Για τα ταξίδια που κάναμε κι αυτά που θέλουμε να κάνουμε
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#343002 Μπορείς να στείλεις το ροζ δίπλωμα για μετάφραση στο μεταφραστικό τμήμα του Υπ.εξωτερικών και να μην ασχοληθείς ξανά με ΕΛΠΑ μέχρι τα 65 σου. Εγώ όταν ετοιμαζόμουν για Αμερική μαζί με κάποια άλλα έγγραφα είχα στείλει και μια φωτοτυπία διπλώματος αλλά μου απαντήσανε οτι θέλανε το original .
Με 50e γίνεται η δουλειά και το πήγαινε-έλα το αναλαμβάνει η τοπική ACS κούριερ .
Άβαταρ μέλους
By GTS
#343003
Nikos! έγραψε:Καλά, δε θα νοικιάσω θα πάρω το αυτοκίνητο του ξαδέρφου να πάμε μια Woodbury.

Για το δίπλωμα, είχε έρθει $100 για ανανέωση πάντως, όχι $1000.

To κοστος είναι το ταξιδι να πας εκει. Νομισες θα είναι τοσο ευκολο?
Άβαταρ μέλους
By mirage
#343005
mousatos έγραψε:Μπορείς να στείλεις το ροζ δίπλωμα για μετάφραση στο μεταφραστικό τμήμα του Υπ.εξωτερικών και να μην ασχοληθείς ξανά με ΕΛΠΑ μέχρι τα 65 σου. Εγώ όταν ετοιμαζόμουν για Αμερική μαζί με κάποια άλλα έγγραφα είχα στείλει και μια φωτοτυπία διπλώματος αλλά μου απαντήσανε οτι θέλανε το original .
Με 50e γίνεται η δουλειά και το πήγαινε-έλα το αναλαμβάνει η τοπική ACS κούριερ .

Το Διεθνές Διπλωμα οταν απαιτειται δεν εχει να κανεο με την μεταφραση προφανώς αλλα ΟΚ.

< >
Άβαταρ μέλους
By Nikos!
#343006
GTS έγραψε:
Nikos! έγραψε:Καλά, δε θα νοικιάσω θα πάρω το αυτοκίνητο του ξαδέρφου να πάμε μια Woodbury.

Για το δίπλωμα, είχε έρθει $100 για ανανέωση πάντως, όχι $1000.

To κοστος είναι το ταξιδι να πας εκει. Νομισες θα είναι τοσο ευκολο?


Πριν λίγα χρόνια μου είχε πει η ο θείος μου να μου έκανε την ανανέωση και του είπα όχι.
Άβαταρ μέλους
By bujinkan
#345144
Nikos! έγραψε:Στο αεροδρόμιο του Μονάχου θα βρω ανταπτορες για πρίζες? EUR to US?

< >

Δεν.ξέρω αλλά η λογική λέει πως σίγουρα θα έχουν ...

< A3003 >
Άβαταρ μέλους
By Nikos!
#345175 Καλή σκέψη, από το JFK όμως γιατί θα έχουν στραγγίξει όλα μέχρι να φτάσουμε.

Η δεύτερη ερώτηση λοιπόν είναι θα βρω καταστήματα στις αφίξεις του JFK?

< >
Άβαταρ μέλους
By GTS
#345176 Τα μικροπραγματα ειναι φωτια στην Αμερικη συνηθως. Το ευκολοτερο ειναι να το παρεις απο Τεσκο ή αναλογο σουπερμαρκετ.
Άβαταρ μέλους
By GTS
#345178
Nikos! έγραψε:Καλή σκέψη, από το JFK όμως γιατί θα έχουν στραγγίξει όλα μέχρι να φτάσουμε.

Η δεύτερη ερώτηση λοιπόν είναι θα βρω καταστήματα στις αφίξεις του JFK?

< >


USB για φορτιση ειχε η Air Canada παντως. Με ποια εταιρεια πετας;

Θα βρεις vending machines σιγουρα. Μεχρι και iPads αγοραζεις με vending. :lol:
Άβαταρ μέλους
By Nikos!
#345179 Δε θα προλάβω μέχρι τότε. Φτάνω απόγευμα και μέχρι να βγούμε/φτάσουμε στη πόλη θα είναι αργά.

Αν κάποιος ξέρει αν θα βρω στις αφίξεις του JFK ας μου πει να δω αν αξίζει να περιμένω αλλιώς από MUC.

< >
Άβαταρ μέλους
By mjacob
#345284 Εκει δεν βρίσκεις τόσο εύκολα Ευρώπη->ΗΠΑ, όσο το αναποδο

Στα περισσότερα ξενοδοχεία έχουν παντως απευθείας πρίζες USB
Άβαταρ μέλους
By Nikos!
#345289
mjacob έγραψε:Εκει δεν βρίσκεις τόσο εύκολα Ευρώπη->ΗΠΑ, όσο το αναποδο

Στα περισσότερα ξενοδοχεία έχουν παντως απευθείας πρίζες USB


Δε θα μείνουμε σε ξενοδοχείο, αλλά στο σπίτι του ξαδερφου.

Οπότε από MUC θα πάρω.

Ευχαριστώ παίδες.

< >