Για τα ταξίδια που κάναμε κι αυτά που θέλουμε να κάνουμε
Άβαταρ μέλους
By Dimsabas
#612275 Καζάρμα στη λίμνη Πλαστήρα. Απέχει 38 χιλιόμετρα από το Μύλο, αλλά δεν είναι αυτό το πρόβλημά σου: είναι ότι δε θα θες να βγεις από το ξενοδοχείο. Δες φωτογραφίες να χαζέψεις.
Άβαταρ μέλους
By axel12p
#612322 Δεν ξέρω αν έχει αλλάξει κάτι πρόσφατα, αλλά όταν είχα πάει πριν 3 χρόνια ήταν κατώτερο των προσδοκιών μου.
Για διαμονή νομίζω πως μπορείς να βρεις εξίσου καλά καταλύματα γύρω από την λίμνη, σε χαμηλότερες τιμές.

Σίγουρα πάντως αξίζει για φαγητό και καφέ! :thumbsup:
Άβαταρ μέλους
By Andreasdik
#612338 Η λίμνη Πλαστήρα (και όλα προτάθηκαν μέχρι τώρα) είναι 1 ώρα απο τα Τρίκαλα.
Άβαταρ μέλους
By Corto Maltese
#612344 Εγώ πηγαίνω στα πλαίσια μίας πανελλήνιας συνάντησης τακτικά στο Μουζάκι Παλάς. Είναι όπως είπες. Value for money στη μισή ώρα από τα Τρίκαλα και βοηθάει για περαιτέρω εξορμήσεις στην περιοχή (Περτούλι, Πλαστήρα) ενώ είναι ακριβώς στους πρόποδες, άρα δε θα έχεις πρόβλημα πρόσβασης ανεξαρτήτως καιρού.
Άβαταρ μέλους
By kostis20
#612405 Το ξενοδοχείο στο Κεραμαριο τι λέει?
Το mouzaki Pallas έχει εσωτερική πισίνα?
Το χωριό μου από εκεί είναι καμιά ώρα...

< A3003 >
Άβαταρ μέλους
By Corto Maltese
#612453 Για το Κεραμαριό δεν ξέρω τι λέει το ξενοδοχείο. Το Μουζάκι έχει εσωτερική πισίνα και κάτι γυμναστήρια, σπα κλπ
Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#614825 Βυτίνα και περίχωρα (Δημητσάνες, Ζάτουνα κτλ) που τρώμε? Μου χουν πει για ένα Καφενείο των Αθανάτων για κοψίδια και καφέ Αντίκα για χαλαρό ποτάκι και καφέ. Έχουμε τίποτα άλλο?

Επίσης από αξιοθέατα έχει τίποτα ή μόνο το μουσείο της Πειραιώς? Ότι είναι με καλό δρόμο πάντα γιατί θα είμαι με σούφρα.
Άβαταρ μέλους
By gianik
#614829 Να πω στην γιαγιά μου να σας έχει φρέσκες τηγανητές πατάτες φτιαγμένες στο τζάκι ,μανιτάρια κ αυτά στο τζάκι , φέτα από τσοπάνη κ λίγο αγριογούρουνο στιφάδο;;;;; :whistlink:

(τσάμπα ρε , δεν θέλω λεφτά... :oops: )
Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#614830 Αγαπάμε γιαγιάδες και τη μαγειρική τους! :inlove: Κάτι σε κατάστημα ώστε να μην ξεσηκώσουμε τη γιαγιά, παίζει?
Άβαταρ μέλους
By KiloMeater
#614831 Μια ταβέρνα στην πλατεία Λεβιδίου... ειχα πάει λίγο καιρό πριν να φυγω απο Ελλάδα, με το VFR με ενα φίλο με μηχανή και αυτός...
Μη σε πάρω στο λαιμό μου μπορεί να τα εχω εξωραΐσει με τα χρόνια αλλά είχαμε φαει κάτι κοψίδια... σαν όνειρο το θυμαμαι και μου τρέχουν τα σάλια. Κουμπούρης Καμπούρης η κάπως έτσι
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#614833
Deleted User 1 έγραψε:Βυτίνα και περίχωρα (Δημητσάνες, Ζάτουνα κτλ) που τρώμε? Μου χουν πει για ένα Καφενείο των Αθανάτων για κοψίδια και καφέ Αντίκα για χαλαρό ποτάκι και καφέ. Έχουμε τίποτα άλλο?

Επίσης από αξιοθέατα έχει τίποτα ή μόνο το μουσείο της Πειραιώς? Ότι είναι με καλό δρόμο πάντα γιατί θα είμαι με σούφρα.


Στην Στεμνίτσα είχαμε φάει πολύ καλό κρέας στην κεντρική :shifty: πλατεία :eat: :eat:

gianik έγραψε:Να πω στην γιαγιά μου να σας έχει φρέσκες τηγανητές πατάτες φτιαγμένες στο τζάκι ,μανιτάρια κ αυτά στο τζάκι , φέτα από τσοπάνη κ λίγο αγριογούρουνο στιφάδο;;;;; :whistlink:

Καλάβρυτα δεν είναι η γιαγιά;
Άβαταρ μέλους
By diplomat
#614837 Με κάνεις να θυμηθώ τη φτώχεια μου. :lipsealed:
Τα τελευταία χρόνια, όταν διακοπάρω στο Λεβίδι μόνο για κανα καφέ φεύγω για Βυτίνα, Δημητσάνα, Στεμνίτσα, etc. Δεν έχω ιδέα για προτάσεις περί φαγητού. :(
Από αξιοθέατα στημπεριοχή δεγκζέρω πολλά, έχει λαογραφικό η Στεμνίτσα και το μουσείο υδροκίνησης στη Δημητσάνα IIRC.

Κουμπούρης (Ασήμω), λέγεται το μαγαζί που θυμάσαι στο Λεβίδι κίλο.
Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#614843 Θα δω μήπως Σάββατο κινηθώ προς Δημητσάνα και Κυριακή προς Λεβίδι και μετά φύγω καπάκια από εκεί. Οπότε σημειώνεται και ο Κουμπούρης.