Για τα ταξίδια που κάναμε κι αυτά που θέλουμε να κάνουμε
Άβαταρ μέλους
By gianik
#478450 Έχει κ fake taxi Δημήτρη, προτίμησε τα ....

.
Άβαταρ μέλους
By rx8_drifter
#478452 Eφόσον έχεις ρεβολουτ, το καλύτερο ειανι να παίζεις με δαύτη στο εξωτερικό.
Άβαταρ μέλους
By mirage
#478473
rx8_drifter έγραψε:Eφόσον έχεις ρεβολουτ, το καλύτερο ειανι να παίζεις με δαύτη στο εξωτερικό.
Παιχταρά μου! Ετσι να γινομαστε πολλές.

< >
Άβαταρ μέλους
By rx8_drifter
#478569
mirage έγραψε:
rx8_drifter έγραψε:Eφόσον έχεις ρεβολουτ, το καλύτερο ειανι να παίζεις με δαύτη στο εξωτερικό.
Παιχταρά μου! Ετσι να γινομαστε πολλές.

< >


Από τότε που την έβαλα έχω κάνει τρελή προπαγάνδα, απλά γαμάει :lol: Ασε που επαιζα λίγο με exchange δολάριο-ευρώ κι έβγαλα ενα 100ρικο, ούτε ο μουσάτος να ήμουν :s_biggrin :s_biggrin
Άβαταρ μέλους
By 224v
#480264 επιστροφη σημερα απο Κρακοβια... ολα πηγαν καλα αν και οι επισκεψεις στο Αουζβιτσ, σε γεμιζουν λυπη για τα τερατα που κυβερνουν την Ευρωπη τωρα. Τελος παντων εκανε καλο καιρο και ολα πηγαν οπως τα ειχαμε σκεφθει. θα γραψω και θα βαλω φωτο μεχρι αυριο. Τα κοριτσια οπως ειπατε πολυ ομορφα και χαμογελαστα. Το φαι φτηνο (ειδικα στα ρωσικα ταβερνακια που εχουν ακομα τα φαγητα απο το προηγουμενο καθεστως... Τα εβραικα φαγητα παραξενα αλλα νοστιμα με ομορφο περιβαλλον στην συνοικια τους.
Άβαταρ μέλους
By mirage
#481030 Στην Πολωνια απο ΑΤΜ. Μετα απο τοοοοσα ταξιδια δεν εχεις μαθει το κολπο ακομα;

< >
Άβαταρ μέλους
By JasonLouk
#481032
JasonLouk έγραψε:
Συνάλλαγμα κάνε εκεί. Δεχονται φουλ καρτες, τραβα λεφτά απο ATM εκεί για να εχεις ζλοτυ.



Στις πόσες φορές θα το καταλάβεις?

< >
Άβαταρ μέλους
By mirage
#481034 Τουλαχιστον 3 ατομα εγραψαν ΤΟ ΙΔΙΟ ΠΡΑΓΜΑ. Λογικά θελει να σιγουρευτει.

< >
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#482777 Feedback (2η φορά γιατί εκεί που έγραφα πριν κράσαρε το pc στο άσχετο :rant: )

- Μεγάλο πρόβλημα με αγγλικά, λίγοι μιλάνε, κυρίως σε φαγάδικα και καφέ.
- Συνάλλαγμα οκ το ATM αλλά ακόμα καλύτερο exchange στην παλιά πόλη όπως και στον κεντρικό σταθμό τρένων
- Συνοθύλευμα παλιών κτιρίων και ουρανοξυστών. Νεόπλουτη πόλη;
- Έχουν ακόμα Χριστουγεννιάτικο στολισμό! :dizzy:
- Uber πολύ φθηνό, 4 άτομα που ήμασταν μας συνέφερε.
- Τίποτα ιδιαίτερο το δωμάτιο, σάπιο στρώμα και πολύ στενό μπάνιο
- Ωραία η παλιά πόλη, το πάρκο κλπ. Έπεσε αρκετό περπάτημα. Πολύ κρύο αλλά καθαρά κάτω, δεν είχε καθόλου χιόνια.
- Μουσείο Σοπέν τίποτα ιδιαίτερο, μουσείο Κοπέρνικου ήταν sold out, κρίμα που δεν το ξέραμε

Πάμε στα ουσιώδη :iconcool:
- Podwale Kompania Piwna ωραίο φαΐ (κρέατα + σούπα γκουλάς ), κότσι δυστυχώς το είδαμε μετά, και πολύ ωραία draft weiss
- Same Krafty μπυραρία στην παλιά πόλη, τίποτα ιδιαίτερο η μπύρα, ωραία όμως η πίτσα. Λεπτή ζύμη αλλά νόστιμη.
- Butchery and Wine κυριλέ εστιατόριο αλλά νοστιμότατα κρέατα. NY polish steak (δεν ξέρω γιατί την λένε NY) και ribeye. Και οι medium και οι well done ήταν ωραίες. 4 άτομα με κυρίως, 1 σαλάτα, 1 ορεκτικό, 4 μπύρες 96EUR. Έχει και αστέρι Michelin
- Σ'ένα ζαχαροπλαστείο στην παλιά πόλη έφαγα ζεστό cheesecake. Δεν ήταν άσχημο
- Shabby Chic Coffee ένα που δεν το πιάνει το μάτι σου στην παλιά πόλη, νοστιμότατα σάντουιτς
- Επειδή οι άλλοι κάπνιζαν βρήκαμε ένα μπαράκι καπνιζόντων, το Bar and Books Podwale. Εγώ που δεν καπνίζω και μ'ενοχλεί το ντουμάνι ήταν πολύ καθαρή η ατμόσφαιρα κι έχει και piano bar, ωραία ήταν.

Αυτά θυμάμαι για τώρα. Για 2μιση μέρες καλά ήταν νομίζω, δεν ξέρω αν είναι για παραπάνω :hmmm:

A, μετά τις μπριζολάρες που κοιτάγαμε για club εκεί γύρω, το google έβγαλε ένα Toro. Μην μπείτε στον κόπο να πάτε, ήταν gay bar και το google δεν το έλεγε :slap:
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#482841 Pierogi φάγαμε στο 1ο, πολύ ωραίο

Οι γυναίκες ωραίες κατά μέσο όρο αλλά δεν είδα και ΤΑ ουαου