Για τα ταξίδια που κάναμε κι αυτά που θέλουμε να κάνουμε
Άβαταρ μέλους
By Arrow
#768473 Γιατί είπες ότι δεν ένιωθες άνετα στο κεντρο? Επίσης, οι τουαλέτες γενικά ήταν οκ? Έχουν αναφερθεί ζητήματα.

Sent from hell >
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#768484 Πάρα πολύς κόσμος, περισσότερος από Oxford street (Λονδίνο), μάσκες 2 στους 20 κι αν, στους καθέτους που ήταν πιο περιορισμένα σε κοιτούσαν εξονυχιστικά κάτι περίεργες φάτσες... Δεν ένιωθα ασφάλεια, ίσως έχω μεγαλώσει γι'αυτά, τα'χω δει και στο Λονδίνο και δεν μου έκανε το wow factor.

Καλά που ανέφερες τις τουαλέτες, ήθελα να το γράψω. Στο ξενοδοχείο ήταν μια χαρά. Οπουδήποτε αλλού ήταν χαμηλές, έφταναν πιο κάτω από το γόνατο, οπότε ήταν μόνο για ψιλό. Ευτυχώς δεν χρειάστηκε απ'τ'άλλο εκτός ξενοδοχείου.
Άβαταρ μέλους
By mirage
#768491 Δλδ όλη αυτή η φασαρία και τα έξοδα για το τίποτα.
Μετασχηματιστης χρειάστηκε τελικά;
Άβαταρ μέλους
By GTS
#768520 Εγω παντως οταν ειχα μεινει στην ΝΥ πολλα χρονια πριν δεν ειχα καποιο θεμα, ηταν πολυ καλυτερα απο οτι περιμενα, κανενας δεν εκανε κατι ασχημο και ουτε με κοιταγαν, οσες φορες μιλησα με καποιον για οδηγιες και με ρωτησαν για οδηγιες να πανε καπου ολοι ηταν ευγενικοι, μαλιστα μου επεσε το μετρο παςς μια μερα στο Σοχο και 2 μαυροι ευγενικα μου το ειπαν να το μαζεψω απο το πεζοδρομιο. Βεβαια απο τοτε εχει πεσει πολυ πληθωρισμος που θα εχει πιεσει αρκετο κοσμο. Οι τιμες τοτε ηταν στο 1/3 των σημερινων.
Άβαταρ μέλους
By kubiak
#817450 Πόσος χρόνος απαιτείται για μία ESTA Visa; (το ταξίδι θα είναι στη Νέα Υόρκη)
Ισχύει ότι παίρνεις απάντηση μέσα σε 2-72 ώρες που διάβασα κάπου;
Άβαταρ μέλους
By drdino
#817455 Esta = visa waiver

Αν δεν βγει κατευθείαν τότε συνήθως θέλει μερικές ώρες.
Άβαταρ μέλους
By kubiak
#817468
drdino έγραψε:Esta = visa waiver

Αν δεν βγει κατευθείαν τότε συνήθως θέλει μερικές ώρες.
Thank you!
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#817469 Βασικά βγαίνει μέσα σε 5 λεπτά , εκτός κι είσαι ύποπτος. :lol:
Άβαταρ μέλους
By drdino
#817472 Όχι πάντα ακόμα κι αν δεν είσαι ύποπτος.
Άβαταρ μέλους
By melos86
#818796 Την πρωτη φορα εκανε μερικες ωρες για να βγει....
Την δευτερη σε δευτερολεπτα!
Άβαταρ μέλους
By 224v
#818803 Ναι αλλά το βασικό είναι να σε δεχτεί ο τύπος στο immigration, που εάν πει όχι, μπαίνεις πάλι στο αεροπλάνο και επιστροφή πίσω.

.
Άβαταρ μέλους
By drdino
#818904 Συγκλονίζει IMHO.
Εικόνα

In other news, έχουν στείλει οι Ιταλοί FREMM, ήρθε και το Wasp, ψιλοχαμός λόγω Memorial Day μάλλον
Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα
Εικόνα


Ωραίο και το Enterprise:
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By drdino
#818949 Sorry, κάπου μεταξύ tapatalk και φωτογραφιών έχασα την περιγραφή.

Το πρώτο είναι το memorial στον χώρο των διδύμων πύργων. Τους είχα επισκεφτεί πριν 27 χρόνια και ήταν πολύ περίεργο συναίσθημα αυτό το...κενό.

Το διαστημόπλοιο είναι στο Intrepid, ένα μουσείο με βάση το ομώνυμο αεροπλανοφόρο. Εκεί δίπλα έχουν και ναυτική εβδομάδα κι έχουν έρθει τα δύο πλοία που ανέφερα.