Για τα ταξίδια που κάναμε κι αυτά που θέλουμε να κάνουμε
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#730735
Scotch έγραψε:Απ' ό,τι βλέπω στα σχόλια στο google, πριν ένα μήνα δεν λειτουργούσε ο φορτιστής, οπότε μάλλον θα κοιτάξω για άλλον.

Ποιον θα επέλεγες από τους φορτιστές που φαίνονται εδώ στον χάρτη; Ιδανικά να είναι κοντά σε καμία πλατεία ή στη θάλασσα, να πίνουμε τον καφέ μας και να φορτίζουμε ταυτόχρονα. Σκεφτόμουν και αυτόν στο filoxenia, αν δεν είναι μόνο για πελάτες του ξενοδοχείου.

Εχει δυο στην παραλια, ο ενας στο Φιλοξενεια κι ο αλλος στο Ξενοδοχειο Φαραι.

Μετα θα κοιταζα αυτον στην Ψαρρων. Ειναι στο διοικητηριο, κατω απο τα εμπορικα της πλατείας, εχει και ουζερι :iconcool:
Οπως και αυτος στην πλατειο Οθονως, στο ιστορικο κενβτρο της πολης, το καλυτερο μερος για βολτα πλην καλοκαιριου.

Πας και βλεπεις τι υπαρχει ελευθερο
Άβαταρ μέλους
By edmond
#730738 Στο Pharae ασυζητητί. Ανέβα και στο roof garden :metalo:
Το Filoxenia είναι μακριά από την "πιάτσα".

Εεεεεε, με τη μπεμπέκα θα πας; :roll: :ninja: :s_roses
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#730740 Ευχαριστώ Νίκο! :s_howdy

@ edmond: Θα τσεκάρω και το Pharae, ευχαριστώ! Ναι, με το i3 μάλλον θα πάμε :shifty:
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#730882
Dimitris_P έγραψε:Πάρε και το powerbank για καβάτζα :shifty: :lol:

Θέλω καμιά 50ριά powerbanks για 2-3 extra χιλιόμετρα :superman:
Αν έχει πουληθεί το lexus, θα πάμε με i3. Θα είναι λίγο της ταλαιπωρίας βέβαια...
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By Dimsabas
#730889 Θα φορτίσεις 32', δεν το λες και τόσο ταλαιπωρία. Φαντάζομαι ότι ένας ηλεκτρικός μπορεί να έρθει αντιμέτωπος με πολύ χειρότερες καταστάσεις.
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#730891 Ταλαιπωρία για τους θερμικούς. Οι ηλεκτροκίνητοι είμαστε κομάντα :s_dance

Ένα άλλο που σκέφτομαι είναι το ότι θα ταξιδέψω νύχτα, οπότε δεν ξέρω πόσο επηρεάζουν τα φώτα το range. Αν βρέχει δε, θα πρέπει να λάβω υπόψη μου και τη λειτουργία των καθαριστήρων. :ninja:
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#730894 Σε καθε περιπτωση εχει αλλους δυο φορτιστες βλεπω στον χαρτη, οπουτε εχεις μια σιγουρια. Θα αργησεις περισσοτερο αλλα χωρις αγχος
Άβαταρ μέλους
By JimClark
#730895 Ποσο ψυχοφθόρο... Δλδ να χρειαστεί να μπεις σε μια πόλη να πάρεις ένα φάρμακο έκτακτα, και να μείνεις γιατι δε φτάνει το range...
Άβαταρ μέλους
By edmond
#730897 Ο υπολογισμός για 10% άμα τη αφίξει, έχει αρκετή πιστότητα;

Scotch έγραψε:Ταλαιπωρία για τους θερμικούς. Οι ηλεκτροκίνητοι είμαστε κομάντα :s_dance

Ένα άλλο που σκέφτομαι είναι το ότι θα ταξιδέψω νύχτα, οπότε δεν ξέρω πόσο επηρεάζουν τα φώτα το range. Αν βρέχει δε, θα πρέπει να λάβω υπόψη μου και τη λειτουργία των καθαριστήρων. :ninja:

Πήγαινε με τα μικρά(ψείρες) και να σκουπίζεις το παρμπρίζ με ένα πανί. :s_yes
Και να αποφεύγεις τα φρένα, ανάβουνε τα στόπ. Και ούτε απ' το μυαλό σου να βάλεις όπισθεν, ανάβει αυτός ο διάολος το λευκό της όπισθεν που φωτίζει όλο το πεζοδρόμιο, έλεος δλδ :s_hang
:s_biggrin :s_biggrin
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#730904 Όπως τα λέει ο ΝΠ. Δεν υπάρχει κανένα άγχος, απλά μπορεί να προκύψει κάποια καθυστέρηση.

Το 10% είναι αρκετά ακριβές, ωστόσο δεν προτίθεμαι να το εξαντλήσω (και για λόγους ασφαλείας, όπως γράφει και ο Jim). Επικρατέστερο σενάριο είναι να "φουλάρω" Λουτράκι, όπου έτσι κι αλλιώς θα κάνω στάση, και μετά λίγη ώρα φόρτιση στα ΣΕΑ Αρφαρών (αν δω ότι δε με φτάνει για Καλαμάτα).
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#733318 Αν έχουμε κάποια καλή πρόταση για φαγητό/γλυκό/καφέ/brunch/πρωινό στην Καλαμάτα, παραπάνω από ευπρόσδεκτη

< >