Για τα ταξίδια που κάναμε κι αυτά που θέλουμε να κάνουμε
Άβαταρ μέλους
By rocsta
#485609
Dimitris_P έγραψε:Κούτρα=τζάμπα;

https://www.slang.gr/lemma/1138-koutra :rtfm:

Dimitris_P έγραψε:α. Κάρπαθο δεν έχω πάει αλλά δεν ξέρω αν λέει και χειμώνα, μικρό νησί
β. Χανιά έχω πάει, καλά είναι, σίγουρα δεν θα είναι όμως όπως το καλοκαίρι.
γ. Χειμωνιάτικα μόνο ναύτες θα βρεις. Ωραίο νησί, αλλά κατά τη γνώμη μου να φτιάξει πρώτα ο καιρός, Ιούνιο-Ιούλιο. Αν πας πέρνα και από κλειδί :inlove:

25-28 Μαϊου δεν είναι και χειμώνας :lol:
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#485613 1η φορά ακούω αυτόν τον ορισμό.

Sorry, για 3ήμερο Κ.Δ. διάβασα εγώ :oops:

Ε όπου θες τότε :lol:
Άβαταρ μέλους
By g8777
#485920 To "κουτρα" ειναι παναρχαια Θεσσαλονικιωτικη εκφραση, απο εποχης Jammin στην ΕΡΤ3 (με Σταθη EASY Παναγιωτοπουλο και Σωτηρη JoJo Βακαρο.)

Οου γιεα. :s_thumbsup
Άβαταρ μέλους
By nEK
#486454 Μπαμ μπαμ δημιουργηθηκε αναγκη για μια μεγαλη βαλιτσα.
Δεν θα ειναι συχνη η χρηση, δεν φημιζομαστε για τις εκδρομες μας ουτε τα αεροπορικα πολυημερα ταξιδια.
Μια βαλιτσα για μια δυο φορες το χρονο και αν, μεγαλη φυσιολογικης αντοχης σε καλη τιμη. Μην παω στα τζαμπο.
Εχετε κατι να προτεινετε?
Αγορα αμεση!
Άβαταρ μέλους
By gianik
#486482
nEK έγραψε:Μπαμ μπαμ δημιουργηθηκε αναγκη για μια μεγαλη βαλιτσα.
Δεν θα ειναι συχνη η χρηση, δεν φημιζομαστε για τις εκδρομες μας ουτε τα αεροπορικα πολυημερα ταξιδια.
Μια βαλιτσα για μια δυο φορες το χρονο και αν, μεγαλη φυσιολογικης αντοχης σε καλη τιμη. Μην παω στα τζαμπο.
Εχετε κατι να προτεινετε?
Αγορα αμεση!



Λεφτα;
Υλικο;
Άβαταρ μέλους
By nEK
#486502
gianik έγραψε:
nEK έγραψε:Μπαμ μπαμ δημιουργηθηκε αναγκη για μια μεγαλη βαλιτσα.
Δεν θα ειναι συχνη η χρηση, δεν φημιζομαστε για τις εκδρομες μας ουτε τα αεροπορικα πολυημερα ταξιδια.
Μια βαλιτσα για μια δυο φορες το χρονο και αν, μεγαλη φυσιολογικης αντοχης σε καλη τιμη. Μην παω στα τζαμπο.
Εχετε κατι να προτεινετε?
Αγορα αμεση!



Λεφτα;
Υλικο;

50 φτανουν?
Οχι σακβουαγιαζ, οχι σκληρο πλαστικο.
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#486528 Είχα πάρει μια ωραία μεγάλη David Jones από Σκλαβενίτη, σκληρή και στιβαρό χερούλι, 4 ροδάκια. Γύρω στα 50 νομίζω.
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#489781 Βιέννη για ΠΣΚ εντός Νοέμβρη είναι καλά; Προλαβαίνεις να δεις τπτ; Θα είναι στολισμένη φαντάζομαι
Άβαταρ μέλους
By KiloMeater
#489815 Ναι μωρέ είναι πολύ εύκολο ταξίδι, έχει καλά δρομολόγια, βλέπεις μια και τα βασικά ... Ταμαμ
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#489843 Ωραία έκλεισα τέλη Νοέμβρη :iconcool:
Αν έχεις κάποιο ξενοδοχείο να προτείνεις ή ευρύτερη περιοχή θα εκτιμηθεί. Τα υπόλοιπα όταν πλησιάζει ο καιρός γιατί θα τα ξεχάσω