Για τα ταξίδια που κάναμε κι αυτά που θέλουμε να κάνουμε
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#524099
rx8_drifter έγραψε:Tί εννοείς προσπαθείς να πείσεις την γυναίκα να πάτε για βάφλα :dizzy:


ειναι βεγκαν :rtfm:
Άβαταρ μέλους
By xenos
#524105
Arrow έγραψε:
xenos έγραψε:Ειμαι τωρα τηνο. Ειχα διαβασει κ εδω καλα, τεσπα. Για μενα ειναι η αστοχη επιλογη της 10ετιας (οικογενειακες διακοπες)!
Λιγος κοσμος (μαλλον καλο), τρελη αισχροκερδια (χειροτερα απο τη μυκονο θα γινει ελεω χριστιανοσυνης) και ολα μου φαινονται μετρια!


Εγω στα είπα ότι δεν είναι για πάνω από 3 μέρες, δεν άκουσες!


< Note 4 >


Δικιο ειχες εσυ...
Ειχαμε και 2 μερες αμμοβολη, σημερα περναω πραιμερ και αυριο 2 χερια.
Άβαταρ μέλους
By PeterPan
#524117
rx8_drifter έγραψε:Tί εννοείς προσπαθείς να πείσεις την γυναίκα να πάτε για βάφλα :dizzy:


Δε θέλει να μπει στο αμάξι για διαδρομή. Δεν την πειράζει η βάφλα αλλά η Νικήτη της πέφτει μακριά. Είναι μισή ώρα δρόμος κ άλλο τόσο επιστροφή βέβαια.


< >
Άβαταρ μέλους
By rx8_drifter
#524133
PeterPan έγραψε:
rx8_drifter έγραψε:Tί εννοείς προσπαθείς να πείσεις την γυναίκα να πάτε για βάφλα :dizzy:


Δε θέλει να μπει στο αμάξι για διαδρομή. Δεν την πειράζει η βάφλα αλλά η Νικήτη της πέφτει μακριά. Είναι μισή ώρα δρόμος κ άλλο τόσο επιστροφή βέβαια.


< >


Δεν πάτε μόνο για τη βάφλα, θες να δεις και τον φίλο σου, έλεος δλδ :dizzy:
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#524160 δεν την εχει σχισει τη γατα ο γιατρος.
Εμ δεν ρωτατε Οτσο ,να μαθετε μπαλιτσα.
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#524164 Εμείς πάντως πεταγόμασταν Χανιώτη για ινδικό ή Απολυμένη Πέτρα για δροσερές στροφές Χολομώντα για πλάκα :inlove:
Άβαταρ μέλους
By Arrow
#524166
otso έγραψε:καθηγητη Μυστηριε (Arrow) που θα πας φετος;
Για να στείλεις drone? Δε σφάξανε! Καλή ερώτηση πάντως, οι διακοπές είναι για τους φιόγκους που δεν αγαπάνε τις εταιρείες που δουλεύουν

< Note 4 >
Άβαταρ μέλους
By GTS
#525816 Εχουμε προτασεις για εστιατορεια στις Καμαρες Σιφνος αλλα και στο υπολοιπο νησι;
Άβαταρ μέλους
By diplomat
#528011 Eπειδή η καταδρομική τσι κρήτη είχε τρέηλερ κάρφωμα από αναπάντεχη κατάβαση του αυλακίου, η οποία είναι προγραμματισμένη για το ερχόμενο σκ, γράφεται τώρα ένα υπερσύντομο ρεζουμέ του δεύτερου αγαπημένου προορισμού στην χώρα των ελ (τα πρωτεία ανήκουν δικαιωματικά στα κυκλαδονήσια :rtfm:). Φωτορεπορτάζ δεν εσωκλείεται, ίίίσως στο μέλλον. :whistlink:

Ξεκίνημα για δύο μαντράχαλους, ακα δίπλωματ και κολλητό κομπλαρισμένοι με άδεια από γυναίκες και δουλειά, στις 29 του μηνού εκ αγαπημένου πειραιώς, με άφιξη στις 6.20 στο λιμάνι των χανίων, όπου και μας παρέλαβε ο τρίτος μαντράχαλος (ακα έτερος κολλητός) με σαμουράϊ (ακα ένα από τα καλύτερα νησοδιακοποτουτούνια). Με το καλημέρα μικρή βόλτα στο φάρο, καφεδάκι, γκρίνια για πιασιματάκια ελλείψει καμπίνας (πισωγυρίσματα ρε φούστη :( ), ενοικίαση σκουτερακίου 125cc για μικρομετακινήσεις καθότι ο οικοδεσπότης ήτο απασχολημένος τα πρωϊνά, και εγκατάσταση στο σπίτι στη χαλέπα, η οποία μας διαφημίστηκε ως "κολωνάκι των χανίων". Σουρ.

Πρώτο μεσημέρι λοιπόν, εξόρμηση στον πλατανιά με μικρό πέρασμα από αγία μαρίνα, καθότι υπήρξαν κάποιοι φίλοι του κολλητού όπου έπρεπε να χαιρετηθούν, και κατάληξη στο νερόμυλο, γνωστός για την πισίνα και το άφθονο οφθαλμόλουτρό του. Για να μην τα πολυλογώ, κάθε πρωϊ/μεσημέρι, όπου ο τρίτος της παρέας ήταν απασχολημένος, τα 2/3 έσκαγαν μυτούλα στην πισίνα για πρωϊνό καφεδάκι/κοκτεηλάκι. Αυτό που μας κέρδισε ήταν το πραγματικά άψογο σέρβις των παιδιών στο μαγαζί, όπου μόστραραν δύο μαντράχαλους σε θέσεις φιλέτα, ενώ είχαν τόσο φιλική διάθεση που έδιναν την εντύπωση ότι, εάν καθόμασταν παραπάνω από τέσσερις μέρες, θα είχαμε γνωρίσει τα μισά χανιά. :iconcool:
Η πρώτη μέρα ολοκληρώνεται με χαλαρό πρώτο βραδινό ποτάκι στο μπαράκι, με λίγο γυρισματάκι στα πέριξ του παλιού λιμανιού.

Δεύτερο μεσημέρι/απόγευμα, αφού προηγήθηκε ένα γεμάτο τετραωράκι στο νερόμυλο (see above for details), εξόρμηση με όλα τα μέρη της παρέας και το σαμούρι για τα φαλάσσαρνα. Τί να πείς για αυτό το μέρος, όποιος έχει πάει, ξέρει, όποιος δεν έχει πάει, το βάζει αμέσως στους προορισμούς. Φανταστικά νερά, ωραίος κόσμος, καλή διάθεση. Επιστροφή στη βάση (χαλέπα), μπανιάρισμα, λουστράρισμα, και έξοδος, αρχικά στη συναγωγή και, εν συνεχεία, στο μύλο στον πλατανιά, το νυχτερινό μαγαζί του νερόμυλου όπου είχε ωραιότατη βραδιά με παρτάκι. Εξαιρετικά στημένο μαγαζί, ηχειάρες, τρομερή χωροταξική τοποθέτηση, μουσικάρες :s_music και, πάνω απ' όλα, καλή διάθεση, σχεδόν όλοι οι θαμώνες έδωσαν ρέστα. :s_howdy

Τρίτο μεσημέρι/απόγευμα, κατόπιν νερόμυλου πάντα, εξόρμηση στο σεϊτάν, ή σεϊτάν λιμάνια, όπου πάλι απολαύσαμε τη φυσική ομορφιά, αφού βέβαια φάγαμε μια ψιλοταλαίπα κατεβαίνοντας με δίχαλα, αφού δεν ακούσαμε οι μαλάκες τα παιδιά στο νερόμυλο που μας είπαν να βάλουμε παπούτσια, αλλά το τσουρούκι τον οικοδεσπότη μας, ο οποίος, το ίδιο βράδυ μας πάτησε μια ντρίμπλα της τελευταίας στιγμής, οδηγώντας μας σε ένα χωριό (δεν θυμάμαι όνομα αυτή τη στιγμή) περίπου 30' έξω από τα χανιά, όπου και έλαβε χώρα ένα κρητικό πανηγύρι. Να μην λέω |λογοκρισία|, δεν ενθουσιαστήκαμε, αλλά χαλάλι γιατί ακούσαμε ωραίες μουσικές/εκτελέσεις.

Τελευταία μέρα, και από νωρίς το πρωϊ εξόρμηση στο ελαφονήσι, όπου πάλι περάσαμε ωραιότατα, με μία στάση για τελευταίο μπανάκι στο κεδρόδασος, όπου είχαμε και μία αρκετά αποτυχημένη προσπάθεια γυμνισμού ενός εκ των κολλητών. :s_hang
Επιστροφή λοιπόν χαλέπα, τελευταίο ρετουσάρισμα/μασαμπούκιασμα και βουρ για λιμάνι, γύρω στα 5' προτού σαλπάρει ο βενιζέλος με προορισμό τον πειραιά (του οποίου το λιμάνι είναι βαθύ).

Αυτά τα ολίγα. Η κρήτη (και ειδικότερα τα χανιά) παραμένει μέσα στην καρδιά μας. Τί κι αν έχω πάει καμιά δεκαριά φορές. Θέλω κι άλλο.

:inlove: :inlove: :inlove:

έντιτ, 2,000 ποστ. :lipsealed:
Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#528013 Γιατί δεν πήγατε με το Mykonos Palace? Ίδια τιμή είναι.

Μύλος δύναμη. :metalo:
Άβαταρ μέλους
By diplomat
#528019 'Αλλο ρώτησες, άλλο πήγα να απαντήσω. Καλύτερα να μην μου το έδειχνες στεφάν, μπήκα και είδα εικονίτσες και ξενέρωσα λίγο.
Άβαταρ μέλους
By red_monster
#528092
xenos έγραψε:
Arrow έγραψε:
xenos έγραψε:Ειμαι τωρα τηνο. Ειχα διαβασει κ εδω καλα, τεσπα. Για μενα ειναι η αστοχη επιλογη της 10ετιας (οικογενειακες διακοπες)!
Λιγος κοσμος (μαλλον καλο), τρελη αισχροκερδια (χειροτερα απο τη μυκονο θα γινει ελεω χριστιανοσυνης) και ολα μου φαινονται μετρια!


Εγω στα είπα ότι δεν είναι για πάνω από 3 μέρες, δεν άκουσες!


< Note 4 >


Δικιο ειχες εσυ...
Ειχαμε και 2 μερες αμμοβολη, σημερα περναω πραιμερ και αυριο 2 χερια.


Για 2,5αρα σε βλέπω :lol:

Κράτα τη λαμαρίνα καθαρή θα έρθει ο οτσο για επιθεώρηση :rtfm:
Άβαταρ μέλους
By saxon_747
#529062 Τι προβλέπει ο νόμος σχετικά με τη χρήση παραλίας και ποιος είναι υπεύθυνος για την εφαρμογή του;

Π.χ. που μπορώ να βάλω την ομπρέλα μου; Μπορεί κάποιος να με διώξει επειδή η παραλία είναι "δικιά του";