Για τα ταξίδια που κάναμε κι αυτά που θέλουμε να κάνουμε
Άβαταρ μέλους
By gianik
#614848
Dimitris_P έγραψε:Καλάβρυτα δεν είναι η γιαγιά;




:s_yes
Ναι , το χωριό μου ειναι κοντά στο τρίδυμο που λένε , στα σύνορα 3 νομών (Ηλεία , Αρκαδία , Αχαΐα)... Από Λεβίδι (οδηγώντας εγώ την κουρούτα του Stefan είναι 30΄)....
Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#614852 Καλαβρυτα θα πάμε άλλη ώρα γιατί είναι από κει η κουμπάρα της :inlove: και μας περιμένουν. Επίσης Κουρούτα είναι στην Ηλεία. ΚΑρούτα μάλλον εννοείς, άσχετε. :s_bye
Άβαταρ μέλους
By kostis20
#614855
Deleted User 1 έγραψε:Θα δω μήπως Σάββατο κινηθώ προς Δημητσάνα και Κυριακή προς Λεβίδι και μετά φύγω καπάκια από εκεί. Οπότε σημειώνεται και ο Κουμπούρης.
Στο χωριό Παναγιά υπάρχει η Ζερζοβα που είναι καλή.
Επίσης στο Βαλτεσινίκο η Κληματαριά νομίζω.Μεσα στη Βυτίνα επίσης μόνο στη Κληματαριά τρώω.
Άλλο ένα που αξίζει είναι στο χωριουδάκι που βρίσκεται ακριβώς πριν τη Βυτινα,τη Νυμφασία στη κεντρική πλατεία.Δε θυμάμαι πως το λένε μια έχει.

< A3003 >
Άβαταρ μέλους
By bill33
#614894 Αν και εσείς πιο πολύ πατε απο εμένα,για Cambridge βοηθάω πιο καλά χαχα,θα έλεγα όχι Κουμπούρη.Στο Βαρελάδικο λένε για πολύ καλό σουβλάκι,μπορεί να δοκιμάσω την Κυριακή. :shifty:
Είναι απο την πανω μεριά της πλατείας.
Στεμνίτσα στον Σαρακινιώτη που είναι πάνω στην πλατεία.
Τα άλλα τα έχω γράψει πιο πίσω.Δεν έχω να συμπληρώσω κάτι .
Καλά να περάσετε.
Άβαταρ μέλους
By kostis20
#614914 Ωραία τα μέρη σου Βασίλη.Είχα μείνει και στις Νεφέλες κάποια στιγμή αν θυμάσαι. Εχει τύχει και έχω ένα κολλητό από τα Λαγκάδια και πάω εκεί αρκετά συχνά.. :inlove:
Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#614922 Ωραίο κι αυτό το Νεφέλες βλέπω και σε καλή τιμή. Εγώ θα μείνω στο Mylaon και παλαιότερα είχα μείνει στο Seleni. Επίσης πολύ καλό.
Άβαταρ μέλους
By bill33
#614925
bibendum έγραψε:περασε και απο Φιλεματα να παρεις κανα γαλακτομπουρεκο. (στην Καρκαλου ειναι)
Πολύ σωστός, κουραμπιέδες ftw

< G (5S) >
Άβαταρ μέλους
By vagmann
#614931
kostis20 έγραψε:Ωραία τα μέρη σου Βασίλη.Είχα μείνει και στις Νεφέλες κάποια στιγμή αν θυμάσαι. Εχει τύχει και έχω ένα κολλητό από τα Λαγκάδια και πάω εκεί αρκετά συχνά.. :inlove:


...απο τα πιο ωραια χωρια στην Ελλαδα τολμω να πω...
@Kostis20 :metalo: εχουμε ιδια γουστα!
Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#615315
bibendum έγραψε:περασε και απο Φιλεματα να παρεις κανα γαλακτομπουρεκο. (στην Καρκαλου ειναι)

Μέτριου παίκτου δυστυχώς. Πήρα χθες ένα ταψάκι και το βράδυ που μαζευτήκαμε σπίτι, έτυχε και έφεραν οι κουμπάροι μου άλλο ένα ταψί από συνοικιακό ζαχαροπλαστείο και όλοι έφαγαν το αθηναϊκό.

Κατά τα άλλα μου άρεσε πάρα πολύ η περιοχή (Βυτίνα-Δημητσάνα-Στεμνίτσα). Είχα να πάω 5-6 χρόνια εκεί και γενικά τη βρήκα πολύ προσεγμένη, καθαρή και ιδιαίτερα εστιασμένη στις παροχές τουρισμού. Το χουν πιάσει το νόημα.
Άβαταρ μέλους
By gianik
#615317 από κρεατικό τι έπαιξε;;;; :hmmm:

ζυγίσθηκες αμά την επιστροφή;;; :shifty: