Για τα ταξίδια που κάναμε κι αυτά που θέλουμε να κάνουμε
Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#539184 Έχει σεξοτουρισμό στη Ρουμανία? :hmmm: Εσύ που ξέρεις από αυτά? Εξ' ακοής φαντάζομαι. :shifty:
Άβαταρ μέλους
By gianik
#539185 Εχει, εχει... Ενας φιλος μου, μου το ειπε, εγω δεν.... δεν θελω..

.
Άβαταρ μέλους
By Corto Maltese
#539233 Εγώ πήγα οικογενειακά, αλλά προφανώς ειδικά στο Βουκουρέστι είναι ο παράδεισος των ανθρώπων με μυϊκά προβλήματα καθώς είχε παντού μασαζάδικα.

Από την Lipcsani και νότια (σχεδόν μέχρι το ποτάμι) έχει κάθε λογής εστιατόριο, κέντρο διασκέδασης κλπ μπορείς να φανταστείς. Παίζει βέβαια και πολύ κράχτης - εκνευριστικό, αλλά ΟΚ. Φαγητό θα υπολογίζετε ΜΑΞΙΜΟΥΜ 15 ευρώ το άτομο. ΜΑΞΙΜΟΥΜ. Ποτά πολύ καλά σε τιμές επίσης. Για ψώνια αν πάτε σε ένα mall θα πάτε στο AFI Cotroceni.

Διαμονή Airbnb: Δες εδώ https://www.airbnb.gr/rooms/25984833?gu ... 2018-11-11

Τα δωμάτια έχουν διπλά κρεβάτια (πολύ άνετα) και το σαλόνι έχει διπλό καναπέ - κρεβάτι. Αν δεν είστε όλοι θρεφτάρια θα είστε άνετα. Η τιμή είναι εξωφρενικά καλή, η τοποθεσία επίσης (10 λεπτά από το κέντρο της παλιάς πόλης με τα πόδια) και το πάρκινγκ αν και δεν είναι εξασφαλισμένο είναι πολύ εύκολο.

Δες λίγο την κριτική που έχω κάνει και επανερχόμαστε.
Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#539237 Δεδομένης της παρέας, κοιτάμε κάτι τέτοιο:

https://www.airbnb.gr/rooms/7108318?location=%CE%92%CE%BF%CF%85%CE%BA%CE%BF%CF%85%CF%81%CE%AD%CF%83%CF%84%CE%B9%2C%20Municipiul%20Bucure%C8%99ti%2C%20%CE%A1%CE%BF%CF%85%CE%BC%CE%B1%CE%BD%CE%AF%CE%B1&adults=6&check_in=2018-11-09&check_out=2018-11-11&s=LD1f49_H

Ψώνια δε θα ασχοληθούμε. Καλό φαί και διασκέδαση θα ψάξουμε και θα είμαστε στη γύρα.

Από τη στιγμή που δε θα βγούμε εκτός πόλης, μήπως το αμάξι είναι υπερβολή? Έχει τίποτα στα προάστια (ή μέχρι οδήγηση ώρας) που να αξίζει ώστε να χρησιμοποιήσουμε το αμάξι?
Άβαταρ μέλους
By Corto Maltese
#539247 Νομίζω πως δεν έχει τίποτα αξιόλογο στη μία ώρα από το Βουκουρέστι. Αν δεν έχετε σκοπό να πάτε μέχρι τη Σινάια μην πάρετε αμάξι.

Εντάξει αν θέλετε τόσο άνετο λοφτ η τιμή καλή είναι (100 το άτομο δεν είναι και απαγορευτικό) απλά εκεί που φαίνεται ότι είναι, θα θέλετε μονίμως ταξί για το παραμικρό. Δεν είναι ακριβό, αλλά είναι μία ταλαιπωρία παραπάνω, εγώ προτιμάω να είμαι σε απόσταση περπατήματος όπως πχ αυτό: https://www.airbnb.gr/rooms/9098752?loc ... s=D1m92A9B
που από ότι βλέπω είναι σε φοβερό σημείο.

Στο φινάλε θα πας στο Βουκουρέστι για να παίξεις μπιλιάρδο; Εντάξει δεν ξέρω, αλλά αν θες τοποθεσία πολύ βολική δες που είναι το λινκ που σου έβαλα και ψάξε εκεί κοντά. Μακρύτερα θα θες αμάξι ή ταξί για ψύλλου πήδημα.
Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#539269 ΟΚ. Σημειώθηκε.

Οι τιμές πάντως είναι αστείες. 71€ τα αεροπορικά με ryan (με booked θέση και δεύτερη χειραποσκευή), 30€ το άτομο για το βανάκι και διαμονή βρίσκεις άνετα και με 50€ το άτομο για όλο το ΣΚ. Εφόσον και το φαϊ είναι στα 15€ που λες τότε μιλάμε ότι είναι εύκολα φθηνότερα από ΣΚ σε νησί ή αντίστοιχο ηπειρωτικό τουριστικό προορισμό.
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#539375 Ωπ ωραίο find stefan :iconcool:
Λες να το 'χω υπόψιν για το bachelor? :innocent:
Άβαταρ μέλους
By Corto Maltese
#539418 Σημείωσε και 2 πραματάκια ακόμα.
- Όπου πάει μετρό, πάρε μετρό. Είναι πολύ καλό και βολικό και κυρίως ζάμφθηνο. Κάπου μισό ευρώ πρέπει να κάνει (5 λέι είχα δώσει για 2 εισητήρια δηλαδή 1.10)
- Αν (για λόγους κυρίως τουριστικούς) θέλετε να φάτε στο διάσημο Caru'cu Bere (που αναφέρω και στην κριτική μου) μάλλον θα πρέπει να κάνετε εγκαίρως κράτηση ή να πάτε εκτός peak hour
Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#539439 Ναι το είδα αυτό το Caru'cu Bere και με χει ψήσει ιδιαίτερα. Θα κάνουμε κράτηση αν είναι.
Άβαταρ μέλους
By rafi
#540455 15 του μηνα ξεκιναμε για πανω.. Ολες οι διαμονες εχουν κλειστει. Κατι μου λεει οτι το Βουκουρεστι θελει 3 βραδυα αντι για 2 που κλεισαμε. Η Κρητη μπορει να ανηκει στην Ελλαδα αλλα νιωθουμε σαν να ερχομαστε απο Αφρικη.

.
Άβαταρ μέλους
By rafi
#543251 Για το caru cu bere, ενταξει μια χαρα ηταν, αλλα πραγματικα ολοκληρο Βουκουρεστι, 3 εκατομμυρια ανθρωποι εκει πανε ολοι και σφαζονται για να βρουν τραπεζι; Αν αυτο ηταν το καλυτερο μαγαζι της Αθηνας ας πουμε, θα ειχαμε αυτοκτονησει ομαδικα.

Επιπσης, τι επαρχιακες δρομαρες ειναι αυτες; Απολαυσα οδηγηση τοσο πολυ, ειδικα οταν την την πηρε ο υπνος.. Αμα ειχανε και λιγοτερη κινηση θα μιλαγαμε για παραδεισο.

Αυριο το προγραμμα εχει Τρανσφαγκαρασαν και ισως και Σιμπιου αν μας παιρνει, αλλα πρεπει να δουμε και το Μπρασοφ γιατι μεθαυριο φευγουμε..

.
Άβαταρ μέλους
By rafi
#543940 Τι όμορφη χώρα.. Ευχαριστήθηκα οδήγηση..Εικόνα

.
Άβαταρ μέλους
By fot
#543981
rafi έγραψε:Τι όμορφη χώρα.. Ευχαριστήθηκα οδήγηση..Εικόνα

.




< >
Άβαταρ μέλους
By Corto Maltese
#544491 Δεν ξέρω τι μέρα πήγες, αλλά όταν πέρασα εγώ ήταν λες και μοιράζανε λεφτά. Είσαι πολύ τυχερός που το απόλαυσες με ερημία. Τρανσαλπίνα πέρασες;
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#544670 Πάνε τα πεθερικά μεθαύριο αεροπορικώς για 3 μέρες, θα μένουν εδώ κοντά
https://www.google.gr/maps/place/Pizza+ ... 26.0984898

Έχουμε κάτι να τους προτείνουμε για eat, drink; See θα γίνει ούτως ή άλλως