Για τα ταξίδια που κάναμε κι αυτά που θέλουμε να κάνουμε
Άβαταρ μέλους
By nikos
#624292
Corto Maltese έγραψε:Μέτριο φαΐ σε καταπληκτικό χώρο (για τα γούστα μου). Αν είσαι ΟΚ με αυτό το συνδυασμό πήγαινε. Και μιλάμε για μαγαζί που τρως και πίνεις του σκασμού με 15 το άτομο ΤΟ ΠΟΛΥ.
Εγώ προσωπικά είμαι οκ με το καλό φαγητο και ας είναι μέτριος ο χώρος. Μπορεί να ημουν τυχερός και το πέτυχα σημερα.
Σαν τιμή δώσαμε 30 ευρώ περίπου με 2 πιατα φαγητό, μια σούπα, σαλάτα, κρασί και νερό.
Για ποτό ξέρουμε κατι παιδιά?

< Note >
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#628712 Υποθέτοντας ότι περνάει σχεδόν παντού η Revolut, πόσα μετρητά (ανάληψη από revolut εννοείται) είναι καλά για 2 μέρες για 2 άτομα; Για τα εισιτήρια κλπ. 100€;
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#629050 Μέτριο το kovaci γενικώς. Ωραίο το παραδοσιακό κοκκινιστό χοιρινό kovaci με πολετα, δεύτερο ήρθε το μικρό κοτσι, κάτι παϊδάκια προβατίνα σκληρά και μια ποικιλία κρεατικών α π α ρ α δ ε κ τ η.
Ωραίες οι μπύρες τουλάχιστον
Άβαταρ μέλους
By bebes
#699182
Giuseppe Busso έγραψε:https://voyagingtheworld.com/%cf%81%ce%bf%cf%85%ce%bc%ce%b1%ce%bd%ce%af%ce%b1-%ce%b2%ce%b1%ce%bb%ce%ba%ce%ac%ce%bd%ce%b9%ce%b1-%ce%ba%cf%81%cf%85%cf%86%cf%8c-%ce%b4%ce%b9%ce%b1%ce%bc%ce%ac%ce%bd%cf%84%ce%b9/?fbclid=IwAR2EMynyTnMrS3kCd2Zkzc8JMMIVfzqeKGiMx4E78aGssHIN0zJtS7nHytk

πριν 2 χρονια που πήγα, επικεντρώθηκα στις διελεύσεις απο τα γνωστα ορεινα περάσματα και κάποιες άλλες εξοχές.
Εφτασα μέχρι τον "άξονα" Μπρασόφ, Σιμπιου, Τιμισοάρα.

Απο τότε έβαλα στο πρόγραμμα μια εξόρμηση στα πιο βόρεια + το "Δ" του Δούναδη.
Μου άρεσε η Ρουμανία