Για τα ταξίδια που κάναμε κι αυτά που θέλουμε να κάνουμε
Άβαταρ μέλους
By KiloMeater
#565859 Ξέρω ειναι νωρίς, αλλά εμείς εδώ στα ξένα έτσι κανονίζουμε διακοπές σε εξωτικά μέρη όπως Ελλάδα :-)

Για φέτος είμαι ανάμεσα στο κλασικό σενάριο αεροπλάνο για Αθήνα και κανα νησί, η να κατέβω με το αυτοκίνητο και να πάμε εκδρομές οδικές .Για το τελευταίο ψάχνω καμία καλή ιδέα , λέμε για τέλος Ιούνη . Ψάχνουμε καθαρά νερά, ευκολία στις μετακινήσεις χωρίς πηξιματα απο κόσμο, καλό φαγητό .
Σίγουρα θα πήγαινα ένα Λεωνιδιο_Πουληθρα που έχουμε κάτι άκρες και μαρεσει αρκετά . Σκεφτόμαστε μερικές μέρες Λευκάδα , πρέπει να ειναι και 20 χρόνια που εχω πάει.... ίσως απο εκεί μερικές μέρες Κεφαλονιά πάλι που είχαμε πάει πριν 2 3 χρόνια και μας άρεσε. Επίσης κοιτάω δυτική Πελοπόννησο με τις μεγάλες παραλίες για 2 3 μέρες
Επίσης κοιτάω στο κατέβα μήπως μερικές μέρες κανα Πηλίο αλλά για μπάνιο αξίζει; Φοβάμαι μήπως εχει κύματα απο την έξω μερια στο ποδαράκι , ενώ απο τη μέσα η θάλασσα δεν νομίζω να λέει .
Άβαταρ μέλους
By diplomat
#565864 Συμπτωματικά μόλις άρχισα κι εγώ τις πρώτες δειλές κουβεντούλες με τους κολλητούς για το καλοκαίρι.

Παραδοσιακά ξεκινήσαμε με πρότζεκτ κυκλάδες για να καταλήξουμε κατά 99% αλλού. :lol:

Καλό καλοκαίρι να 'χουμε (είπε δύο δευτερόλεπτα αφότου άνοιξε το παράθυρο και πήγε να τον σηκώσει ο βοριάς :s_yes ).
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#565870
KiloMeater έγραψε:Ξέρω ειναι νωρίς, αλλά εμείς εδώ στα ξένα έτσι κανονίζουμε διακοπές σε εξωτικά μέρη όπως Ελλάδα :-)

Και άργησες. Έχω κλείσει τα καλοκαιρινά εισιτήρια από αρχές Οκτώβρη :lol:
Άβαταρ μέλους
By mirage
#565873 Εντάξει δεν πανε ολοι στο εξοχικό τους στην Σκωτία. Εμείς κλείσαμε αεροπορικά για Σικελία αλλα τπτ άλλο.
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#565874 Έχεις ένα δίκιο (θα το περίμενα από άλλον ωστόσο αυτό το σχόλιο :lol: ), δεν παύει όμως να είναι μεγάλο το διάστημα.

Ωραία η Σικελία (Cannoli :eat: ).
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#565875 Είναι ανάγκη να ανοίγει νέο θέμα για κάθε έτος; :lol:

Δεν έχουμε κανονίσει ακόμα κάτι, αλλά θέλω κάπου με τη θάλασσα στα πόδια μου. Να ξυπνάω και να βγαίνω να βουτάω :inlove:
Άβαταρ μέλους
By DAP
#565880 Η Αγια Αννα η ο Αγιος Προκοπης στη Ναξο....
Στα +: Μπανιο,φαϊ,υπνος ανευ ποδαροδρομου....
Στα - : Πολυκοσμια......
Άβαταρ μέλους
By Dodger
#566020 Και γω 3η σερί χρονιά Δονούσα, συν ό,τι άλλο κάτσει...
Άβαταρ μέλους
By mirage
#566023
Scotch έγραψε:Έχεις ένα δίκιο (θα το περίμενα από άλλον ωστόσο αυτό το σχόλιο ), δεν παύει όμως να είναι μεγάλο το διάστημα.

Ωραία η Σικελία (Cannoli :eat: ).
Κάτσε να πω στον αλλο πως εχεις estate και κάστρο και θα εμφανιστεί :eat:
Άβαταρ μέλους
By Dodger
#566028
Anonymous Founder έγραψε:Πολύ χαίρομαι που θα ξαναπάς! Είναι απ' τα αγαπημένα μου νησιά!
Σε σπίτι ή σκηνή;


Πρόπερσι πήγα σε δωμάτιο, πέρσι πήγα τον Ιούνιο με αντίσκηνο και τον Σεπτέμβριο σε δωμάτιο. Φέτος θα δω.. Έχω βάλει όσους γνώρισα, αν ακούσουν για κανα οικόπεδο να μου πουν, το λάτρεψα το νησί..
Άβαταρ μέλους
By axel12p
#566043
KiloMeater έγραψε:Σίγουρα θα πήγαινα ένα Λεωνιδιο_Πουληθρα που έχουμε κάτι άκρες και μαρεσει αρκετά . Σκεφτόμαστε μερικές μέρες Λευκάδα , πρέπει να ειναι και 20 χρόνια που εχω πάει.... ίσως απο εκεί μερικές μέρες Κεφαλονιά πάλι που είχαμε πάει πριν 2 3 χρόνια και μας άρεσε. Επίσης κοιτάω δυτική Πελοπόννησο με τις μεγάλες παραλίες για 2 3 μέρες
Επίσης κοιτάω στο κατέβα μήπως μερικές μέρες κανα Πηλίο αλλά για μπάνιο αξίζει; Φοβάμαι μήπως εχει κύματα απο την έξω μερια στο ποδαράκι , ενώ απο τη μέσα η θάλασσα δεν νομίζω να λέει .

Κεφαλλονιά δεν έχω πάει, άλλα όσους ξέρω που να έχουν πάει και Λευκάδα και Κεφαλλονιά, η δεύτερη τους άρεσε πολύ περισσότερο. Η Λευκάδα έχει πολύ ωραίες παραλίες από την "έξω" πλευρά, αλλά είναι κυρίως για να τις βλέπεις παρά για να κολυμπάς. Ειδικά αν φυσάει έχει πολύ κύμα και ρεύματα. Από την "μέσα" πλευρά πάλι, δεν θα έλεγα ότι οι παραλίες είναι κάτι το ιδιαίτερο.
Φέτος επίσης, νομίζω πως ήταν κλειστό το λιμάνι της Βασιλικής για Κεφαλλονιά και το πλοίο ξεκινούσε από το Νυδρί.

Το Πήλιο μου είχε φανεί πολύ αγριευτικό και νομίζω πως μαζεύει συγκεκριμένο στυλ τουριστών. Οι παραλίες έχουν αρκετή πέτρα οι περισσότερες ενώ αν βγάλει αέρα έχεις πολύ κύμα. Η μόνη που μου άρεσε κάπως ήταν στο Χορευτό. Πρακτικά όσο μείναμε εκεί περίμενα κάθε μέρα πότε θα πάει 8 η ώρα να ανοίξει η ταβέρνα Ανατολή στην Τσαγκαράδα να πάμε για φαγητό :lol:
Δεν ξέρω αν υπάρχει ακόμη, αλλά πιστεύω πως είναι από τις καλύτερες και πιο γνήσιες ταβέρνες που έχω φάει στην ζωή μου!
Άβαταρ μέλους
By 224v
#566095 Περνα και από Ιθακη, αν εχεις χρονο, παει φερρυ από Νυδρι και μετα πας κεφαλλονια σε συνεχεια… Όχι να το πενευτουμε αλλα οποιος εχει ερθει, εχει να το λεει για τις ομορφιες. βεβαια Αυγουστο εχει κοσμο και δεν σε εξυπηρετουν σωστα… αλλα αξιζει να δει καποιος από ψηλα το πρασινο που εχει.. + τις τιρκουαζ παραλιες.