Για τα ταξίδια που κάναμε κι αυτά που θέλουμε να κάνουμε
Άβαταρ μέλους
By bill33
#494201
sknipper έγραψε:
Corto Maltese έγραψε:Νερό γεμίζεις από όπου βρεις. Τα απόβλητα είναι 2 ειδών. Τα απόβλητα της χημικής που τα αδειάζεις στους προβλεπόμενους χώρους και τα "γκρίζα" που είναι πρακτικά μπουγαδόνερα με σαπουνάδες. Αυτά επιτρέπεται να τα αδειάσεις οπουδήποτε.
Είστςε πολύ άνετοι, ξέρετε κάτι που θεωρείτε αυτονόητο αλλά δεν το λέτε. Που μπορείτε εσείς να βρείτε νερό όταν πάτε πάνω από 10 μέτρα από το σπίτι σας; Πας στο βενζινάδικο και του λές μεγάλε θα πάρω το λάστιχό σου να βάλω 200 λίτρα νερό έτσι; Και ποιοι είναι οι προβλεπόμενοι χώροι για τη χημική;

Οταν δούλευα στο βενζινάδικο στο Ναύπλιο πολλές φορές γέμιζαν τα καμπερ με νερό απο την βρύση.Οχι και το καλύτερο ποιοτικώς για πόσιμο ,τους το έλεγα.Αν βάλεις και καυσιμα απο εκεί δεν νομίζω να σου πει κάτι.
Τα βρωμονερα φαντάζομαι σε μια γωνία και στην σχάρα του υπονομου είναι οκ.
Άβαταρ μέλους
By Corto Maltese
#494209 Εχεις λάστιχο μαζί σου και γεμίζεις είτε σε βενζινάδικο είτε σε κάμπινγκ. Εννοεί τη χημική όχι τα γκρίζα. Εδώ αναλόγως με τη χώρα μπορεί και να είναι και πρόβλημα. Έχω πετύχει μέχρι και χρεώσεις για το άδειασμα. Στα δε κάμπινγκ μπορεί να υπάρχει συγκεκριμένη ώρα αδειάσματος, δηλαδή ενδέχεται να μην είναι και τόσο απλό. Υπάρχει βέβαια και the greek way, πας σε μία ερημιά και .... το οποίο βέβαια το καταδικάζω απερίφραστα, απλά μερικές φορές μπορεί να φτάσετε στο απροχώρητο.
Άβαταρ μέλους
By bill33
#494212 Και στον δρόμο τα αδειάζεις κατα λάθος αν ξεχάσεις λίγο την βάνα ανοιχτή!
Άβαταρ μέλους
By Corto Maltese
#494217 Τη χημική; είναι ασφαλισμένη, δεν ξέρω αν μπορεί να γίνει χωρίς να γεμίσεις παντού την πρασινίλα.
Άβαταρ μέλους
By bill33
#494225
Corto Maltese έγραψε:Τη χημική; είναι ασφαλισμένη, δεν ξέρω αν μπορεί να γίνει χωρίς να γεμίσεις παντού την πρασινίλα.

Για τα μπουγαδόνερα λέω.
Άβαταρ μέλους
By gianik
#499134 Λισσαβόνα μπαινουμε;;; :hmmm:
120€ απευθείας με Aegean
Άβαταρ μέλους
By skous
#499135
gianik έγραψε:Λισσαβόνα μπαινουμε;;; :hmmm:
120€ απευθείας με Aegean


Παρα πολυ ωραία
Δώσε και +1 φουλ μέρα να πάς Σίντρα με αμαξι


< >
Άβαταρ μέλους
By gianik
#499136 Πριν λιγο μου έλεγε συναδελφος για την Σιντρα..με καστρα κ ετσι..


.
Άβαταρ μέλους
By mirage
#499140 Να πας ειναι παρα πολυ ωραία.

< >
Άβαταρ μέλους
By gianik
#499150
mirage έγραψε:Να πας ειναι παρα πολυ ωραία.

< >
Προτεινε ξενοδοχείο.. Ειμαι ενα κλικ πριν τα κλεισω.

.
Άβαταρ μέλους
By mirage
#499152 Εγω πριν 6-7 χρονια ειχα μεινει εδω https://www.accorhotels.com/gb/hotel-33 ... ndex.shtml
Ηταν καλοκαιρι και τιμησαμε και την πισινα. Γενικα βολικοτατο, αλλα δεν ειναι στο κεντρο. Ημερησια στην Σιντρα επιβάλεται.

< >
Άβαταρ μέλους
By gianik
#499216 το κουμπί πατήθηκε... :s_yes
Άβαταρ μέλους
By rx8_drifter
#499359 Γαμαέι η Λισσαβώνα, δεν το συζητώ. Και ημερίσια σίντρα οπως ειπώθηκε. θα ευχαριστηθείς φαγητό και βόλτες :inlove:
Άβαταρ μέλους
By gianik
#499442
rx8_drifter έγραψε:Γαμαέι η Λισσαβώνα, δεν το συζητώ. Και ημερίσια σίντρα οπως ειπώθηκε. θα ευχαριστηθείς φαγητό και βόλτες :inlove:
Σκεφτόμουν την Μπρατισλάβα, αλλα μετά θα έπεφτε γενικη κατακραυγή εδω μεσα..

.