Για τα ταξίδια που κάναμε κι αυτά που θέλουμε να κάνουμε
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#482842
rx8_drifter έγραψε:Πήγες Πολωνία και δεν έφαγες żurek :slap:

Εικόνα


νεεεεεεεεεξτ
Δεν ήταν στις σημειώσεις μου. Το πρότεινε κανείς και δεν το είδα; Εάν ναι my bad. Έφαγα όμως κοτόσουπα χωρίς κοτόπουλο lol
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#482878 Επίσης αυτό που μου έκανε εντύπωση ήταν πως όταν άναβε το φανάρι ΠΡΑΣΙΝΟ για να στρίψεις αριστερά οι άλλοι από το αντίθετο ρεύμα συνέχιζαν την πορεία τους, δεν άναβε δηλαδή κόκκινο γι'αυτούς, οπότε έπρεπε να περιμένεις για να περάσεις. Παλλόμενο δεν έχουν;
Άβαταρ μέλους
By gianik
#486337 Μου προτάθηκε ως προορισμός το Gdansk για 3 διανυκτερευσεις πριν τα Χριστούγεννα .
Με μια πρόχειρη έρευνα έχει η Ryan δρομολογια σε βολικές ημέρες κ δειχνει όμορφη πόλη.
Έχει πάει κανείς;

.
Άβαταρ μέλους
By 224v
#488521 μερικες φωτογραφιες απο Κρακοβια..

Το ξενοδοχειο με 39 ευρω το δωματιο
ΕικόναΕικόνα

εβραικη γειτονια με παζαρι και δικα τους φαστ φουντ!!

Εικόνα

εβραικα εστιατορια

Εικόνα

συναγωγη αναστηλωμενη μετα το 1945

Εικόνα
Εικόνα

ενας πυργος μπροστα στην εισοδο της πολης για την προστασια της
Εικόνα

η κεντρικη πλατεια 200μ Χ 200μ με τον καθεδρικο ναο....

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By MIXOStsi
#490294 Αχ γμτ μέχρι το 2010 πήγαινα σχεδόν κάθε χρόνο...
Από τότε τπτ...
Πρέπει να οργανωθώ να πάω να θυμηθώ τα παλιά...

Είμαι μισός Πολωνός... kurwa mać!
Άβαταρ μέλους
By gianik
#579780 Εχω λοκαρει Krakow για λιγο πριν τα Χριστούγεννα.
Η Aegean Οκτώβρη σταματαει τα δρομολογια.. :rant:
Η Ryanair τωρα το εχει 110€.... Ετσι κ πεσει γυρω στα 70 θα κανω κινηση....
Άβαταρ μέλους
By gianik
#579793 Διοτι ρε συ Ιασωνα μια η αλλη θα μου βγει σε εξοδα...
Συν την extra κουραση ... :(

Ασε που εχω το κωλυμμα κ θελω να πεταω απο κ προς την πολη που θα μεινω... :s_yes .Δεν θελω την ημερα της επιστροφης να ταξιδευω για το αεροδρομιο. Θελω ταξακι ή μετρό , 20' αποαταση κ να φτασω... :tomato:
Ειπαμε κολληματα ειναι αυτα...



Υ.γ
Το Κατοβιτσε π.χ ειναι πιο κοντα στην Κρακοβια απ οτι η Βαρσοβια.εχει κ πιο φτηνα εισιτηρια η Ryan για εκει..
Άβαταρ μέλους
By 224v
#579863 Να παρακολουθείς τιμες για την Ράιαν, εμείς τοτε πήγαμε με 9,99 Χ 2 το άτομο. Πολύ ωραίο Σ\Κ τοτε περάσαμε.

.
Άβαταρ μέλους
By gianik
#579889
224v έγραψε:Να παρακολουθείς τιμες για την Ράιαν, εμείς τοτε πήγαμε με 9,99 Χ 2 το άτομο. Πολύ ωραίο Σ\Κ τοτε περάσαμε.

.
Η εποχή είναι λίγο δύσκολη (αρχές Δεκέμβρη), δεν τρέφω ελπίδες για τέτοιες τιμές..

.
Άβαταρ μέλους
By 224v
#579942
gianik έγραψε:
224v έγραψε:Να παρακολουθείς τιμες για την Ράιαν, εμείς τοτε πήγαμε με 9,99 Χ 2 το άτομο. Πολύ ωραίο Σ\Κ τοτε περάσαμε.

.
Η εποχή είναι λίγο δύσκολη (αρχές Δεκέμβρη), δεν τρέφω ελπίδες για τέτοιες τιμές..

.


Εμεις τοτε πηγαμε τελη Ιανουαριου ....
Άβαταρ μέλους
By gianik
#581170 Φευγει αυριο η αδερφη μου για Krakow για 3~4 μερες , μεχρι την αλλη Κυριακη ο καιρος δειχνει καθε μερα βροχη..ν :s_crazy ..