Για τα ταξίδια που κάναμε κι αυτά που θέλουμε να κάνουμε
Άβαταρ μέλους
By Dodger
#500959 ΟΚ, Απρίλη έχουμε ακόμα αλλά σε ένα μήνα πρέπει να δηλώσω την καλοκαιρινή μου άδεια και επειδή δεν παίρνω ποτέ Αύγουστο, λέω και φέτΟ να την κάνω μέσα με τέλη Ιουνίου.

Το σίγουρο είναι ότι θα ξαναπάω για τουλάχιστον 3-4 μέρες στη Δονούσα. Οι άλλες επιλογές Σχοινούσα, Αντίπαρος, Φούρνοι, Αμοργός και θα τσεκάρω και Γαύδο. Με ενδιαφέρουν: παραλίες καθαρές και ήσυχες (άμμος-βότσαλο αδιάφορα), όχι βαβούρα (clubs με τίποτα, ήσυχα μπαράκια), καλό φαγητό. `
Άβαταρ μέλους
By 224v
#501149
Dodger έγραψε:ΟΚ, Απρίλη έχουμε ακόμα αλλά σε ένα μήνα πρέπει να δηλώσω την καλοκαιρινή μου άδεια και επειδή δεν παίρνω ποτέ Αύγουστο, λέω και φέτΟ να την κάνω μέσα με τέλη Ιουνίου.

Το σίγουρο είναι ότι θα ξαναπάω για τουλάχιστον 3-4 μέρες στη Δονούσα. Οι άλλες επιλογές Σχοινούσα, Αντίπαρος, Φούρνοι, Αμοργός και θα τσεκάρω και Γαύδο. Με ενδιαφέρουν: παραλίες καθαρές και ήσυχες (άμμος-βότσαλο αδιάφορα), όχι βαβούρα (clubs με τίποτα, ήσυχα μπαράκια), καλό φαγητό. `

Βαλε αν θες Ιονιο και την Ιθακη, ηρεμος καιρος, και τα υπολοιπα που ζητας.... εχει και ενδιαφερον στροφηλικι!!! περιπου 15 χλμ...
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#501194
Dodger έγραψε:ΟΚ, Απρίλη έχουμε ακόμα αλλά σε ένα μήνα πρέπει να δηλώσω την καλοκαιρινή μου άδεια και επειδή δεν παίρνω ποτέ Αύγουστο, λέω και φέτΟ να την κάνω μέσα με τέλη Ιουνίου.

Το σίγουρο είναι ότι θα ξαναπάω για τουλάχιστον 3-4 μέρες στη Δονούσα. Οι άλλες επιλογές Σχοινούσα, Αντίπαρος, Φούρνοι, Αμοργός και θα τσεκάρω και Γαύδο. Με ενδιαφέρουν: παραλίες καθαρές και ήσυχες (άμμος-βότσαλο αδιάφορα), όχι βαβούρα (clubs με τίποτα, ήσυχα μπαράκια), καλό φαγητό. `

H Δονούσα είναι εντελώς ξεχωριστή περίπτωση νομίζω, καλά θα κάνεις να ξαναπάς, ειδικά αν πας μόνος σου είναι ό,τι πιο παρεϊστικο σαν μέρος. Στα υπόλοιπα:
-Σχοινούσα, είναι πολύ ήσυχη, οι περισσότεροι εκεί έχουν εξοχικό και λεφτά, ενώ θα δεις και αρκετούς σκαφάτους. Έχει καλό φαγητό, λίγα μέρη να βγεις, ωραίες παραλίες που δεν φτάνουν αυτές τις Δονούσας. Θα έλεγα πως αν δεν έχεις πάει, να σκεφτείς τα Κουφονήσια, που τον Ιούνιο θα είναι χάρμα.
-Αντίπαρος, δεν είναι πια το χυμαδιό που ήταν, είναι πιο glam και έχει γεμίσει ο κεντρικός δρόμος με μαγαζιά. Για χύμα, πας στο κάμπινγκ (που δυστυχώς, τις περισσότερες ώρες είναι μέσα στον ήλιο). Βρίσκεις και φθηνά δωμάτια πάντως, εγώ τη είχα κάνει ταράτσα με 30€ την βραδιά και Αύγουστο κιόλας. Αν πας, να πάρεις το καραβάκι για να πας στο Δεσποτικό, η παραλία του ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ. Η πιο ωραία παραλία στην Αντίπαρο, είναι των γυμνιστών, δίπλα στο κάμπιγκ. Έχει και άλλες πάντως και φυσικά είναι μια χαρά νησάκι γενικότερα και δεν έχει τον πανικό της Πάρου.
-Φούρνους, πήγα το περασμένο καλοκαίρι. Θέλει αυτοκίνητο ή μηχανή. Οι αποστάσεις για το μέγεθός του είναι σημαντικές, γιατί ανεβαίνεις βουνοκορφές. Είναι πολύ όμορφο, αλλά δεν είναι παρεϊστικο νομίζω. Για ζευγάρι θα το πρότεινα, για μόνον όχι. Δεν ισχύει και ο μύθος για τους αστακούς, μην περιμένεις να φας φθηνό ψάρι, μόνον αν πιάσεις φιλίες με τις ταβέρνες που είναι πάνω στον πεζόδρομο και όχι στο λιμάνι. Εγώ πήγα στο κεντρικό νησί και όχι στην Θύμαινα απέναντι, που είναι ακόμη πιο ήσυχη και έχει ακόμη λιγότερο κόσμο. Θα πρότεινα αντί για Φούρνους Ικαρία, το βόρειο μέρος, αλλά έχει σχετικό χαμό. Αλλά έχει νεαρόκοσμο και είναι πολύ ωραία, και έχει και την παραλιάρα της Μεσακτής (μην κάνεις την ανοησία να πας στην άλλη άκρη για τις Σεϋχέλλες, είναι μια ανοησία).
-Αμοργός, έχω πάει δύο φορές και τις δύο Αύγουστο και πέρασα πολύ ωραία. Έμεινα Αιγιάλη, και δεν θα πρότεινα να μείνεις κάπου αλλού. Το πιο γαμάτο beach bar (Cue), ενώ και οι παραλίες εκεί είναι συμπαθητικές. Το νησί, γενικά έχει ελάχιστες παραλίες και για να πας στις καλύτερες θέλεις αυτοκίνητο, μηχανή (όχι μηχανάκι) και καραβάκι. Η Χώρα του είναι πανέμορφη, αλλά δεν ξέρω πόσο κόσμο θα έχει τον Ιούνιο, δεν θα είναι και άδεια λογικά. Το κάμπινγκ στην Αιγιάλη, επιεικώς μέτριο, αλλά για τις ημερομηνίες που μας λες, δεν θα έχεις θέμα. Μεταξύ των νησιών που λες, εγώ την Δονούσα και την Αμοργό θα επέλεγα, αλλά αν μου επιτρέπεις, θα σου πρότεινα κάτι άλλο...
-Αστυπάλαια. Κοντά στην Αμοργό, με υπέροχες παραλίες (χρειάζεσαι αυτοκίνητο ή δίκυκλο), πανέμορφη χώρα και πολύ ωραίο κάμπινγκ με σκιές για όλους. Δεν ξέρω πόσο κόσμο θα βρεις τον Ιούνιο, αλλά εμένα είναι από τα αγαπημένα μου νησιά.

:s_howdy
Άβαταρ μέλους
By bibendum
#514574 καμια προταση για Τηνο εχουμε;

τι λεει απο παραλιες;

κανα καλο και value for money ξενοδοχειο;
Άβαταρ μέλους
By Arrow
#514664 Είσαι πολύ αποφασισμενος? Δε ξέρω αν θα τη πρότεινα πέρα από ένα πσκ

< Note 4 >
Άβαταρ μέλους
By 224v
#514690 Εμαθα οτι το φαγητό είναι ακριβο πολύ πλεον. Ενημέρωσε εαν σου είναι ευκολο μετα.

.
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#514696 πριν 2 μερες ημουν Παρο.Εχει μεγαλωσει αρκετα η σεζον της.ηδη ειχε πολυ κοσμο.

δεν χεζεις το προσκυνημα στη Τηνο να πας μια Σαντορινη να λαδωσει το γκομενακι?

σημερα μενω εδω με 40 ευρω.Μεζονετα μικρη με τη κρεματοκαμαρα επανω,ολο τσιμεντοκονια,μπανια,τραπεζια,καναπεδες,φουα ολα.Και πισινα.

Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#514716
bibendum έγραψε:Κλεισε μου το με 50 ευρω και το 10ικο δικο σου :s_tongue

< >


δωσε ημερομηνιες να ρωτησω. :s_yes

δεν πιστευω να θελεις τιμολογιο? :shifty:
Άβαταρ μέλους
By Nosferatu
#514718
bibendum έγραψε:καμια προταση για Τηνο εχουμε;

τι λεει απο παραλιες;

κανα καλο και value for money ξενοδοχειο;
Γυρισα προχθες απο γαμο, μειναμε στο aeolis, εξαιρετικα δωματια, προτείνονται ανεπυφυλακτα

< Smart ultra 6 >
Άβαταρ μέλους
By bibendum
#514725 Το εχω δει απο το απογευμα. Με του 170 την βραδια πραγματι ειναι εξαιρετικα.

< >
Άβαταρ μέλους
By gianik
#514807
Nosferatu έγραψε:
bibendum έγραψε:καμια προταση για Τηνο εχουμε;

τι λεει απο παραλιες;

κανα καλο και value for money ξενοδοχειο;
Γυρισα προχθες απο γαμο, μειναμε στο aeolis, εξαιρετικα δωματια, προτείνονται ανεπυφυλακτα

< Smart ultra 6 >



να ζήσετε Nosferatu !!!!!! :thumbsup: