Για τα ταξίδια που κάναμε κι αυτά που θέλουμε να κάνουμε
Άβαταρ μέλους
By Corto Maltese
#544762 Είναι σε πολύ κεντρικό σημείο. Για ρουμάνικη κουζίνα εγώ πήγα και έμεινα πολύ ευχαριστημένος σε ένα στην παλιά πόλη ονόματι Kovaci. Σέρβις, κλασσικό ρουμάνικο. Της υπομονής. Τιμές εξαιρετικές με 30 ευρώ δεν μπορούσαμε να περπατήσουμε. Θα το πρότεινα. Στο λέω γιατί το πρόβλημα με το Βουκουρέστι είναι να φας ρουμάνικο. Όλα τα άλλα τα βρίσκεις εύκολα. Για το άλλο ρουμάνικο που έφαγα στο Βουκουρέστι το έχουμε εξαντλήσει. Αν γουστάρουν όμορφη ατμόσφαιρα, καταπληκτικό χώρο και όχι εξαιρετικό φαΐ, βουρ.
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#544814 Ωραία.
Συνάλλαγμα;
Θεωρητικά θα πρέπει να κάνουν κάτι λίγα στο αεροδρόμιο για τα εισιτήρια κλπ. Εκτός αν παίζει Αθήνα κανά καλό ανταλλακτήριο
Άβαταρ μέλους
By rafi
#544851 Ανταλλακτηρια εχει αρκετα που λειτουργουν ωρες καταστηματων. Αν ομως εχουν χρηματα στην καρτα δε βλεπω το λογο να κανουν απο πριν. Καλυτερα εκει περα αν χρειαστει, καρτα δεχονται σχεδον παντου.

.
Άβαταρ μέλους
By rafi
#544853
Corto Maltese έγραψε:Δεν ξέρω τι μέρα πήγες, αλλά όταν πέρασα εγώ ήταν λες και μοιράζανε λεφτά. Είσαι πολύ τυχερός που το απόλαυσες με ερημία. Τρανσαλπίνα πέρασες;
Το Τρανσφαγκαρασαν ειναι. Τελικα πηγαμε απο βορεια εως τη λιμνη Μπαλεα και πισω, δλδ καναμε την τουριστικη πλευρα. Εγω ηθελα να παω και απο τη νοτια πλευρα αλλα συναντησα αντιστασεις. Ηταν Παρασκευη πρωι. Ειχε λιγο κοσμο αλλα σκεψου οτι τα μεγαλα παρκινγκ μαλλον ηταν δωρεαν. Πιο πολυ σχεση εχει η εποχη μαλλον (Οκτωβρης) παρα η μερα. Εσυ αν δεν κανω λαθος ησουν εκει Αυγουστο που λογικα γινεται πανικος.

.
Άβαταρ μέλους
By 224v
#544887
Dimitris_P έγραψε:Πάνε τα πεθερικά μεθαύριο αεροπορικώς για 3 μέρες, θα μένουν εδώ κοντά
https://www.google.gr/maps/place/Pizza+ ... 26.0984898

Έχουμε κάτι να τους προτείνουμε για eat, drink; See θα γίνει ούτως ή άλλως

Είναι πολύ κοντα στους πεζοδρομους του κεντρου οπου βρίσκεις μεγαλη ποικιλια φαγητων.. όπως και το μαγαζι της μπυρας που εχει αναφερθει
Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#546456 Παίδες έχει νόημα να έχω και lei μαζί μου εκτός από κάρτα? Θα χρειαστούν κάπου? Σκεφτόμουν να κάνω ξερω γω ένα 200αρι € σε lei για παν ενδεχόμενο.
Άβαταρ μέλους
By Corto Maltese
#546502 Κάρτα παίζει σχεδόν παντού. 200αρι είναι μάλλον πολλά, γιατί σε μετρητό θα πληρώσεις μικρά ποσά. Βέβαια θα είστε 6. Αν μιλάς για προσωπικά, 50 με 100 είναι εντάξει. Τα ανταλλακτήρια στο κέντρο έχουν καλή ισοτιμία
Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#546517 Ακριβώς επειδή θα είμαστε πολλοί το μετρητό θα χρειαστεί για φαγητά, ποτά κτλ. Δε γίνεται να πληρώνει μονίμως ένας και να του τα δίνουμε στο χέρι. Οπότε 200€ μίνιμουμ. Μόνο στο Bamboo θέλουμε ένα 100αρι το άτομο.

Οι διαφορές στις τιμές πάντως δεν είναι τόσο τραγικές. 500€ η 3λτ πέλφε όταν στο αντίστοιχο αθηναϊκό άντε να είναι 600-700€ (στον κατάλογο γιατί στην πράξη είναι λιγότερα).
Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#546700 To κατά δύναμιν...
Άβαταρ μέλους
By EDDIE_147
#546708 Μη 'φωνάζετε' τόσο έντονα το συνδυασμό 'τουρίστας + money is not an issue' γιατί δεν θα έχετε λεφτά για ταξί προς το αεροδρόμιο. :lol:
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#546807 Εγώ στη θέση σας θα κρατούσα μικρό καλάθι σε επίπεδο προσδοκιών. Το να συγκρίνεις Αθήνα με Βουκουρέστι σε διασκέδαση που φαίνεται "κάπως" , σα να πας από Αθήνα --> Αλεξ-πολη , καμία σχέση.
Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#547985
gianik έγραψε:Εχει, εχει... Ενας φιλος μου, μου το ειπε, εγω δεν.... δεν θελω..

.
Κοιτα να δεις που ειχε δικιο ο μπαρμπας! :shifty:

Εικόνα

Και η υπευθυνη κρατησεων! :shifty:

Εικόνα


< >
Άβαταρ μέλους
By mirage
#548004 Standard εξοπλισμός είναι να είσαι σίγουρος γι αυτο.