΑΡΑ, απλώς χρειάζονται μερικά χακζ.

Μια - δυο εγχειρησούλες στη μέση
Μικρό ρεκτιφιέ στο χιαστό/μηνίσκο (γουάτ ις κρούζ κοντρόλ;)
Σωστές μουσικές επιλογές ιν όρντερ του κάνσελλ άουτ δε νόιζ από τον αποχυμωτ... ε, κινητήρα.

Για να δώσω σημείο αναφοράς, ο δίπλωματ το Ξεσσαλονίκη - Αθήνα το κάνει χωρίς στάση, ενώ το Καβάλα - Αθήνα με μία στάση για ανεφοδιασμό.
Για τα πάτρια (καταυλακιώτικα) εδάφη, δεν το συζητώ καν. Ξεκούραστα, άκοπα. Εξωτερικά δεν έχει επιχειρήσει, δεμπλήρωσε ο τζι τα εκτός έδρας. :(

:s_blush
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#483570
diplomat έγραψε:
Για να δώσω σημείο αναφοράς, ο δίπλωματ το Ξεσσαλονίκη - Αθήνα το κάνει χωρίς στάση, ενώ το Καβάλα - Αθήνα με μία στάση για ανεφοδιασμό.
Για τα πάτρια (καταυλακιώτικα) εδάφη, δεν το συζητώ καν. Ξεκούραστα, άκοπα. Εξωτερικά δεν έχει επιχειρήσει, δεμπλήρωσε ο τζι τα εκτός έδρας. :(

:s_blush

Δεν μπορεσα ποτε να κανω το Σαλλονικη-Αθηνα και τουμπαλιν χωρις σταση, ειτε για "πιπι" ειτε για ανεφοδιασμο.
Δεν φτασανε ποτε τα 45 λιτρα για τα 520 χλμ :(
Άβαταρ μέλους
By diplomat
#483579 Σούζη, καις. Και ψεύδεσαι και καις. :lol:

Με το αυγό στο πετάλι της μνημονjακής πραγματικότητας, κάτω από 600χλμ./γέμισμα δεν βγάζω σε ταξίδι. :hmmm:
Το 520άρι βασικά το ξεπερνάω ακόμη και σε συνθήκες πόλης. Aυτός ο 4Ε-FE τελικά σώζει ζωές και (άδεια) πορτοφόλια.
Άβαταρ μέλους
By g8777
#483580 Αθηνα-Μπουγατσονικη = Αθηνα- Πρεμιερ Αροντιζμον; :omg:


Περνα απο μουσικοτοπικο να σε γδαρω. ΝΑ ΣΕ ΓΔΑΡΩ. :adminpower:

Κορολλα 20 ετιας για τετοιο ταξιδι; :thumbsdown:
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#483582
diplomat έγραψε:Σούζη, καις. Και ψεύδεσαι και καις. :lol:

Με το αυγό στο πετάλι της μνημονjακής πραγματικότητας, κάτω από 600χλμ./γέμισμα δεν βγάζω σε ταξίδι. :hmmm:
Το 520άρι βασικά το ξεπερνάω ακόμη και σε συνθήκες πόλης. Aυτός ο 4Ε-FE τελικά σώζει ζωές και (άδεια) πορτοφόλια.

Kαλα εισαι εσυ. Εμενα φοραει τον 3ZZ-FE, ο οποιος υποτιθεται ειναι πιο οικονομικος ακομα.

Τωρα μεσα στην πολη εχει 9,7 λιτ/100χλμ και γυρω στο 9 σε ταξιδι με 130-150 χαω
Άβαταρ μέλους
By elteo
#483588
Νίκος Παππάς έγραψε:Kαλα εισαι εσυ. Εμενα φοραει τον 3ZZ-FE, ο οποιος υποτιθεται ειναι πιο οικονομικος ακομα.

Τωρα μεσα στην πολη εχει 9,7 λιτ/100χλμ και γυρω στο 9 σε ταξιδι με 130-150 χαω


Καίει.... :lipsealed:
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#483589
elteo έγραψε:
Νίκος Παππάς έγραψε:Kαλα εισαι εσυ. Εμενα φοραει τον 3ZZ-FE, ο οποιος υποτιθεται ειναι πιο οικονομικος ακομα.

Τωρα μεσα στην πολη εχει 9,7 λιτ/100χλμ και γυρω στο 9 σε ταξιδι με 130-150 χαω


Καίει.... :lipsealed:

Ναι, κανω ο,τι μπορω :lol: :lol: Στο ταξιδι εχω την "κακη" συνηθεια να κραταω σταθερη ταχυτητα και το ζοριζω στις ανηφορες να κρατα τα 130-140.

Για την καταναλωση της πολης φταιει η γυναικα. Μικρες διαδρομες που τωρα τον χειμωνα δεν προλαβαινει να ζεσταθει το μοτερ, τρεις-τεσσερις φορες την ημερα.
Το καλοκαιρι πεφτει στο 8,7.
Άβαταρ μέλους
By Zorz
#483590
Νίκος Παππάς έγραψε:Kαλα εισαι εσυ. Εμενα φοραει τον 3ZZ-FE, ο οποιος υποτιθεται ειναι πιο οικονομικος ακομα.

Τωρα μεσα στην πολη εχει 9,7 λιτ/100χλμ και γυρω στο 9 σε ταξιδι με 130-150 χαω

Πολλά είναι. Τον ίδιο κινητήρα φοράει το Avensis του φάδερ και πότε δεν είχε τέτοια κατανάλωση, ειδικά σε ταξίδι. Στην πόλη, αν οδηγείς συνέχεια σε κίνηση τότε ναι, αλλά είναι και βαρύτερο αμάξι.

Πλέον είναι bi-fuel, με γκάζι...
Άβαταρ μέλους
By KiloMeater
#483616
g8777 έγραψε:
Νίκος Παππάς έγραψε:Φιλος κακεντρεχης ειπε οτι δεν κανει η Corolla μου για το ταξιδι, θα μου χαλασει, θα με κουρασει, θα με τρελλανει ο θορυβος, και αλλα τετοια


Ποιος ασχετιδης τα ειπε αυτα; :s_sarcastic :s_sarcastic :s_sarcastic :s_sarcastic :s_sarcastic

Ενα θα σου πω.

Ο κιλομιτερ κορολλα θα παρει. :s_music


Έχω κάνει πριν τρεις χρόνια Πειραιά Κυλλήνη με almera n16....και έζησα , οριακά , για να το διηγούμαι.... Συμπτώματα που εμφάνισα: ζαλαδα, αναγούλα τάση για εμετό, flash ζέστη στα μάγουλα. Corolla υποθέτω εξίσου απολαυστικό....

< >
Άβαταρ μέλους
By mirage
#483620 Εντάξει εισαι μαλλον ευαισθητη ψυχη.

< >
Άβαταρ μέλους
By Zorz
#483628 Ο Κιλο είναι συνηθισμένος στο ψιτροέν που αιωρείται πάνω από τις λακκούβες, οπότε το Almera του κακοφάνηκε. Αλλιώς, ούτε τραγικό αμάξι δεν ήταν, ούτε η απόσταση μεγάλη.

ΥΓ: έχω κάνει το Θεσσαλονίκη - Αθήνα και πίσω αυθημερόν, με το θρυλικό pAtos...


Εικόνα

Θα cέβεcτε. :eat: