Για τα ταξίδια που κάναμε κι αυτά που θέλουμε να κάνουμε
Άβαταρ μέλους
By drdino
#733100 Μέχρι τότε μπορεί να έχουν και τεστ κάθε ώρα ή και καθόλου, άραξε.
Άβαταρ μέλους
By MIXOStsi
#733104 Έχω διαβάσει τι λέει το gov, έχω βρει providers και όλα καλά νομίζω, απλά είπα να ρωτήσω κουβέντα να γίνεται.
Στο αεροδρόμιο δεν έχω καμία όρεξη να το κάνω, θα παραγγείλω να μου το στείλουν. Αυτό με τη φωτό/τι κάνω το αποτέλεσμα του τεστ δεν έχω δει, αλλά θα το βρω όταν φτάσει η ωρα.

Προφανώς πλήρως εμβολιασμένος.
Άβαταρ μέλους
By bill33
#733108
MIXOStsi έγραψε:Έχω διαβάσει τι λέει το gov, έχω βρει providers και όλα καλά νομίζω, απλά είπα να ρωτήσω κουβέντα να γίνεται.
Στο αεροδρόμιο δεν έχω καμία όρεξη να το κάνω, θα παραγγείλω να μου το στείλουν. Αυτό με τη φωτό/τι κάνω το αποτέλεσμα του τεστ δεν έχω δει, αλλά θα το βρω όταν φτάσει η ωρα.

Προφανώς πλήρως εμβολιασμένος.

είναι καινούργια εναλλακτική αυτή με το τεστ και δεν ξερω πως δουλευει.Εγω που επέστρεψα 30 Σεπτέμβρη εκανα τεστ στο σπίτι.Κοίταγα να το κάνω στην άφιξη στο Stansted αλλά αφού το πλήρωνε η εταιρία δεν το έψαξα παραπάνω.

Απο άλλα που έχω διαβάσει κάνεις το τεστ και σε παρακολουθεί με βιντεοκλήση κάποιος απο το εργαστήριο ή κάνεις το τεστ,βγάζεις φωτό το πλακάκι και τους το στέλνεις.Και σου στέλνουν τα αποτελέσματα.
Άβαταρ μέλους
By MIXOStsi
#733112 Αν έχει κάποιος να προτείνει κάποια συγκεκριμένη εταιρεία για το τεστ, ακούω
Αν και δεν νομίζω να έχουν διαφορές.
Άβαταρ μέλους
By bill33
#733130
MIXOStsi έγραψε:Αν έχει κάποιος να προτείνει κάποια συγκεκριμένη εταιρεία για το τεστ, ακούω
Αν και δεν νομίζω να έχουν διαφορές.

Την πιο φτηνή με βολικό για εσένα τρόπο.Πχ βρηκα την https://abicarehealth.co.uk/covid-19/ στις £28 .
Άβαταρ μέλους
By drdino
#733131
MIXOStsi έγραψε:Αν έχει κάποιος να προτείνει κάποια συγκεκριμένη εταιρεία για το τεστ, ακούω
Αν και δεν νομίζω να έχουν διαφορές.


National Pathology εγώ εδώ και μερικούς μήνες αλλά εξαρτάται κι από την περιοχή.
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#746115 Καταργήθηκε το τεστ για πριν το ταξίδι! Και το PCR για day2 έγινε πλέον rapid. Για τους πλήρως εμβολιασμένους πάντα.

https://www.gov.uk/guidance/travel-to-e ... s-covid-19

Before you travel to England – fully vaccinated

Before you travel to England you must:

book and pay for a COVID-19 test – to be taken after you arrive in England
complete a passenger locator form – to be completed in the 48 hours before you arrive in England

If you’re in England for less than 2 days, you still need to book and pay for a day 2 COVID-19 test.
When you arrive in England – fully vaccinated

After you arrive in England you must take a COVID-19 test. This is the test that you booked before travel.

This must be a PCR test if you arrive in England before 4am Sunday 9 January. If you arrive after 4am, 9 January you can use a lateral flow test. You will be able to book lateral flow tests from 7 January.

You can take the test any time after you arrive and before the end of day 2 at the latest. The day you arrive is day 0.

If your test result is positive, you must self-isolate.

From 4am 9 January you can take a lateral flow test instead of a PCR test. If the result of the lateral flow test is positive, you must self-isolate and take a PCR test.


Έχω για Φλεβάρη ένα Λονδίνο. Επίσης έκλεισα για το επόμενο φθινόπωρο ένα Εδιμβούργο. :iconcool:
Άβαταρ μέλους
By bill33
#746146 Ελπίζουμε στο να μην παραταθεί η οδηγία για υποχρεωτικό τεστ για όλους προς Ελλάδα.Λήγει στις 10-01-2022.
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#749328 Ανοίγει από 11/2 για πλήρως εμβολιασμένους

https://www.gov.uk/guidance/travel-to-e ... ruary-2022

If you arrive in England after 4am, 11 February, the following rules will apply.
Fully vaccinated – from 11 February

If you qualify as fully vaccinated for travel to England, you:

will not need to take a COVID-19 test before you travel to England or after you arrive
will not need to quarantine when you arrive

You will need to complete a passenger locator form before you travel to England.


Να δούμε τι θα κάνουν και οι δικοί μας εδώ.
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#749339
mirage έγραψε:Τι θα ήθελες να κάνουν ακριβώς;


Να μην ζητάνε τεστ για τους πλήρως (τρις) εμβολιασμένους.
Άβαταρ μέλους
By mirage
#749342 Δεν σου επέτρεψε αυτο να κάνεις ταξιδάκια; Πού είναι ακριβώς το πρόβλημα σου;

< >