Για τα ταξίδια που κάναμε κι αυτά που θέλουμε να κάνουμε
Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#621032
gianik έγραψε::dizzy:

επειδή σε έχω ικανό , πήγες στο σωστό ρε;;;;;;;;;;


κάτσατε πάνω στον α όροφο;;;
Ναι ρε γαβ γαβ. Εδω πηγα:

http://www.sanlorenzo.pl/pl/

Νταξει το φαι μια χαρα και τσαμπα, 150 ζλοτι και πηραμε 4 πιατα ετσι για να δοκιμαζουμε ενω σ ενα αλλο (φοβερο!) ιταλικο στην κρακοβια αφησαμε ακριβως τα διπλασια και χωρις κρασι! :dizzy:

Ο χωρος ομως ειναι λες και θα εβγαιναν για δειπνο εργασιας ο Λαλιωτης με τον Κατσιφαρα. Σε κατι τετοιο πρεπει να κανε προταση γαμου ο πατερας μου στη μανα μου.

< >
Άβαταρ μέλους
By gianik
#621035 :thumbsup:
γι αυτό σε έστειλα πουτσούλα μου...
με είχε φάει η μάνα σου '' εγώ πότε θα γίνω γιαγιά αστυνόμε μου;;;; ''
τι να της πω της έρμης;;; ο γιός σας το βάζει ξύλο , το βγάζει πριονίδι;;;;
είπα μπας κ αισθανθείς τπτ και κάνεις πρόταση γάμου...





υ.γ
πάντως και καλά έφαγες και καλά πλήρωσες... :protest: ,
μωρή νυφίτσα Chris ακούς;;;;;;; :rtfm:
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#621037 Καλά μωρέ, στην Πολωνία για Ιταλικό πήγες; Να 'σουν καμιά Αγγλία ξερω γω να πω οκ
Ου να μου χαθείς από δω :thumbsdown: :lol:
Άβαταρ μέλους
By KiloMeater
#621057
Dimitris_P έγραψε:Καλά μωρέ, στην Πολωνία για Ιταλικό πήγες; Να 'σουν καμιά Αγγλία ξερω γω να πω οκ
Ου να μου χαθείς από δω :thumbsdown: :lol:


Όντως λίγο κουφό
Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#621076 Εν τω μεταξυ πρεπει να χουν τρελο κολλημα οι πολωνοι με την ιταλικη κουζινα και γενικα τους ιταλους. Εχει απειρα εστιατορια και απειρους τουριστες.

Αυτο που πηγαμε στην Κρακοβια ηταν φοβερο:

http://ristorantesantantioco.pl/

< >
Άβαταρ μέλους
By mirage
#621084 Δυσκολο Ιταλοί τουρίστες να τρώνε σε ιταλικά εστιατόρια στην Πολωνία.
Άβαταρ μέλους
By rx8_drifter
#621096
bibendum έγραψε:Vapiano Λονδίνο κ καντινα στην Πράγα είναι οι τελευταίες του γαστρονομικες προτάσεις.

< >


Και δημόσιες τσέχικες χεστρες για επιδόρπιο :s_roses

Κι εγώ το βρίσκω αχρείαστο να φας ιταλικό στην Κρακοβία, η πολωνική κουζίνα έχει ενδιαφέρον και είναι κάτι που ΔΕΝ βρίσκεις στην Ελλάδα.
Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#621115 Μονο τα pierogi κατι μου ειπαν. Εκεινη τη σουπα στο καρβελι μήτε να την ακουμπησω...ε τι αλλο εμεινε? Κοτσια και pork belly βρισκεις παντου.

Επισης καταλαβαινεις απ τα μαγαζια τους ποιες ειναι και οι τασεις των ντοπιων. Ιταλικο και φουλ steak/burger house ειναι η φαση.

< >
Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#621121 Θενκς.

Πολλες μερες παντως οι 6. 4 επρεπε να χουμε κλεισει. 2 Κρακοβια 2 Βαρσοβια ειναι μια χαρα.

< >
Άβαταρ μέλους
By 224v
#621145 Ανεβήκατε στο κτήριο που τους έφτιαξε ο Στάλιν,?? Έχει και μια καφετέρια εκεί πάνω.
Επίσης στο Bristol Hotel έχει παραδοσιακή σοκολάτα ρόφημα και ατμόσφαιρα των 50. σε συνοδευτικά.

< Note >