Για τα ταξίδια που κάναμε κι αυτά που θέλουμε να κάνουμε
Άβαταρ μέλους
By JimClark
#531886 Άργησα μια μέρα, σόρρυ. Έτοιμο!

Που με βια μετράει τη γη …
viewtopic.php?f=8&t=2131&p=531885#p531884
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#532939 Σύρος 2018
Είχα έρθει το 2013 και από σημειώσεις που έχω κρατήσει βλέπω Σαν Μιχάλη για φαι στην άνω Μεριά και Κομητο πολύ ωραία παραλία.
Έχει αλλάξει τπτ από τότε; Μέρη για φαι, παραλίες κλπ;
Άβαταρ μέλους
By kostis20
#533882
Dimitris_P έγραψε:Σύρος 2018
Είχα έρθει το 2013 και από σημειώσεις που έχω κρατήσει βλέπω Σαν Μιχάλη για φαι στην άνω Μεριά και Κομητο πολύ ωραία παραλία.
Έχει αλλάξει τπτ από τότε; Μέρη για φαι, παραλίες κλπ;

Παραλίες απογοήτευση...
Για φαγητό στο Αχλάδι και στο "Αλλού για αλλού" στο Κίνη.
Στην Ανω πόλη επίσης απογοητευση το φαγητό.
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#534048
kostis20 έγραψε:
Dimitris_P έγραψε:Σύρος 2018
Είχα έρθει το 2013 και από σημειώσεις που έχω κρατήσει βλέπω Σαν Μιχάλη για φαι στην άνω Μεριά και Κομητο πολύ ωραία παραλία.
Έχει αλλάξει τπτ από τότε; Μέρη για φαι, παραλίες κλπ;

Παραλίες απογοήτευση...
Για φαγητό στο Αχλάδι και στο "Αλλού για αλλού" στο Κίνη.
Στην Ανω πόλη επίσης απογοητευση το φαγητό.


Απαντώ εδώ
viewtopic.php?f=17&t=1901&p=534046#p534046
Άβαταρ μέλους
By otso
#539924 Θελω να παω απο Λαμια Καλαμπακα . α) ΔΕΝ εχω ξαναπαει β) Το google μαπς δειχνει εναν δρομο απο Δομοκο και καποιον
αλλο που φαινεται σαν να σταματαει καπου . Αυτος ειναι καινουργιος εχει φτιαχτει και δεν ειναι ενημερωμενοι οι χαρτες;
η ακολουθουμε τον αλλον απο δομοκο;
Άβαταρ μέλους
By Corto Maltese
#539927 Πριν το Δομοκό κάνεις αριστερά και βγαίνεις στον Ε65. Έχει ταμπέλες. Μισό χρόνο υπάρχει ο δρόμος. Έχει διόδια αλλά γλιτώνεις τις στροφές του Δομοκού και τα χωριά στον κάμπο.
Άβαταρ μέλους
By Andreasdik
#539939 Για Καλαμπάκα μην πας από Δομοκό, αξίζει να πας απο τον καινούργιο αν και έχει διόδια.
Στην ευθεία της Ξυνιάδας θα δεις ταμπέλες, όπως λέει και ο Corto.
Άβαταρ μέλους
By otso
#539971 ευχαριστω παιδια

Τωρα λογω του οτι ο corto σαν ανθρωπος της εκκλησιας θα ξερει , τον ρωταω στα μετεωρα αξιζει να ανεβουμε; και αν ανεβουμε να μπουμε σε κανα μοναστηρι; και αν ναι σε ποιο ; ενας δρομος ειναι που παει σε ολα; η καθενα εχει και δικο του δρομο και πρεπει να γυρισεις πισω και παλι απ την αρχη;
Στην λιμνη πλαστηρα αξιζει ; για φωτο και θεα οχι για παραμονη και φαγητο . Παραμονη και φαγητο Τρικαλα μαλλον εκτος αν μεινουμε Λαρισα . Τρικαλα υπαρχει τιποτα ενδιαφερον;
Άβαταρ μέλους
By Corto Maltese
#539974 Είναι θαύμα της φύσης και του πολιτισμού. Εννοείται πως αξίζει να ανέβεις σε κάποιο/α. Λίγο πολύ όλα κοντά είναι και πας μέχρις ενός σημειου από τον ίδιο δρόμο.
Άβαταρ μέλους
By DAP
#539978 Απο ο,τι θυμαμαι πριν απο πολλα χρονια η πιο ευκολα προσβασιμη Μονη ηταν αυτη του Αγ. Στεφανου.Παρκινγκ,γεφυρακι,πυλη.....Αλλα πανε χρονια τωρα οποτε πολλα μπορουν να εχουν αλλαξει.....
Άβαταρ μέλους
By Andreasdik
#539980
otso έγραψε:Στην λιμνη πλαστηρα αξιζει ;


Το καλύτερο από όσα θα πας :inlove:
Εδώ είναι καλά για φαγητό: http://www.manitari-limniplastira.gr/
Ανεβείτε και μέχρι το παρατηρητήριο για τη θέα.

Στα Μετέωρα μπορείς να επισκεφτείς 5 - 6 μονές.
Έχουν ιστορικό ενδιαφέρον και αξίζει η θέα, κατά τα άλλα πλήρης εμπορευματοποίηση....
Άβαταρ μέλους
By dimik
#539991 Μια πιο λαϊκή πρόταση otso είναι ο Κορκοτάρας στην Φυλακτη στην Πλαστήρα.

Ποτέ δεν έφυγα απογοητευμένος.

< >
Άβαταρ μέλους
By Dimsabas
#540019 Αν πας στην Πλαστήρα, αξίζει και μια επίσκεψη στην Ιερά Μονή Παναγίας της Πελεκητής. Πολύ ψηλά, απίστευτη θέα, πελεκημένη μέσα στο βράχο. Ντόπιος ιερέας που δείχνει να ανήκει στην Ελλάδα του 1950, παλαιάς κοπής, ανόθευτος. Ο παπα-Γιάννης, δώσε του χαιρετίσματα από τον Δημήτρη τον δάσκαλο. Ξέρω ότι σου βάζω δύσκολα, να μιλήσεις με κληρικό και να του πεις τη λέξη "δάσκαλος", αλλά θα το κάνεις επειδή με αγαπάς.

Επίσης, πέρνα να δεις το ξενοδοχείο Καζάρμα, θα πάθεις την πλάκα της ζωής σου.

Αν ήμουν πάνω, θα σε κερνούσα βόλτα με ΜΤΒ και με καγιάκ.
Άβαταρ μέλους
By Corto Maltese
#540024 Α να γεια σου! Και δε θυμόμουν πως το λένε. Αν πας για έναν καφέ στη λίμνη, πιες στον εκεί.