Για τα ταξίδια που κάναμε κι αυτά που θέλουμε να κάνουμε
Άβαταρ μέλους
By Χρήστος Λάππας
#318897 Έλα που δεν περνάει όμως η πληρωμή.
Άβαταρ μέλους
By Corto Maltese
#319665 Airbnb στην πρόσφατη τουρνέ μου στην πρώην Γιουγκοσλαβία έπαιξε στη Λιουμπλιάνα. Το συνιστώ ανεπιφύλακτα για οικογένειες, ενημερώστε με αν κάποιος ενδιαφέρεται για συστάσεις
Άβαταρ μέλους
By bibendum
#319696
Χρήστος Λάππας έγραψε:Έλα που δεν περνάει όμως η πληρωμή.

Πανε νοικιασε το διαμερισμα του g στο παρισι.
Άβαταρ μέλους
By nass
#319697
Χρήστος Λάππας έγραψε:Έλα που δεν περνάει όμως η πληρωμή.


Ξαναδοκίμασε τώρα που άλλαξε ο μήνας, έχουν κάτι μηνιαία όρια οι τράπεζες. (Καλό μήνα :) )
Άβαταρ μέλους
By Χρήστος Λάππας
#319701 Επίσης! Πέρασε τελικά χτες!
Άβαταρ μέλους
By mirage
#320324 Για εγκυκλοπαιδικούς λόγους αφού το έκλεισες τώρα, τι και πού έκλεισες ακριβώς;
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#320383 http://m.lifo.gr/now/world/119377

H Airbnb μόλις ανακοίνωσε πως όσοι δεν υπογράψουν τη νέα της δέσμευση κατά των διακρίσεων θα χάσουν το λογαριασμό τους
Άβαταρ μέλους
By bebes
#378488 Να μεταφερω κι εγω την εμπειρια μου απο την AirBnB.

πρωτη εμεπιρια στο Παρισι, στο σπιτι του Αbdul :s_devil
Οικογενειακως, 5 ατομα, στην αρχη ημαστα επιφυλακτικοι αλλα το διαμερισμα ηταν πολυ καλο (κοντα στο κεντρο 7ος οροφος) και η τιμη ακομα καλυτερη :s_thumbsup
Εκτοτε εχουμε μεινει και σε μετρια σπιτια (πολυ φτηνα ομως), αλλα και σε κουκλιστικα τα οποια τα πληρωνεις μεν, αλλα πολυ πιο φτηνα απο τα ξενοδοχεια (βενετια).
Σε καποιες περιπτωσεις μπορεις να επικοινωνησεις και απαυθειας με τον ιδιοκτητη, αν και για λογους ασφαλειας ισως ειναι καλυτερα μεσω της ΑirbnB.
Προσωπικα επικοινωνω με ολους γιατι πολλες φορες ειναι δυσκολο να βρουμε για 5 ατομα και μενουμε σε 4 ατομων (οσο μικροδειχνει η μικρη :twisted: )

Εφαγα και μια ¨φόλα" :(
Περυσι ειχα κλεισει ενα υπεροχο διαμερισμα στο Μονακο, αλλα τελευταια στιγμη ο μ@λ@κ@ς ο ιδιοκτητης δεν ανταποκρινοταν στο ραντεβου για το κλειδι και του ζητησα να κανει ακυρωση αυτος (για να μου επιστραφει ολο το ποσο).
Ευτυχως βρηκα κατι αξιοπρεπες και στο budget μου κοντα (Εζέ), οποτε η εκδρομη εξελιχθηκε ομαλα και ισως και καλυτερα.
Θα μπορουσε ομως να εξελιχθει πολυ ασχημα και να μη βρω μιας και οι τιμες στο Μονακο οταν εμαθα για την ακυρωση ηταν περιπου στο τριπλασιο... :s_no
Άβαταρ μέλους
By PeterPan
#403739 Ψάχνωντας για Πάρο μου βγάζει το ίδιο διαμέρισμα (ίδιες φωτογραφίες δλδ) με διαφορετικό άτομο να το πρακτορεύει. Στην πρώτη είναι ένας που δουλεύει σε κατάστημα rent a car/ταξιδιωτικό και στη δεύτερη αγγελία ένας άλλος :hmmm: Εν τω μεταξύ άλλες τιμές στις 2 αγγελίες...

https://www.airbnb.de/rooms/10927140?gu ... s=LsDcIX8x

https://www.airbnb.de/rooms/14382632?gu ... s=Zmo4kvfG

Δεν υπάρχει εν τω μεταξύ κανένα review για να δω... Τί γίνεται σε αυτή την περίπτωση? Μέσω airbnb παίζουν απάτες? Τους ελέγχουν? Υπάρχει πιθανότητα να πάω εκεί κ να μην έχει σπίτι ή να το έχει δώσει σε άλλον ενώ έχω κράτηση μέσω airbnb?
Άβαταρ μέλους
By stavrosg
#403753 Αυτό καλύτερα θα ήταν να το ανέφερες στην αιρβνβ να το διερευνήσουν. :hmmm:
Άβαταρ μέλους
By 224v
#403806 Το συγκεκριμενο θελει ψαξιμο για το τι μπορει να παιζει... Παντως οσες φορες χρησιμοποιησα το AirBnB, ποτε εν ειχα προβλημα, και στη Ρωμη για διαμερισμα 4 ατομων πλαι στην Πιατσα ντε Σπανια, και τωρα που ημουνα Βαρκελωνη, στην Πιατσα Καταλουνια πλαι στο μαγαζι της Apple, ηταν πολυ βολικο, κοστος 250 για τα 4 ενηλικα ατομα... μαλιστα φτασαμε 1 ωρα το πρωι και μας περιμεναν...με ενα εξτρα κοστος 30 ευρω.
Άβαταρ μέλους
By Corto Maltese
#403808 Λογικά κάποιος πάει να κάνει bypass το όριο των 100 ημερών που βάζει πλέον ο νόμος ;)
Άβαταρ μέλους
By rx8_drifter
#403834
Corto Maltese έγραψε:Λογικά κάποιος πάει να κάνει bypass το όριο των 100 ημερών που βάζει πλέον ο νόμος ;)



:s_howdy
Άβαταρ μέλους
By PeterPan
#416369 Εικόνα

Εικόνα


Πάρος κοντά στην Παροικιά , πολύ ευχαριστημένοι...
Οι ιδιοκτήτες πολύ νοικοκύρηδες... το σπίτι φουλ εξοπλισμένο...


< >