Για τα ταξίδια που κάναμε κι αυτά που θέλουμε να κάνουμε
Άβαταρ μέλους
By Nosferatu
#514815 Ευχαριστουμε πολυ, αλλα δεν ηταν ο δικος μας (ακομα). Να ζησουν τα παιδια!

< Smart ultra 6 >
Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#514830 5 με 9 Ιουλίου θα πάω κι εγώ Πάρο. Εγώ θα μείνω σε σπίτι βέβαια αλλά αν έχουμε τίποτα καλό σε κατάλυμα ενημερώστε γιατί κάποιοι θα μείνουν σε δωμάτιο.

224v έγραψε:Εμαθα οτι το φαγητό είναι ακριβο πολύ πλεον. Ενημέρωσε εαν σου είναι ευκολο μετα.

.


To Πάσχα μια χαρά ήταν οι τιμές. Δεν νομίζω να αυξάνουν το καλοκαίρι όπως τα δωμάτια πχ. Το Θαλάμι πολύ καλό όπως επίσης και το Siparos που το χει φίλη. Και για ένα καλό στις Λεύκες με κοψίδια μου είπαν αλλά δεν προλάβαμε. Θα πάμε σίγουρα τώρα.
Άβαταρ μέλους
By diplomat
#514855 Η πάρος παλεύεται στα late 20's early 30's, ή θα είσαι σεβάσμιος γέροντας; :hmmm:

Εγώ έχω, όπως έχω ήδη γράψει, δύο ψιλοστανταράκια (κεφαλλονιά/χανιά), αλλά δεν βγαίνουν οι μέρες, κυρίως επειδή φτου ξελευθερία θα πούμε τέλη ιουλίου, δεν με βλέπω καλά. Είμαι και |λογοκρισία| που έχω δώσει δικαιώματα χρόνια τώρα σε χωριά και ήδη σκάνε τηλέφωνα, πότε θα 'ρθεις κτλ. Η λογική λέει ότι θα σπρωχτούν προς 15αύγουστο, ως συνήθως.

Υπάρχει όμως και το ζήτημα της διπλωμάταινας, όπου θα πρέπει να την πάμε κι αυτή κάπου, γιατί οι δύο προαναφερθέντες προορισμοί αφορούν μπακουροκολλητούς. Θα το αποκωδικοποιήσω κάπως αυτό, βλέπουμε. Τέλος, έχουμε και τον αστάθμητο παράγοντα του αν θα περάσω μαθήματα και αν θα βρω dissertation, αλλά αυτά τα τραινάρουμε στη χειρότερη, δεν θα αρρωστήσωμε κιόλα. :iconcool:

Τέλος πάντωνε. Καλό καλοκαίρι να έχουμε, περάστε καλά και όσο περισσότερες μέρες μπορείτε. :) :) :)
Άβαταρ μέλους
By rocsta
#514858
Deleted User 1 έγραψε:5 με 9 Ιουλίου θα πάω κι εγώ Πάρο.

Δώσε ενημερώση για που πάμε, πού τρώμε, που πίνουμε κανά ποτό :s_howdy
Θα σε χρειαστώ και αρχές Σεπτεμβίου για καταδρομική Αθήνα :shifty:
Άβαταρ μέλους
By babakos
#514864
Arrow έγραψε:Είσαι πολύ αποφασισμενος? Δε ξέρω αν θα τη πρότεινα πέρα από ένα πσκ

< Note 4 >


H Τήνος του 2018 (και του 2017) δεν έχει καμμία σχέση με αυτό που έχουμε όλοι στο μυαλό μας. Το νησί πέρσι ήταν τίγκα σε τουρίστες κσι εντυπωσιακό νεαρόκοσμο κυρίως από Γαλλία και Ιταλία :inlove: Θα στοιχημάτιζα εύκολα οτι φέτος θα είναι ακόμα καλύτερα.

Εντάξει όποιος πάει 15-20 Αυγούστου θα πέσει στους γύφτους και τις ταμένες γριές που πάνε να προσευχηθούν, αλλά όλο το υπόλοιπο καλοκαίρι είναι περίφημα. Απλά οι τιμές έχουν αρχίσει να τσιμπάνε ως απόρροια του παραπάνω..

Bonus το εξαιρετικό (όχι πολύ ακριβό) φαγητό, οι πολύ καλές παραλίες και το εξαιρετικό landscape για Κυκλαδονήσι.

Αν οι ντόπιοι δεν είχαν στόκο στο μυαλό τους , το νησί θα φιγούραρε σε πολλούς διάσημους ταξιδιωτικούς οδηγούς
Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#514869 Κοίτα να δεις...για κάποιο λόγο το νησί προτιμάται από σεβάσμιους γέροντες (στο lifestyle, όχι στην ηλικία :rtfm: ). Ο κουμπάρος (34) με την κουμπάρα (38) μου την έχουν καταβρει για κάποιο λόγο και έχουν πάει 3-4 φορές από τότε που είναι μαζί.

Εγώ είδα ένα νησί που έχει να κάνεις ότι θες. Τίποτα το φοβερό από παραλίες ή αξιοθέατα αλλά γενικά έχει πραγματάκια να δεις και να κάνεις. Η φάση είναι κυρίως Νάουσα για βράδυ. Για πρώτο ποτό Sommaripa, Agosta ή Fotis (ααααααχ ρε Κατερίνα.... :s_empathy ) και μετά για πριόνια Linardo ή Barbarossa. Για after ή ελληνικά παίζει Come Back και Salty (πολύ φίλοι μου! ένα βράδυ πήγα και μας χαιρετούσε η μισή Νάουσα μετά :tomato: ).

rocsta έγραψε:
Deleted User 1 έγραψε:5 με 9 Ιουλίου θα πάω κι εγώ Πάρο.

Δώσε ενημερώση για που πάμε, πού τρώμε, που πίνουμε κανά ποτό :s_howdy
Θα σε χρειαστώ και αρχές Σεπτεμβίου για καταδρομική Αθήνα :shifty:

Τσέκαρε από πάνω για βραδινή διασκέδαση. Από παραλίες δε θα σου πω γιατί πήγα Πάσχα και πήγα μόνο Κολυμπήθρες. Τις υπόλοιπες δεν τις θυμάμαι γιατί είχα ξαναπάει προ 15ετίας σχεδόν.

Για φαϊ αν γουστάρεις φάση ψαρομεζέδες και ουζάκι παίζει στον Αμπελά το Θαλάμι. Για ελλ. κουζίνα σε λίγο πιο κυριλέ έκδοση παίζει το Siparos ενώ έφαγα και ένα τρελό sushi εδώ (έχει και ωραίες ντόπιες μπύρες). Στις Λεύκες το Αγνάντιο πρέπει να είναι αυτό με τα κοψίδια αλλά δεν είμαι και απόλυτα σίγουρος ότι θυμάμαι σωστά.
Άβαταρ μέλους
By diplomat
#514875 Φωτιές μας άναψες τώρα, έχω να πατήσω στην πάρο από την τρυφερή ηλικία των δεκαοχτώ.

Για την διπλωμάταινα σκεφτόμουν και μία πρόταση από φίλο μάνατζερ γκσενοδοχείου για πάτμο. :lipsealed: :tomato:
Άβαταρ μέλους
By NiTse
#514877 Στο τζάμπα πας να τη βγάλεις ενώ πριν θα έχεις διακοπάρει με τους κολλητούς σου;; Δε σε βλέπω καλά :lol:
Άβαταρ μέλους
By diplomat
#514878 'Εκατσαν κάποια έξοδα, αλλά θα το μακιγιάρουμε λίγο.

'Εστω ρε παιδί μου ότι ψάξαμε σε καλύτερα μέρη, αλλά είχαν πληρότητα... :whistlink:
Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#514893 Με 3-4 μέρες Πάρο είσαι μια χαρά. Δεν είναι για παραπάνω. Για να μη σου πω και ΣΚ είναι αρκετό. Το πολύ να μην προλάβεις να πας Αντίπαρο.
Άβαταρ μέλους
By diplomat
#514894 Πρέπει συνδυαστικά να ισοφαρίσω τις μέρες ζευγαροδιακοπών με τις σόλο, άρα πας στη βδομάδα.

Κι εγώ πάντως δεν ψήνομαι να πάω σε ψόφιο προορισμό για να γλυτώσω κάποια έξοδα. Μια φορά το χρόνο έχουμε καλοκαίρι, δεν θα μας το πάρετε. :s_yes
Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#514898 Πάρο τρως άνετα σε αξιοπρεπέστατα ταβερνοειδή με 15-18€ το άτομο και το πότο πρέπει να παίζει στα 8-9€. Το κλαρινομπουκάλι στο Salty πρέπει να το πλήρωσα 170€ :hmmm: οπότε πες το απλό να χει 120€. Αυτό που δεν ξέρω είναι τι παίζει με ξαπλώστρες κτλ αλλά πρέπει να χει πολλές ελεύθερες παραλίες που σκας με το φρέντο στο χέρι.

Επίσης για Αντίπαρο είναι ένα αστείο ποσό, τύπου 3€ πηγαινέλα με το καραβάκι σε 5'.
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#514970 Κοίταζα για Σύρο και δεν είδα να έχει πτήση ολυμπιακή ή aegean ή έστω Ryan, αλλά μόνο μια καινούρια, η skyexpress. Πάντα έτσι ήταν ή τις κόψανε; Περίεργο για την πρωτεύουσα των Κυκλάδων :hmmm: