Για τα ταξίδια που κάναμε κι αυτά που θέλουμε να κάνουμε
Άβαταρ μέλους
By diplomat
#767559 Το γνωστό ετήσιο νήμα διακοπών και γενικότερου κουβεντολογιού καλοκαιρινού ενδιαφέροντος. Επειδή αργούν οι διακοπές μου ακόμη, το ξέχασα και δεν το άνοιξα στην ώρα του (τέλη Μάη).

Καλό καλοκαίρι. :)
Άβαταρ μέλους
By diplomat
#767561 Όλο το απόγευμα μου έστελναν φωτό και βίντεο δύο κολλητοί, ο ένας από Σύρο και ο άλλος από Μύκονο, και κάπως έτσι θυμήθηκα ν' ανοίξω και το παρόν. Όπως καταλαβαίνεις με έστρωσαν αυτοί, οπότε μοιράσου ελεύθερα, τί άλλο να πάθω. :lol:
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#767562
Chris έγραψε:Δε γραφω γιατι θα κλαψεις
Κάνεις ήδη μπάνια εσύ στο νησί;

Το οικογενειακό πλάνο λέει τον Αύγουστο στην Καλαμάτα. Κλασικά πράγματα.
Τώρα πόσες μέρες, θα εξαρτηθεί από την άδεια της συζύγου.

RMX3363
Άβαταρ μέλους
By Chris
#767565 3 ή αν κατσει 4 βδομαδες wf αιγινα, 4 βδομαδες διακοπες με βαση αιγινα, λιγο αλοννησο, τζια, παραλια διστομου, μεσολογγι. Δεν φτανουμε και τα επιπεδα "χοντρου" κοβιντ περσι και προπερσι, 6 και 4 μηνες wf αιγινα αντιστοιχα, αλλα τουλαχιστον πλεον υπαρχει αυτη η δυνατοτητα, δεν πιστευω πως μπορω να ξαναγυρισω στην προηγουμενη κατασταση, να μετραω μερες διακοπων λες και ειμαι φανταρος. Ξεκιναμε σε 3 βδομαδες και τελειωνουμε αρχες σεπτεμβρη, αρκει να πεταξουμε γιατι γινεται χαμος στα αεροδρομια
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#767567
Chris έγραψε: Ξεκιναμε σε 3 βδομαδες και τελειωνουμε αρχες σεπτεμβρη, αρκει να πεταξουμε γιατι γινεται χαμος στα αεροδρομια


:s_omg

υπαλληλους θετε? :oops:
Άβαταρ μέλους
By Chris
#767571 Εδω περα πλεον καπως ετσι δουλευει η φαση, δεν ειναι θεμα εταιριας. Στης :inlove: πχ εχουν δωσει 4 βδομαδες το χρονο work from anywhere, επισημα. Οποτε θα κολλησει 2 βδομαδες αδεια, 4 βδομαδες απο Ελλαδα, αλλες 2 βδομαδες αδεια. Βαλε και μια βδομαδα προαναχωρηση, καλο Σεπτεμβρη. Δεν τους παιρνει να μην δωσουν τετοια προνομια, γιατι με αρνητικη ανεργια ουσιαστικα, τους παρατας και πας στον επομενο που θα στα δωσει. Εγω απλα τους ειπα πως τοτε και τοτε θα δουλευω απο Ελλαδα κι αμα τολμανε ας κουνηθουν :s_biggrin
Άβαταρ μέλους
By dimik
#767575 Ευρωπεη τριμπουρδελοι κλπ κλπ


1 εβδομάδα η και 1 (την ίδια) εγώ, δεν πάμε πουθενά γιατί με τα αεροπορικά για Ελλάδα πάμε εδώ κάθε μέρα σε ξενοδοχείο 5* κάνουμε μπάνιο, τρώμε πίνουμε και γυρίζουμε σπίτι για ύπνο.

Έχω και 8 μέρες υπόλοιπο άδειας από περισυ

< >
Άβαταρ μέλους
By Thomas_C200K
#767619
dimik έγραψε:Ευρωπεη τριμπουρδελοι κλπ κλπ


1 εβδομάδα η και 1 (την ίδια) εγώ, δεν πάμε πουθενά γιατί με τα αεροπορικά για Ελλάδα πάμε εδώ κάθε μέρα σε ξενοδοχείο 5* κάνουμε μπάνιο, τρώμε πίνουμε και γυρίζουμε σπίτι για ύπνο.

Έχω και 8 μέρες υπόλοιπο άδειας από περισυ

< >

Τσέκαρε Aegean Pass. να δουμε ποτε θα βαρεσει κανονι το ρδελομπου :shifty:
Άβαταρ μέλους
By glf
#767635 Εγώ κοιτάω αυτές τις μέρες για κάνα οικονομικό αεροπορικό ταξιδάκι, στυλ φοιτηταριό για 2-3 μέρες έτσι για να το κάνουμε, χωρίς παιδιά σκυλιά.
Στυλ καβαλάω Raynair στο economy και όπου μας βγάλει.
Άβαταρ μέλους
By Dodger
#767703 Μετά από 10 χρόνια γεμάτα, άλλαξα δουλειά και ξεκινάω την Πέμπτη, οπότε δεν έχει άδεια καλοκαιριού για μένα. Έκλεισα όμως για το αμόρε, τη κόρη της και τη βαφτιστηρα της στο Τολό αρχές Αυγούστου. Εγώ ξεκούραση στο εξοχικό τα σαββατοκύριακα, που θα τα έχω ελεύθερα πλέον και μπάνιο Ψάθα και Πόρτο Γερμενό. Από Σεπτέμβρη βλέπουμε ..
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#767705
Dodger έγραψε:Μετά από 10 χρόνια γεμάτα, άλλαξα δουλειά και ξεκινάω την Πέμπτη, οπότε δεν έχει άδεια καλοκαιριού για μένα. Έκλεισα όμως για το αμόρε, τη κόρη της και τη βαφτιστηρα της στο Τολό αρχές Αυγούστου. Εγώ ξεκούραση στο εξοχικό τα σαββατοκύριακα, που θα τα έχω ελεύθερα πλέον και μπάνιο Ψάθα και Πόρτο Γερμενό. Από Σεπτέμβρη βλέπουμε ..

Σιδεροκεφαλος στην νεα δουλεια ευχομαι! Καλυτερες συνθηκες και αμοιβες ελπιζω!
Άβαταρ μέλους
By Dodger
#767713 Ευχαριστώ πολύ. Και απολαβές καλύτερες και ωράριο καλύτερο και απ'όσο είδα, καλύτερο περιβάλλον.