Για τα ταξίδια που κάναμε κι αυτά που θέλουμε να κάνουμε
Άβαταρ μέλους
By drdino
#520943 Έχουμε να προτείνουμε κάποιο ξενοδοχείο κοντά στο λιμάνι του Πειραιά για τέλη Αυγούστου; Μια διανυκτέρευση γιατί το επόμενο πρωί μπαρκάρουμε σε Blue Star και με ενδιαφέρει να έχει πάρκινγκ και να μην είναι ημιδιαμονής :lol:
Άβαταρ μέλους
By Y.V
#520952 Γιατι να μην ειναι ημιδιαμονης αν ειναι περιποιημενο;
Εχω μεινει σε ημιδιαμονης σε ενα στο Πανοραμα γιατι λογω εκθεσης δεν εβρισκα αλλου και μια χαρα ήταν! Ειχαμε που και που και ηχητικα εφε! :lol:
Αφου μετα εκλεινα παντα εκει! :lol:
Άβαταρ μέλους
By DAP
#520972
drdino έγραψε:Έχουμε να προτείνουμε κάποιο ξενοδοχείο κοντά στο λιμάνι του Πειραιά για τέλη Αυγούστου; Μια διανυκτέρευση γιατί το επόμενο πρωί μπαρκάρουμε σε Blue Star και με ενδιαφέρει να έχει πάρκινγκ και να μην είναι ημιδιαμονής :lol:

Το παλιο καιρο που δουλευα Πειραια στελναμε τους ξενους στο "ΚΑΒΟ ΝΤΟΡΟ" στην Καστελα αλλα δεν ξερω για παρκινγκ.....
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#521075
edmond έγραψε:Το Olympico υπάρχει ακόμα; :shifty:

πολυ καλο στην εποχη του.Εκει πηγαινα γιατι βολευε απο θεμα αποστασης (Μοσχαταρα)
Οταν δεν εφταναν τα χρηματα, renault 5 gt και μαρινα Αλιμου,με σουβλακια και μπυρες :metalo: . :inlove:
Παντα ετσι ημουν ρομαντικος. :inlove:
Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#522567 Παίδες ερώτηση.

Την Πέμπτη το πρωί έφευγα για Πάρο από Πειραιά. Ξεχνάω το κινητό σπίτι και γυρνάω να το πάρω με αποτέλεσμα να φτάσω στον κωλοπειραιά (τραγική η κατάσταση στο λιμάνι από τα έργα) 7.17 με το καράβι να φεύγει 7.15. Με την ψυχή στο στόμα βγάλαμε άλλα εισιτήρια με των 7.25 που ήταν άλλη εταιρία. 'Εκανα κάτι κινήσεις και απ' ότι φαίνεται υπάρχει η δυνατότητα να γίνουν open τα χαμένα εισιτήρια. Έχει κάνει κανείς κάτι ανάλογο?

Κρίμα να πάνε χαμένα τα 160€.
Άβαταρ μέλους
By Dodger
#522586
Deleted User 1 έγραψε:Παίδες ερώτηση.

Την Πέμπτη το πρωί έφευγα για Πάρο από Πειραιά. Ξεχνάω το κινητό σπίτι και γυρνάω να το πάρω με αποτέλεσμα να φτάσω στον κωλοπειραιά (τραγική η κατάσταση στο λιμάνι από τα έργα) 7.17 με το καράβι να φεύγει 7.15. Με την ψυχή στο στόμα βγάλαμε άλλα εισιτήρια με των 7.25 που ήταν άλλη εταιρία. 'Εκανα κάτι κινήσεις και απ' ότι φαίνεται υπάρχει η δυνατότητα να γίνουν open τα χαμένα εισιτήρια. Έχει κάνει κανείς κάτι ανάλογο?

Κρίμα να πάνε χαμένα τα 160€.


Aν είναι Blue Star νομίζω έχασες:

Μετά την αναχώρηση: Τα εισιτήρια δεν ακυρώνονται και δεν μετατρέπονται σε ανοικτής ημερομηνίας, ενώ η αλλαγή της ημερομηνίας δεν είναι δυνατή

https://www.bluestarferries.com/el/ταξιδέψτε-μαζί-μας/2015-01-07-14-17-54/γραμμές-εσωτερικού/όροι-χρήσης.html?anchor=anchor_h1
Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#522598 Όχι αυτό που έχασα ήταν Hellenic Seaways. Το επόμενο που πήρα ήταν Bluestar. Aπ' ότι κατάλαβα είναι σε ποιον θα πέσεις στην επεξεργασία του αιτήματός σου. Αν έχει όρεξη να ασχοληθεί ο υπάλληλος μπορεί να στα κάνει open. Αν όχι, τα κλαις.
Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#525481 Έτσι για future reference να αναφέρω ότι με ανταλλαγή 2-3 email τα εισιτήρια έγιναν open έως 31/12 με μόνο πρόβλημα το γεγονός ότι για να κλείσεις εκ νέου θα πρέπει να πας στο κεντρικό εκδοτήριο τους στον Πειραιά.
Άβαταρ μέλους
By gianik
#536194 Υποθετικά μιλώντας , για ταξιδάκι γύρω στις αρχές Μάιου (4 διανυκτερεύσεις , με 2 παιδιά μαζί..) , που θα επιλέγατε από τις παρακάτω;

1. Μαδρίτη

2. Μπρυζ

3. Κρακοβία
Άβαταρ μέλους
By georgetz
#536218 Μαδρίτη άνετα έχει ωραίες πλατείες, εντυπωσιακό πάρκο-λίμνη για βαρκάδα και το άπαιχτο Prado για τους έχοντες καλλιτεχνικές ανησυχίες.
Άβαταρ μέλους
By gianik
#536226 Κ εγω προς Μαδρίτη κλεινω, αλλα εχω στο νου μου οτι θα τη συγκρινω συνεχώς με την Μπαρτσα...

.