Για τα ταξίδια που κάναμε κι αυτά που θέλουμε να κάνουμε
Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#429557 Ακούω προτάσεις και συμβουλές.

Τα δεδομένα είναι τα εξής:

19 με 22 Οκτωβρίου, αφορμή είναι το Μίλαν - ΑΕΚ αλλά δυστυχώς θα έχουμε και γυναίκες μαζί. Νοικιάσαμε αυτοκίνητο γιατί ήταν τσάμπα (500L με 80€ και φουλ ασφάλεια) και πετάμε από Μπεργκαμο γιατί βόλευαν καλύτερα οι ώρες σε σχέση με Μαλπένσα.

Για διαμονή μάλλον θα παίξει airbnb οπότε αν υπάρχει κάτι δοκιμασμένο ευχαρίστως να το ακούσω. Για ευνόητους λόγους θα ήθελα να μείνω Brera :shifty: αλλά ΟΚ, συμβιβάζομαι κι αλλού. Ιδανικά να παίζει και εύκολο παρκινγκ γιατί έχω ακούσει διάφορα με τα αυτοκίνητα στην Ιταλία και δε λεει να ψαχνόμαστε.

Κατά τα άλλα εκτός από λίμνη Κόμο δεν υπάρχει τίποτα άλλο στο πρόγραμμα οπότε αν γνωρίζουμε αξιοθέατα, εστιατόρια, κάνα μπαροειδές να τους δείξουμε πως ανοίγουν οι πέλφε :shifty: κτλ, να τα μοιραστούμε με το συνάνθρωπο.

Α επίσης εγώ θα πάω και στο μουσείο της Alfa έρθουν δεν έρθουν οι άλλοι.

Thanks προκαταβολικά!
Άβαταρ μέλους
By bibendum
#429559 Χτυπηστε και ενα Τορινο αν σας το επιτρεψει ο χρονος.
Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#429562 Δεν είναι κακή ιδέα. Μπορούμε να πάμε και στο γήπεδο της Μεγάλης Κυρίας :inlove: και να κάνουμε και μία στάση να βάλω το 500L στο Μπαλόκο να τους δείξω λίγο πως γίνεται! :superman:
Άβαταρ μέλους
By JasonLouk
#429565 Γενικά Μιλάνο βολτούλα χαλαρουά σε μια μέρα καλή το 'χεις. Κλασικα TripAdvisor και ενα Google Trips και εισαι πένα.

Τορινο πέρα απο τον Στεφανο να πάει στο Lingotto δεν βλέπω το λόγο.

Αν βαρεθείτε το Μιλάνο και θέτε κάτι άλλο πέρα απο βόρεια ρίξτε μια Βενετία (μιεχ αλλα bitchez dig that) με ένα 3ωράκι οδήγημα.
Άβαταρ μέλους
By bibendum
#429566 Θεωρω οτι το Τορινο ειναι πολυ ωραια πολη η οποια ειναι γενικα πολυ υποτιμημενη.
Άβαταρ μέλους
By JasonLouk
#429569 Ειναι όμορφη,προσεγμένη πόλη αλλα δεν θεωρώ ότι κάτι τόσο τρελό. Σίγουρα αξίζει μια βολτούλα αν χωράει στο πρόγραμμα αλλα προσωπικά θα προσπαθούσα και κάτι αλλο. Το '15 ειχα πάει Μιλάνο-Τορίνο-Βενετία.

Στεφάν παιχταρά επειδή εχω ενα 4μηνο να ταξιδέψω και δεν εχω κανει διακοπές φέτος άκου πλάνο. Αρχικά Μιλάνο οπου τους αφήνεις ολους να λυσσαξουν στην αγορά, τους γλυκαίνεις με Βενετία "ελαμωρέ3ώρεςείναι" και απότερος σκοπός σου το Βενετία-Modena (2.5 ωρίτσες) για Ferrari Factory. ΕΠΟΣ.
Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#429571 Βενετία δεν παίζει με την καμία. Ήδη στο άκουσμα Τορίνο ενεργοποιήθηκε νιαούρισμα "για 3 μέρες θα πάμε και θα είμαστε όλη μέρα στο αυτοκίνητο"? :rant:

Εγώ αν ξεκλέψω, που θα ξεκλέψω ένα 3ωρο, για μουσείο Alfa θα είμαι υπερευχαριστημένος κι ας τριγυρνάω μόνος μου σα μπάκουρας.
Άβαταρ μέλους
By gianik
#429733 Μου αρέσει που κοροϊδεύεις τους άλλους για γυναίκες ,παιδιά ,γάμους κ.λ.π και πας Ιταλία να δεις Αεκαρα με κολλητούς κ θα έχετε κ γυναίκες μαζί;;;;;;
Ουυυυυυυυυ ρρρρεεεεεεεεεεεεε.....
Άβαταρ μέλους
By 224v
#429760
Deleted User 1 έγραψε:Βενετία δεν παίζει με την καμία. Ήδη στο άκουσμα Τορίνο ενεργοποιήθηκε νιαούρισμα "για 3 μέρες θα πάμε και θα είμαστε όλη μέρα στο αυτοκίνητο"? :rant:

Εγώ αν ξεκλέψω, που θα ξεκλέψω ένα 3ωρο, για μουσείο Alfa θα είμαι υπερευχαριστημένος κι ας τριγυρνάω μόνος μου σα μπάκουρας.


Στ μουσειο μεσα στο Αρεζε, θελεις 4 ωρες... βαλε και το πηγαινε ελα μεσα απο το Μιλανο.... ειναι 20 χλμ απο το κεντρο....παει και το μετρο με λεωφορειο αλλα θελεις 1 ωρα...
Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#429772
gianik έγραψε:Μου αρέσει που κοροϊδεύεις τους άλλους για γυναίκες ,παιδιά ,γάμους κ.λ.π και πας Ιταλία να δεις Αεκαρα με κολλητούς κ θα έχετε κ γυναίκες μαζί;;;;;;
Ουυυυυυυυυ ρρρρεεεεεεεεεεεεε.....

Αφού ο άλλος είναι κοτόπουλο με κράνος. Είπε και στη γυναικά ο κουβάς. Ε τι να κάνω εγώ μετά? Να πάω μοναχός μου με το ζευγαράκι? Επιστράτευσα τις εφεδρείες! :shifty:

224v έγραψε:Στ μουσειο μεσα στο Αρεζε, θελεις 4 ωρες... βαλε και το πηγαινε ελα μεσα απο το Μιλανο.... ειναι 20 χλμ απο το κεντρο....παει και το μετρο με λεωφορειο αλλα θελεις 1 ωρα...

Θα αφήσω τους άλλους κέντρο ώστε να μη χρειάζονται αμάξι, θα πάρω εγώ το αμάξι και θα πάω. Και άστους να κοιτάνε βιτρίνες και πάρκα όσο εγώ θα χαζεύω 33 Stradale! :inlove: :superman:
Άβαταρ μέλους
By rx8_drifter
#429815 Μιλάνο κέντρο δεν μπαίνεις με το αμάξι, μην κανεις καμια παταλή γιατί θα σου ρθει μπιλιετινι
Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#429838 Duly noted. Για μάσα δε βλέπω προτάσεις... :hmmm:
Άβαταρ μέλους
By 224v
#430254
rx8_drifter έγραψε:Μιλάνο κέντρο δεν μπαίνεις με το αμάξι, μην κανεις καμια παταλή γιατί θα σου ρθει μπιλιετινι


Ετσι ακριβως, παρε τραμ.. για κεντρο, (εχει μερικα πολυ παλια ανακαινισμενα μουρλια) και φυσικα μετρο.
Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#430490 http://www.foxtown.com/en/homepage

Ισχυουν οι πληροφοριες μου οτι ειναι δυνατο? Φαινεται να βολευει για επισκεψη μετα απο Κομο.

<+