Για τα ταξίδια που κάναμε κι αυτά που θέλουμε να κάνουμε
Άβαταρ μέλους
By 224v
#581305
gianik έγραψε:Φευγει αυριο η αδερφη μου για Krakow για 3~4 μερες , μεχρι την αλλη Κυριακη ο καιρος δειχνει καθε μερα βροχη..ν :s_crazy ..


εαν παει στο αουσβιτσ ο καιρος ειναι προβλημα μεγαλο γιατι ειναι απιστευτα εκτεθειμενο μερος στον καιρο. στα αλατορυχεια θα κατεβει 150 μετρα στη γη και δεν ενδιαφερει ο καιρος. Στην πολη κλπ μια ομπρελλα και ολα καλα.... :lol:
Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#619681 Πρωτοχρονιά πάμε 6 μέρες Πολωνία, 3 μέρες Κρακοβία/3 Βαρσοβία. Το διάβασα όλο το νήμα συν ότι έρευνα έχω κάνει διαδικτυακά και από φίλους οπότε συνοψίζω ως must:

- Άουσβιτς
- Αλατορυχεία
- Μουσείο Κοπέρνικου

Κατά τα άλλα Κατόβιτσε αξίζει να πάμε αυθημερόν? Γενικά προτάσεις για φαγητό? Με Uber θα είμαστε καλυμμένοι για τις διαδρομές από και προς τα αεροδρόμια?
Άβαταρ μέλους
By gianik
#619759
Deleted User 1 έγραψε:Πρωτοχρονιά πάμε 6 μέρες Πολωνία, 3 μέρες Κρακοβία/3 Βαρσοβία. Το διάβασα όλο το νήμα συν ότι έρευνα έχω κάνει διαδικτυακά και από φίλους οπότε συνοψίζω ως must:

- Άουσβιτς
- Αλατορυχεία
- Μουσείο Κοπέρνικου

Κατά τα άλλα Κατόβιτσε αξίζει να πάμε αυθημερόν? Γενικά προτάσεις για φαγητό? Με Uber θα είμαστε καλυμμένοι για τις διαδρομές από και προς τα αεροδρόμια?
Το μουσείο Κοπέρνικου είναι καλό αλλά κυρίως για παιδάκια.. Έχω γράψει νομίζω για 2 εστιατόρια (το ένα ιταλικό). Τα βρήκες;

.
Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#619790
gianik έγραψε:Το μουσείο Κοπέρνικου είναι καλό αλλά κυρίως για παιδάκια.. Έχω γράψει νομίζω για 2 εστιατόρια (το ένα ιταλικό). Τα βρήκες;

.

Α ναι? Άρα ακυρος ο Κοπερνικος. Θα αρκεστούμε σε γύρες. Ναι τα είδα τα εστιατόρια που έβαλες και το εμπορικό.

224v έγραψε:Έχει και το μουσείο για το έργο του Σοπέν..πολύ ψηφιακή παρουσιαση

< Note >

Χμμ δεν τρελαίνομαι αλλά άμα η Βαρσοβία είναι όπως λένε και δεν και πολλά να δεις, τότε θα πάμε γιατί κάτι πρέπει να κάνουμε 3 μέρες εκεί.
Άβαταρ μέλους
By gianik
#619792 Αν σας κάνει καλό καιρό , πηγαίντε μια βόλτα από τον ζωολογικό κήπο. ειναι οκ..
ένα πρωινό θα χαζέψετε στην παλιά πόλη κλπ..
στον Κοπέρνικο δεν θα πήγαινα διότι θα ειναι φουλ στα πιτσιρίκια , λόγω και διακοπών , φωνές κακό , οπότε .... :sorry:


εάν κλείσετε στο Ιταλικό (οπωσδήποτε πείτε τους στον πάνω όροφο.. θα σε ερωτευτεί ξανά η κοπελιά..)..
με ευχαριστείς μετά.. :inlove:
Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#621000
gianik έγραψε:Αν σας κάνει καλό καιρό , πηγαίντε μια βόλτα από τον ζωολογικό κήπο. ειναι οκ..
ένα πρωινό θα χαζέψετε στην παλιά πόλη κλπ..
στον Κοπέρνικο δεν θα πήγαινα διότι θα ειναι φουλ στα πιτσιρίκια , λόγω και διακοπών , φωνές κακό , οπότε .... :sorry:


εάν κλείσετε στο Ιταλικό (οπωσδήποτε πείτε τους στον πάνω όροφο.. θα σε ερωτευτεί ξανά η κοπελιά..)..
με ευχαριστείς μετά.. :inlove:
Πως με πετσοκοψες ετσι με το ιταλικο ρε μλκ?


Σοβαρη φολα!

< >
Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#621003 Σα χωρος και εξυπηρετηση. Φαι δεν εχει ερθει ακομα. Ελπιζω να αξιζει γιατι θα τονε κυνηγαω με φλομπερ! Τουλαχιστον ειναι τσαμπα.

< >
Άβαταρ μέλους
By gianik
#621015 :dizzy:

επειδή σε έχω ικανό , πήγες στο σωστό ρε;;;;;;;;;;


κάτσατε πάνω στον α όροφο;;;