Για τα ταξίδια που κάναμε κι αυτά που θέλουμε να κάνουμε
Άβαταρ μέλους
By gianik
#553387
kovathe έγραψε:Καλησπέρα παίδες! Έκλεισα 6 μέρες Αμστερνταμ τέλη Μαΐου. Πείτε καμία πρόταση

< >
Έχεις κλείσει ξενοδοχείο;

.
Άβαταρ μέλους
By elteo
#553394
gianik έγραψε:
kovathe έγραψε:Καλησπέρα παίδες! Έκλεισα 6 μέρες Αμστερνταμ τέλη Μαΐου. Πείτε καμία πρόταση

< >
Έχεις κλείσει ξενοδοχείο;

.


Αν όχι.... προλαβαίνεις να ακυρώσεις.... :lol: :innocent:
Άβαταρ μέλους
By kovathe
#553441 Νομίζω έχει κανει κράτηση η σύζυγος αλλά με δωρεάν ακύρωση.
Παιζει τπτ καλό?

< >
Άβαταρ μέλους
By KiloMeater
#553471 Κρακοβία , μας άφησε πολύ καλές εντυπώσεις. Ωραία για περπάτημα στο κέντρο, φοβερο φαγητό, χαμηλές τιμές, ανθρώπινο service (σε σχέση με Αυστρία δηλαδή που δεν το έχουν) .
Άβαταρ μέλους
By GTS
#553483
kovathe έγραψε:Νομίζω έχει κανει κράτηση η σύζυγος αλλά με δωρεάν ακύρωση.
Παιζει τπτ καλό?

< >


Eνα μουσειο, μια βολτα σε κατι μαγαζια, εξω απο το παλατι (σπασμενα τζαμια και βρωμα στο κτηριο αυτο). και μια βολτα σε ενα πεζοδρομο στο κεντρο θυμαμαι. Α και την κοκκινη περιοχη για βολτα. Πολλα ποδηλατα στους δρομους. Γενικα μια μικρη πολη ειναι, δεν εχει πολλα να κανεις.
Άβαταρ μέλους
By rx8_drifter
#553487 Έχουμε ενότητα για ολλανδια που έχουμε πει και δραστηριότητες για παιδάκια, ας μη γαμαμε το φόρουμ ανελεητα :s_whiteflag

6 μέρες είναι πολλές για Amsterdam παντως
Άβαταρ μέλους
By rx8_drifter
#553504 Μωρέ μια χαρά αντέχεται,ειδικά αυτήν την εποχή, αλλά 6 μέρες θα έλεγα μα παιξεις Άμστερνταμ-Ολλανδια.
Εκτός αν απλά θες να αραξεις
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#553506 εννοούσα 6 μέρες κραιπάλης με τσιγάρα , ποτά και ξενύχτια ακολασίας
Άβαταρ μέλους
By gianik
#553511 όταν βρω λίγο χρόνο θα γράψω για την Λισσαβώνα......------> :inlove:

Όσοι το σκέφτεστε ,κλείστε εισιτήρια ..απίστευτη πόλη , χρώματα , γεύσεις...
Άβαταρ μέλους
By citastak
#553839 Σχετικό άσχετο.
Θα ταξιδέψω με τη μικρή εξωτερικό και θέλω να πάρω το καθισματάκι της και να το βάλω στο αυτοκίνητο που θα έχουμε στο εξωτερικό (είναι το αυτοκίνητο του αδερφού μου). Τί κάνω; Το βάζω στις αποσκευές στο αμπάρι του αεροπλάνου; φαντάζομαι δε λογίζεται ως αποσκευή.
Πως το αμπαλάρω;
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#553843 Δε λογίζεται ως αποσκευή, αλλά ταλαιπωρείται όσο και οι αποσκευές. Αν μπορείς να το αποφύγεις, κάνε το (π.χ. αν μπορείς να πάρεις εκεί ένα οικονομικό, αν και εφόσον πας τακτικά). Διαφορετικά, καλό bubble wrap και ενδεχομένως τοποθέτηση σε ενισχυμένη κούτα (αφού γίνει ο έλεγχος στο αεροδρόμιο), με αυτοκόλλητα "fragile" και προσευχή να μην υποστεί μεγάλη κακοποίηση. :s_dunno
Άβαταρ μέλους
By funkyreverend
#553907 Τσέκαρε το seatguru με την αεροπορική σου καλύτερα γιατί υπάρχουν περιπτώσεις που δεν χρειάζεται να πάει κάτω και να ταλαιπωρηθεί με όλα τα υπόλοιπα.
Άβαταρ μέλους
By DAP
#575734 Για καποιους μπορει να ειναι ενδιαφερον και για αλλους τελειως αδιαφορο.....

https://www.documentonews.gr/article/ti ... taxidiwtes