Για τα ταξίδια που κάναμε κι αυτά που θέλουμε να κάνουμε
Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#548014
Εικόνα


:hmmm: :hmmm: :hmmm: :hmmm: :hmmm:














:shifty: :shifty: :shifty:

< >
Τελευταία επεξεργασία από Deleted user 1 και 05 Νοέμ 2018, 16:57, έχει επεξεργασθεί 2 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
By mirage
#548015 MIUI
Άβαταρ μέλους
By Thomas_C200K
#548029 Στεφανε μπες στο bou.com για πληροφοριες. Γενικά λατρευω Ανατολική Ευρώπη :inlove:
Άβαταρ μέλους
By Corto Maltese
#548030 Λίγο έλειψε να σπάσει η οθόνη από την πίεση :lol:
Άβαταρ μέλους
By EDDIE_147
#548031 On topic


Πάντως Stefan οι ντόπιοι που έβγαινα (δυστυχώς ή ευτυχώς μόνος δεν έχω σεργιανίσει εκείθε) με είχαν προειδοποιήσει για κρυφό πρόγραμμα χαρτογράφησης που μαζί με το αυξημένο bar έβγαζε και διαφορετικό τιμοκατάλογο...
Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#548036 Εγώ με ένα 500αρικο θα πάω πάνω μου. Αν βρουν περισσότερα, ας τα πάρουν. :lol: Σκώτια, νεφρά κτλ δε νομίζω να τους ενδιαφέρουν με αυτά που (θα) εχουμε πιει. :s_dunno
Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#549554 ΣΟΚ το Βουκουρεστι! Με μια λεξη...ΠΑΣΟΚ! :inlove:

ΕικόναΕικόναΕικόναΕικόναΕικόναΕικόναΕικόναΕικόναΕικόνα

< >
Άβαταρ μέλους
By EDDIE_147
#549556 Τα range rover εξακολουθούν να είναι το 50% της κίνησης ή πήρε κεφάλι η Χ6; :lol:
Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#549558 Παίζει πολύ δυνατά το RR όπως επίσης και η Levante. Σε κουπέ προτιμώνται κυρίως Mercedes ενώ τα Πενβέ είναι όλα m-pack με τα πάντα όλα πάνω και τα πάνε μαλλιοκούβαρα!

Α και φυσικά Dacia Logan! :lol:
Άβαταρ μέλους
By EDDIE_147
#549561 :inlove: :inlove: :inlove:
Άβαταρ μέλους
By Dodger
#549569 'Ομορφη πόλη φαίνεται...
Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#549570 Η πόλη είναι εκπληκτική. Δυσκολεύεσαι να πιστέψεις ότι πρόκειται για Ρουμανία. Δεν ξέρω τι γίνεται παραέξω στη χώρα, πάντως η πρωτεύουσα είναι σε επίπεδο καλής κεντροευρωπαϊκής μεγαλούπολης.

Αυτό που μου έκανε εντύπωση είναι η άπλα και γενικότερα οι υποδομές. Οι δρόμοι στην πλειοψηφία τους είχαν από 2-3 λωρίδες ανά κατεύθυνση, πεζοδρόμια τεράστια, παντού πάρκα, όλα πεντακάθαρα και γενικώς όλα απέπνεαν ποιότητα ζωής. Επίσης στο κέντρο υπάρχει αρκετή ομοιομορφία από άποψη αρχιτεκτονικής και τα κτίριά τους είναι καλοσυντηρημένα.

Εξίσου εντυπωσιακό το σκηνικό το βράδυ που η διασκέδασή τους είναι πολύ κοντά στα δικά μας πρότυπα με λίγο διαφορετική αισθητική βέβαια. Πολύ γυμνό ρε παιδάκι μου... :shifty:
Άβαταρ μέλους
By EDDIE_147
#549571 Greek gyro φάγατε;
Εγώ είχα δελεαστεί από περιέργεια αλλά οι ντόπιοι δεν με άφηναν...
Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#549577 Για κάνενα λόγο. Greek gyro στην παλιά πόλη του Βουκουρεστίου με όλους τους υπάλληλους να είναι Κινεζουληδες? Είπαμε να ζούμε στα άκρα αλλά όχι και τόσο.

Btw το μόνο απογοητευτικό ήταν το φαϊ. Η κουζίνα τους νομίζω είναι πολύ επηρεασμένη από την κεντροευρωπαϊκή αλλά μου φάνηκαν όλα της πλάκας. 80% κρέας (κότσι, λουκάνικα φουλ) κάτι σούπες, κάτι πατάτες/πουρέδες και κάτι σαλάτες στεγνές της κακιάς ώρας. Λογικό ότι κάθε 2 τετράγωνα έχει ή McDonalds ή KFC ή Subway. Το φημισμένο Caru cu Bere, οκ εντυπωσιακό σα χώρος, αλλά το φαγητό πολύ μέτριο. Φυσικά τίγκα στους έλληνες όπως και όλη η πόλη γενικά.

Έτσι επειδή είχα χρόνια να φάω, ξηγήθηκα κάτι τέτοιο στο αεροδρόμιο χθες κατά την επιστροφή:

Εικόνα
Τελευταία επεξεργασία από Deleted user 1 και 13 Νοέμ 2018, 13:41, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
By Corto Maltese
#549579 Στο Βουκουρέστι το φαΐ ναι, ήταν κάπως μεχ. Ειδικά η δικιά τους κουζίνα ήταν ανύπαρκτη εκτός από 2 μέρη και απλή κουζίνα. Μαμάς θα έλεγα. Τα ρέστα ελληνικά, λιβανέζικα, τούρκικα, ιταλικά, κορεάτικα κλπ. Αλλά όχι και Μπέργκερ Κινγκ! Ίλεος! :lol: