Για τα ταξίδια που κάναμε κι αυτά που θέλουμε να κάνουμε
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#390325
rx8_drifter έγραψε:O Πέτρος εχει ενα σοβαρό point, το γκάμπριο ειναι όντως μια καλή εναλλακτική. Νομίζω το road trip στην αμερική χωρίς Mustang gabrio δε θα ήταν το ίδιο, και όντως ακόμα θυμάμαι να διασχίζουμε το Monument Valley με 3 βαθμούς λιακάδα και την οροφή κάτω, ή τον Α1 απο SF προς LA :inlove:

Και πάλι όμως, νοιώθω λίγο χορτασμένος με το θέμα αμάξι, νομίζω οτι το μόνο που θα με συγκινήσει αν ποτέ καταφέρω να το κάνω ειναι το υπερσιβηρικό :oops:

+1 τελικά στον Κιλο, η ζωή θέλει και λίγο ταλαιπωρία :adminpower:

Το Μαστανγκ είναι παλιάς σχολής κάμπριο, τα καινούργια σηκώνεις παράθυρα, βάζεις αεροφραχτη και καλοριφέρ και σχεδόν δεν καταλαβαίνεις τον αέρα.

Πάντα το ταξίδι με μοτοσικλέτα χαρίζει ομορφότερες αναμνήσεις ειδικά αν υπάρχει μια ταλαιπωρία. Άλλωστε αυτές θυμόμαστε περισσότερο!

Ακόμα θυμάμαι να ανοίγουν οι ουρανοί σε ένα φανάρι στο Μόναχο κα μέχρι να γίνει πράσινο και να χωθώ 100 μέτρα μετά στο γκαράζ μιας πιτσαρίας, ένα λεπτό δεν πέρασε. Έφτανε όμως να βραχουμε μέχρι βρακί!

Από το Redmi Note 4
Άβαταρ μέλους
By JBT
#390327 άλλο πράγμα το καμπριολέ κι άλλο το roadster :rtfm: :rtfm: :rtfm:
Άβαταρ μέλους
By REALZEUS
#390433 Διακρίνω έναν μαζοχισμό με τα καιρικά στοιχεία... :lol:
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#390436 Έχουν και αυτά την ομορφιά τους. Αρκεί να έχεις καλό εξοπλισμό ή να φτάνεις σύντομα στον προορισμό σου.

Από το Redmi Note 4
Άβαταρ μέλους
By KiloMeater
#390444 Μα γενικότερα η μηχανή χώρις εξοπλισμό ειναι μαρτύριο... είτε θα κρυώνεις , είτε θα τρως αέρα μύγα και σκόνες καργα, είτε απλά θα αισθάνεσαι εξαιρετικά ανασφαλής.
Να συγκρίνουμε ομοια πράγματα, το ισοδυναμο του χύμα οδηγού μηχανής υποθέτω ειναι καμπριο παλιάς κοπής να τρως τον αέρα όλο, χωρίς να φοράς ζώνη ασφαλείας , χωρίς γυαλιά, χωρίς καπέλο, ντάλα ήλιο, οδήγημα ξυπόλυτος.... ξέρω γω, ακουγεται ευχάριστο;
Άβαταρ μέλους
By REALZEUS
#390511 Τι βιτσιώζικα παιδιά που είστε ρε... :lol:

Έχω φάει άπειρους τόνους σκόνης στη ζωή μου στα άρματα. Δεν θέλω να ξαναδώ ανοιχτό όχημα. :iconcool: Ειδικά όταν πας γρήγορα θέλεις κλειστό cockpit! :rtfm:
Άβαταρ μέλους
By dimik
#390523
REALZEUS έγραψε:Τι βιτσιώζικα παιδιά που είστε ρε... :lol:

Έχω φάει άπειρους τόνους σκόνης στη ζωή μου στα άρματα. Δεν θέλω να ξαναδώ ανοιχτό όχημα. :iconcool: Ειδικά όταν πας γρήγορα θέλεις κλειστό cockpit! :rtfm:


Για να είσαι απομωνομένος και να μην φοβάσαι; :lol:

Δοκίμασε να πας γρήγορα με μοτοσυκλέτα που συμμετέχεις και στην οδήγηση από την κορυφή μέχρι τα νύχια να δεις την γλύκα.
Άβαταρ μέλους
By elvet
#390540 Πολύ ωραίο μας ταξίδεψες :s_drinks
Στα πυρηναία (μόνο Ισπανία) πήγα λίγο με τρένο και λεωφορείο, αλλά οδικά παραμένει όνειρο και σχέδιο για το μέλλον, όχι, μηχανή δεν απέκτησα ποτέ και δεν θα το κάνω τώρα στην 5η 10ετία που λέει και ο Δίας.
Άβαταρ μέλους
By kovathe
#390551 Τι φτιαν' το παλικαρ' ρε?
Ωραίος ρε τριφτερ.

< >
Άβαταρ μέλους
By REALZEUS
#390592
dimik έγραψε:
REALZEUS έγραψε:Τι βιτσιώζικα παιδιά που είστε ρε... :lol:

Έχω φάει άπειρους τόνους σκόνης στη ζωή μου στα άρματα. Δεν θέλω να ξαναδώ ανοιχτό όχημα. :iconcool: Ειδικά όταν πας γρήγορα θέλεις κλειστό cockpit! :rtfm:


Για να είσαι απομωνομένος και να μην φοβάσαι; :lol:

Δοκίμασε να πας γρήγορα με μοτοσυκλέτα που συμμετέχεις και στην οδήγηση από την κορυφή μέχρι τα νύχια να δεις την γλύκα.


Διότι όταν πηγαίνεις χωρίς αύριο θέλεις να πιστεύεις ότι θα ζήσεις... Τα μοτοσακά τα ξεπέρασα στα 15 μου.
Άβαταρ μέλους
By KiloMeater
#390602 Κοιτά , σχετικό ειναι αυτό... άλλος φοβάται να πιάσει τιμόνι, άλλος να πάει πάνω απο 100.
Και μηχανή οταν οδηγάς γρήγορα , με μια καλά συντηρημένη μοτοσυκλέτα καλό εξοπλισμό και Φούλ προσοχή, το τελευταίο που σκέφτεσαι ειναι οτι θα σκοτωθείς .
Σε κάθε περίπτωση το κανείς για το thrill... Ε αυτό που λέμε ειναι οτι το thrill στη μηχανή που συμμετέχει το σώμα σου 100% δε το φτάνει το αμάξι που είσαι καθισμένος και βλέπεις να περνάνε τα σκηνικά απο το παράθυρο .
Απο το πιο απλό, βγες σε μια ευθεία και πήγαινε με 200 να δεις πως καταλαβαίνεις την ταχυτητα , μέχρι το να σέρνεται το γόνατο στη στροφή και να νιώθεις την άσφαλτο να σε γρατζουναει .
Τέλος πάντων μη το κάνουμε αμάξι vs μηχανή, εκτροχιάστηκε η κουβέντα, όλα έχουν τα καλά τους, Για εκδρομές προσωπικά πιστεύω οτι το αμάξι ειναι πολυ πιο εύκολο και ξεκούραστο αλλά τις αναμνήσεις και τις εμπειρίες που θα εχεις με τη μηχανή δεν τις φτάνεις με την καμία.
Άβαταρ μέλους
By dimik
#390604
REALZEUS έγραψε:
dimik έγραψε:
REALZEUS έγραψε:Τι βιτσιώζικα παιδιά που είστε ρε...

Έχω φάει άπειρους τόνους σκόνης στη ζωή μου στα άρματα. Δεν θέλω να ξαναδώ ανοιχτό όχημα. :iconcool: Ειδικά όταν πας γρήγορα θέλεις κλειστό cockpit! :rtfm:


Για να είσαι απομωνομένος και να μην φοβάσαι;

Δοκίμασε να πας γρήγορα με μοτοσυκλέτα που συμμετέχεις και στην οδήγηση από την κορυφή μέχρι τα νύχια να δεις την γλύκα.


Διότι όταν πηγαίνεις χωρίς αύριο θέλεις να πιστεύεις ότι θα ζήσεις... Τα μοτοσακά τα ξεπέρασα στα 15 μου.

Δεν χρειάζεται να πηγαίνεις δίχως αύριο, για να πας το ίδιο γρήγορα με αυτοκίνητο θέλεις τελείως άλλο skill set και νιώθεις την ταχύτητα παραπάνω όπως και την διαδρομή.

< >
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#390611 Εγώ ρεζερβουάρ ανάμεσα στα μπούτια μου δε θα έβαζα . Τέλος πάντων χαρά στο κουράγιο σας , σας ζηλεύω.
Άβαταρ μέλους
By rx8_drifter
#390624 Μουσάτε, όταν τρακάρεις γενικά βρίσκεσαι αλλού εσύ αλλού η μηχανη, τα μπούτια σου δεν κινδυνεύουν :lol:
Άβαταρ μέλους
By gianik
#390672 Πολύ ωραία ως συνήθως η περιγραφή σου δρίφτερ.. :metalo:


βέβαια όσον αφορά την λέξη π ε ρ ι π ε τ ε ι α , θα την γευτείς όταν με το καλό θα πας το 1ο σου ταξίδι με την :inlove: και το μωρό στο πίσω κάθισμα του αυτοκινήτου, στροφές Αμφιλοχίας και ο μικρός θα πετάει ρουκέτες... :lol:
ΕΚΕΙ ΕΙΝΑΙ Η ΠΕΡΙΠΕΤΕΙΑ.... :iconcool: