Για τα ταξίδια που κάναμε κι αυτά που θέλουμε να κάνουμε
Άβαταρ μέλους
By mirage
#491347 Σοβαρά, περιμενεις απάντηση;

< >
Άβαταρ μέλους
By corsair
#491353
Dimitris_P έγραψε:Επειδή δεν είμαι σε υπολογιστή, πώς μπορώ να δω τα μίλια μιας πτήσης που έχω κλείσει και δεν τα θυμάμαι; Aegean


ryanair.com, μπαινεις κα βλεπεις. Δειχνει για ολες τις εταιριες.


Μλκ θα σε σταυρωσω.... και θα φταις εσυ και μονο
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#491365
mirage έγραψε:Σοβαρά, περιμενεις απάντηση;

< >
Γιατί χάνεις χρόνο από το να γράψεις αυτό που δεν με βοηθά και με εκνευρίζει αντί να πεις "δες στο app" ; Είναι κακό δηλαδή που πρώτα απευθύνομαι εδώ;

Anyway το βρήκα
Άβαταρ μέλους
By mirage
#491381 Trivial ερωτησεις, trivial απαντησεις...

< >
Άβαταρ μέλους
By sknipper
#491501 Δεν είναι έτσι απλό, ίσως χρεώνει διαφορετικά μίλια ανάλογα με την κλάση του εισιτηρίου.
Άβαταρ μέλους
By mirage
#491520 Τα λεει όλα μα ολα και πολυ απλα στο site. Εκτός αν πνιγομαστε σε μια κουταλια νερό.

< >
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#491582 Τέλος πάντων, ήμουν έξω, δεν είχα την απαραίτητη ηρεμία, έλαβα και ειρωνία και καλύτερα να μην είχα γράψει τπτ.

Anyway, βλέπω ότι η πτήση για κατηγορία ναύλου U, P, T, E είναι 524 μίλια και για κατηγορία L, W, V, O, G, Q, K, J, S είναι 800 μίλια. Το εισιτήριο που έχω κλείσει είναι κατηγορίας Flex με γράμμα Τ, οπότε σύμφωνα με τον πίνακα ανήκω στα 524 μίλια.

Αν πάω όμως και κάνω αναζήτηση πτήσης τώρα με ίδια ημερομηνία, ίδια ώρα και ίδιο τύπο (Flex) μου βγάζει 800 μίλια. Προφανώς αλλάζουν τα μίλια σε σχέση με το πότε γίνεται η κράτηση. :s_dunno
Άβαταρ μέλους
By sknipper
#491804 Δεν είναι όλα τα flex ίδιας κλάσης. Προφανώς έκλεισες πιο νωρίς και πιο φτηνά. Γενικά τα φτηνότερα εισιτήρια κερδίζουν λιγότερα μίλια κοκ.
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#492029 Μια άλλη ερώτηση που δεν βλέπω κάπου σαφή απάντηση

Εδώ https://el.aegeanair.com/oroi-kai-gnost ... onditions/ λέει
"Τα Μίλια καταχωρούνται μόνο στο Λογαριασμό Μέλους που τα διένυσε."

Έστω μια κράτηση που λέει πχ κέρδος 1000μίλια. Αν αυτή η κράτηση έχει 2 άτομα κατόχους mb card πώς θα μοιραστούν τα μίλια;
α) 1000 αναβάθμισης + 1000 εξαργύρωσης μόνο σε μένα;
β) 1000 αναβάθμισης + 1000 εξαργύρωσης στον καθένα;
γ) 1000 αναβάθμισης μόνο σε μένα + 1000 εξαργύρωσης στον καθένα;
δ) 500 αναβάθμισης + 500 εξαργύρωσης στον καθένα;

Γράφω ισόποσα μίλια επειδή εδώ λέει "Τα μίλια που συλλέγονται από πτήσεις της Aegean και της Olympic Air αντιστοιχούν τόσο σε Εξαργυρώσιμα (Award Miles) όσο και σε Μίλια Αναβάθμισης (Tier Miles)."
Άβαταρ μέλους
By citastak
#497816 Είναι στο ομαδικό (νομίζω family το λένε).
Αν όχι θα τα μοιραστουν εξίσου. Το έχω κάνει ταξιδεύοντας με συνεργάτη με έναν κωδικό κράτησης σου ζητάει να βάλεις τα στοιχεία του κάθε επιβάτη (και τον κωδικό του μέλους).
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#669132 Το ξεφτύλισε η Aegean με τα μίλια στα νέα της προγράμματα. Με το πιο οικονομικό Αθήνα-Παρίσι βγαίνει γύρω στα 800 μίλια αναβάθμισης :dizzy: Μεχρι πριν την αλλαγή με το αντίστοιχο economy πρόγραμμα έβγαινε 2000+ μίλια

Να τα φαν μόν'τους