Για τα ταξίδια που κάναμε κι αυτά που θέλουμε να κάνουμε
Άβαταρ μέλους
By Zeus
#523202
KiloMeater έγραψε:
rocsta έγραψε:Kilo, η 4η φωτογραφία σου από ποια παραλία είναι;

Αν λες εκεί που εχω σκεπάσει τα παιδιά ειναι στο φαράγγα
Στην Ανατολική μερια , όχι στο μπάτσομπαρο εχει άφθονη άμμο , την καλύτερη και πιο χορταστική και κατάλληλη για παιχνίδι άμμο που εχω βρει σε θάλασσα, ever

Καλα...εγω δυο πετρες στην αμμο εβλεπα μεχρι να διαβασω την επεξηγηση και να κανω ζουμ... :tomato: :lol:

Παντως στην 5η φωτο τα νερα ειναι απιστευτα!
Άβαταρ μέλους
By otso
#523207 Εμενα αλλο μου κανει εντυπωση , ξερουμε στατιστικα οτι η πλειοψηφια των χωρισμων συμβαινει στις διακοπες η εχει αιτια τις διακοπες , και ειναι φυσικο , οι θεες κυκλοφορουν αναμεσα μας .πολλακις και απο εξωτικα μερη , γυριζεις κοιτας
το πραγμα που παντρευτηκες η τα εφτιαξες και λες τυφλος ημουν ; και μιλαμε για ελεεινιδες που μπορει και να σε πριξουν (τι μπορει) .Και ολοι γυρνατε χαρουμενοι η κανετε φανταστικες διακοπες και ταξιδια . Ουτε ενας να χωρισει; του πουστη.
Φανταζομαι δεν ζητατε και πολλα απο την ζωη σας , μια δουλιτσα οτι ναναι μια γυναικουλα οτι ναναι και ενα Volvo.
Kala na παθετε.
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#523212 Otso που ζεις ; και γυναίκα και γκόμενα . 17 φορές τη βδομάδα λαίμαι.
Άβαταρ μέλους
By junior gt
#523216 Otso θεός. :s_roses
Τα λέω κι εγώ αλλά δε με ακούνε οι νεότεροι. :rtfm:
Άβαταρ μέλους
By Asimov
#523217
otso έγραψε:Εμενα αλλο μου κανει εντυπωση , ξερουμε στατιστικα οτι η πλειοψηφια των χωρισμων συμβαινει στις διακοπες η εχει αιτια τις διακοπες , και ειναι φυσικο , οι θεες κυκλοφορουν αναμεσα μας .πολλακις και απο εξωτικα μερη , γυριζεις κοιτας
το πραγμα που παντρευτηκες η τα εφτιαξες και λες τυφλος ημουν ; και μιλαμε για ελεεινιδες που μπορει και να σε πριξουν (τι μπορει) .Και ολοι γυρνατε χαρουμενοι η κανετε φανταστικες διακοπες και ταξιδια . Ουτε ενας να χωρισει; του πουστη.
Φανταζομαι δεν ζητατε και πολλα απο την ζωη σας , μια δουλιτσα οτι ναναι μια γυναικουλα οτι ναναι και ενα Volvo.
Kala na παθετε.
otso έγραψες

Να τα λέμε αυτά
Άβαταρ μέλους
By NiTse
#523756 Παίδες φέτος θα πάμε διακοπές πρώτη φορά με τον τζουνιορ (ενός έτους). Εκτός των μπιτσόμπαρων αυτά τα σκίαστρα μισές σκηνές βολεύουν ή καλύτερα η κλασσική ομπρέλα; Επίσης μέχρι τώρα έχω μια ομπρέλα από αυτές που πουλάνε στα μέρη των διακοπών ελαφρώς παρταλιασμένη. Αξίζει να δώσει κανείς περισσότερα για κάτι επώνυμο ή κλαιν; (λόγω και παιδιού προφανώς όλα αυτά)
Άβαταρ μέλους
By junior gt
#523762 Βολεύουν πολύ. Βάζεις και ψυγειάκια και άλλες μ@λ@κιούλες μέσα που δεν θες να τα δει ο ήλιος.
Απλά άμα δε φυσάει και ο ήλιος είναι κάθετα οπότε για να σκιαστεί ο μικρός πρέπει να είναι μέσα στη μισή σκηνούλα έχει ζέστη.
Εγώ θα έπαιρνα και τα δύο (και μια καλή ομπρέλα και τη μισή σκηνή) και ανάλογα με την περίπτωση θα έπρατα.
Γενικά θέλει πολύ προσοχή ο ήλιος και ακόμα και με την αντανάκλαση όταν το παιδί κάθεται πολύ ώρα τις κακές ώρες είναι βλαβερός.
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#523765 https://www.skroutz.gr/s/11235954/Maui- ... -1560.html

Εγω θα προτιμουσα κατι τετοιο αν και για τοσο μικρο παιδι σε μπιτσομπαρο με παχια σκια, αυτα που εχουν τετραγωνες τεραστιες ομπρελες η επισης μεγαλες αλλα με φοινικοφυλλα.
Ο ηλιος μονο καλο δεν κανει πλεον.
Άβαταρ μέλους
By xenos
#523767 Ειμαι τωρα τηνο. Ειχα διαβασει κ εδω καλα, τεσπα. Για μενα ειναι η αστοχη επιλογη της 10ετιας (οικογενειακες διακοπες)!
Λιγος κοσμος (μαλλον καλο), τρελη αισχροκερδια (χειροτερα απο τη μυκονο θα γινει ελεω χριστιανοσυνης) και ολα μου φαινονται μετρια!
Κολυμπηθρα που λετε, περιμενα κατι σουπερ αλλα δεν ηταν καλα. Καταρχας βρωμια, μεσα εξω. Σακουλες ναυλον να επιπλεουν, απειρες γοπες εξω.
Αγ ιωαννη που μενω ειναι αρκετα καλα.
Τα μαγαζια για φαγητο δαγκωνουν, χωρις να προσφερουν μεχρι στιγμης κατι το ιδιαιτερο (και μιλαμε για τα χωρια). Εντος πολης να μην πω...
Overall, ριχνω μαυρο!
Άβαταρ μέλους
By NiTse
#523769
junior gt έγραψε:Βολεύουν πολύ. Βάζεις και ψυγειάκια και άλλες μ@λ@κιούλες μέσα που δεν θες να τα δει ο ήλιος.
Απλά άμα δε φυσάει και ο ήλιος είναι κάθετα οπότε για να σκιαστεί ο μικρός πρέπει να είναι μέσα στη μισή σκηνούλα έχει ζέστη.
Εγώ θα έπαιρνα και τα δύο (και μια καλή ομπρέλα και τη μισή σκηνή) και ανάλογα με την περίπτωση θα έπρατα.
Γενικά θέλει πολύ προσοχή ο ήλιος και ακόμα και με την αντανάκλαση όταν το παιδί κάθεται πολύ ώρα τις κακές ώρες είναι βλαβερός.

Και εγώ το μειονέκτημα με τη ζέστη/ αερισμό σκέφθηκα. Γενικά το πλάνο είναι να πάμε για μπάνιο το πρωί και το απόγευμα, απλά κάποια φορά θα τύχει λογικά να μείνουμε και λίγο παραπάνω οπότε να είμαστε καλυμμένοι.
Άβαταρ μέλους
By NiTse
#523770
xenos έγραψε:Ειμαι τωρα τηνο. Ειχα διαβασει κ εδω καλα, τεσπα. Για μενα ειναι η αστοχη επιλογη της 10ετιας (οικογενειακες διακοπες)!
Λιγος κοσμος (μαλλον καλο), τρελη αισχροκερδια (χειροτερα απο τη μυκονο θα γινει ελεω χριστιανοσυνης) και ολα μου φαινονται μετρια!
Κολυμπηθρα που λετε, περιμενα κατι σουπερ αλλα δεν ηταν καλα. Καταρχας βρωμια, μεσα εξω. Σακουλες ναυλον να επιπλεουν, απειρες γοπες εξω.
Αγ ιωαννη που μενω ειναι αρκετα καλα.
Τα μαγαζια για φαγητο δαγκωνουν, χωρις να προσφερουν μεχρι στιγμης κατι το ιδιαιτερο (και μιλαμε για τα χωρια). Εντος πολης να μην πω...
Overall, ριχνω μαυρο!

Κάνε λίγο surf στην κολυμπήθρα να ισιώσεις :lol:
Άβαταρ μέλους
By Bayern7
#523779
NiTse έγραψε:Παίδες φέτος θα πάμε διακοπές πρώτη φορά με τον τζουνιορ (ενός έτους). Εκτός των μπιτσόμπαρων αυτά τα σκίαστρα μισές σκηνές βολεύουν ή καλύτερα η κλασσική ομπρέλα; Επίσης μέχρι τώρα έχω μια ομπρέλα από αυτές που πουλάνε στα μέρη των διακοπών ελαφρώς παρταλιασμένη. Αξίζει να δώσει κανείς περισσότερα για κάτι επώνυμο ή κλαιν; (λόγω και παιδιού προφανώς όλα αυτά)

Εγώ πήρα πέρσι αυτήν εδώ https://www.skroutz.gr/s/6880079/TerraN ... 31202.html
Δεν το μετάνιωσα στιγμή.
Καταρχήν στήνεται πανεύκολα, πραγματικά υπόθεση 10 δευτερολέπτων. Πράγμα που με την ομπρέλα αν πας σε παραλία με χοντρό βότσαλο/πέτρες μπορεί να σε παιδέψει. Χωράνε 3 ενήλικα άτομα ξαπλωμένα άνετα.
Έχει μεγάλα παραθυρα μπρος, πίσω και στο πλάι για καλή ροή του αέρα. Συνήθως στη θάλασσα ένα αεράκι, έστω και ελαφρύ, το χει πάντα, οπότε δεν ψήθηκα.
Όταν δε είχε αέρα, αρκετά δυνατό, το μόνο που χρειάστηκε να κάνω είναι να βάλω 2 πέτρες στις 2 άκρες εντός της σκηνής, ξέχωρα από τις εξωτερικές θήκες που έχει. Τα πασαλάκια που δίνει δεν τα χρησιμοποίησα ποτέ. Εκεί που άλλοι κυνηγούσαν ομπρέλες και στο τέλος αναγκαζόταν να κάθονται στον ήλιο, εγώ ήμουν άρχοντας.
Το μάζεμα είναι επίσης εύκολο, μη σε τρομάζει, λίγο πιο μπελαλίδικο όμως από της ομπρέλας. Τπτ ιδιαίτερο όμως.
Μέγεθος συσκευασίας μικρότερο από ομπρέλας.
Άβαταρ μέλους
By bibendum
#523790
xenos έγραψε:Ειμαι τωρα τηνο. Ειχα διαβασει κ εδω καλα, τεσπα. Για μενα ειναι η αστοχη επιλογη της 10ετιας (οικογενειακες διακοπες)!
Λιγος κοσμος (μαλλον καλο), τρελη αισχροκερδια (χειροτερα απο τη μυκονο θα γινει ελεω χριστιανοσυνης) και ολα μου φαινονται μετρια!
Κολυμπηθρα που λετε, περιμενα κατι σουπερ αλλα δεν ηταν καλα. Καταρχας βρωμια, μεσα εξω. Σακουλες ναυλον να επιπλεουν, απειρες γοπες εξω.
Αγ ιωαννη που μενω ειναι αρκετα καλα.
Τα μαγαζια για φαγητο δαγκωνουν, χωρις να προσφερουν μεχρι στιγμης κατι το ιδιαιτερο (και μιλαμε για τα χωρια). Εντος πολης να μην πω...
Overall, ριχνω μαυρο!


τι σε χαλαει ακριβως μηπως το σωσουμε τελευταια στιγμη;

οταν λες αισχροκερδια μπορεις να γινεις πιο συγκεκριμενος γιατι δεν ειδαμε κατι τετοιο.

Απο παραλια πηγαινε Καλυβια κατω απο Καρδιανη. Επισης εκει κοντα σε σενα ειναι η Παχια Αμμος.
Άβαταρ μέλους
By fot
#523791
xenos έγραψε:Ειμαι τωρα τηνο. Ειχα διαβασει κ εδω καλα, τεσπα. Για μενα ειναι η αστοχη επιλογη της 10ετιας (οικογενειακες διακοπες)!
Λιγος κοσμος (μαλλον καλο), τρελη αισχροκερδια (χειροτερα απο τη μυκονο θα γινει ελεω χριστιανοσυνης) και ολα μου φαινονται μετρια!
Κολυμπηθρα που λετε, περιμενα κατι σουπερ αλλα δεν ηταν καλα. Καταρχας βρωμια, μεσα εξω. Σακουλες ναυλον να επιπλεουν, απειρες γοπες εξω.
Αγ ιωαννη που μενω ειναι αρκετα καλα.
Τα μαγαζια για φαγητο δαγκωνουν, χωρις να προσφερουν μεχρι στιγμης κατι το ιδιαιτερο (και μιλαμε για τα χωρια). Εντος πολης να μην πω...
Overall, ριχνω μαυρο!

1)99%, προκατειλημένος πήγες και σου φαίνονται όλα ξινά.
2)Είτε σε 20 μέρες αυξήθηκαν οι τιμές, βρωμισαν οι θάλασσες και χαλάσανε οι ταβέρνες.

Ποντάρω στο 1.


< >