Για τα ταξίδια που κάναμε κι αυτά που θέλουμε να κάνουμε
Άβαταρ μέλους
By g8777
#499914 Δμιτσπαν εχεις αναρωτηθει ποτε μηπως ΔΕΝ ειναι στραβα ο γυαλος; :hmmm:
Άβαταρ μέλους
By mirage
#499915 Μάλλον δεν ειστε παρατηρητικοι ή δεν ξερετε να διαβαζετε χαρτες. Αντε για τον Gare de Lyon που ειναι τεραστιος να το δεχτω να βγειτε στην 5 αντι για την 4...

< >
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#499916
g8777 έγραψε:Δμιτσπαν εχεις αναρωτηθει ποτε μηπως ΔΕΝ ειναι στραβα ο γυαλος; :hmmm:
Έχεις αναρωτηθεί ποτέ μήπως να κάνεις νηστεία από το p0rnhub?
Άβαταρ μέλους
By gianik
#500162
Dimitris_P έγραψε:
g8777 έγραψε:Δμιτσπαν εχεις αναρωτηθει ποτε μηπως ΔΕΝ ειναι στραβα ο γυαλος; :hmmm:
Έχεις αναρωτηθεί ποτέ μήπως να κάνεις νηστεία από το p0rnhub?


+1





Πάντως dimitrisp πολλοι δεν το εχουν με τον προσανατολισμό... π.χ η γυναίκα μου δεν μπορει με τπτ να διαβασει χάρτη...το ιδιο κ με τις εξοδους των μετρο στο εξωτερικό..
Εγω αντιθετα που εχω κανει χρόνια συνοδός σε περιπολικό, τις εποχες που δεν υπήρχε gps, εμαθα να διαβαζω χαρτες σε καθεστως καταδιωξης.. . Πλεον προσανατολιζομαι πανεύκολα παντου..
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#500183 Δεν ξαναγράφω τίποτα γιατί παρερμηνεύονται τα πάντα και μου ανεβαίνει η πίεση που καλύτερα να έτρωγα ένα κουβά βούτυρο :shifty:
Άβαταρ μέλους
By mirage
#500197 Βαλε και μέλι να γινει super food. Τι δεν καταλάβαμε σωστά να πουμε mea pulpa.

< >
Άβαταρ μέλους
By REALZEUS
#500253
gianik έγραψε:Πάντως dimitrisp πολλοι δεν το εχουν με τον προσανατολισμό... π.χ η γυναίκα μου δεν μπορει με τπτ να διαβασει χάρτη...το ιδιο κ με τις εξοδους των μετρο στο εξωτερικό..
Εγω αντιθετα που εχω κανει χρόνια συνοδός σε περιπολικό, τις εποχες που δεν υπήρχε gps, εμαθα να διαβαζω χαρτες σε καθεστως καταδιωξης.. . Πλεον προσανατολιζομαι πανεύκολα παντου..


Άλλο ο φυσικός προσανατολισμός, άλλο η ανάγνωση χάρτου. Δώσε μου ένα χάρτη και μια πυξίδα και σε πάω όπου θέλεις. Άσε με στο κέντρο της Αθήνας χωρίς αυτά και θα κάνω κύκλους όλη μέρα. :lol:
Άβαταρ μέλους
By 224v
#500881
REALZEUS έγραψε:
gianik έγραψε:Πάντως dimitrisp πολλοι δεν το εχουν με τον προσανατολισμό... π.χ η γυναίκα μου δεν μπορει με τπτ να διαβασει χάρτη...το ιδιο κ με τις εξοδους των μετρο στο εξωτερικό..
Εγω αντιθετα που εχω κανει χρόνια συνοδός σε περιπολικό, τις εποχες που δεν υπήρχε gps, εμαθα να διαβαζω χαρτες σε καθεστως καταδιωξης.. . Πλεον προσανατολιζομαι πανεύκολα παντου..


Άλλο ο φυσικός προσανατολισμός, άλλο η ανάγνωση χάρτου. Δώσε μου ένα χάρτη και μια πυξίδα και σε πάω όπου θέλεις. Άσε με στο κέντρο της Αθήνας χωρίς αυτά και θα κάνω κύκλους όλη μέρα. :lol:

Ναι αλλα στη Θεσσαλονικη ξερεις να πας με κλειστα ματια... ετσι είναι, προσωπικα προσανατολίζομαι και θυμαμαι διαδρομες πανεύκολα κατι σαν να εχω φωτογραφικη μνημη, αλλα ισως φταιει το επαγγελμα "Τοπογράφος"...
Άβαταρ μέλους
By REALZEUS
#501011 Μπα, και στην Σαλονίκη χάνομαι. :lol:
Άβαταρ μέλους
By 224v
#501148
REALZEUS έγραψε:Μπα, και στην Σαλονίκη χάνομαι. :lol:

:omg: :) :s_drinks
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#539097 Μέσα Νοέμβρη παίζει συνέδριο στο Παρίσι, σε ξενοδοχείο δίπλα στον Πύργο του Άιφελ. Επειδή το συνέδριο θα είναι Κυριακή με Τετάρτη, λέω να προηγηθούμε με τη σύζυγο για ΠΣΚ (Παρασκευή βράδυ με Κυριακή απόγευμα).
Ιδανικά θα ήταν να μέναμε κοντά στον Πύργο, για να μεταφερθώ εύκολα/γρήγορα στο ξενοδοχείο την Κυριακή το πρωί και να μη χάνουμε χρόνο (που είναι ήδη περιορισμένος). Θα μπορούσαμε να μείνουμε και κοντά στο αεροδρόμιο, αλλά μάλλον δεν θα συμφωνήσει.
Αν έχουμε κάτι να προτείνουμε (διαμονή, μέρη να δούμε, φαγητό, κλπ), ευπρόσδεκτο.
Από μουσεία έχουμε δει τα πάντα σχεδόν, σε προηγούμενη "στοχευμένη" επίσκεψη, στον Πύργο έχουμε ανέβει, Μονμάρτη μέναμε, Βερσαλλίες πήγαμε.

< >
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#546939 Up (μιας και πλησιάζουν οι μέρες)

Με τη διαφορά ότι τελικά θα πάω άνευ της συζύγου, οπότε δεν ψάχνω για διαμονή (και δεν θα έχω πάρα λίγες ώρες ελεύθερες). Προτάσεις για φαγητό (όχι απαραίτητα budget, αλλά όχι και πολύ piassocolé) και για μία ημερήσια βόλτα (της τάξεως των 5-6 ωρών) στο κέντρο της πόλης, ευπρόσδεκτες.

< >
Άβαταρ μέλους
By Γιώργης
#546994 Πάνε πολλά χρόνια αλλά ένα πολύ συμπαθητικό εστιατόριο που πάντα ευχαριστήθηκα φαγητό (και γλυκό) είναι το la fontaine de la mouffe. Κέντρο, σε ένα πολύ όμορφο δρομάκι δίπλα στο μετρό, ο ιδιοκτήτης έλληνας και ίσως θα μπορούσε να βοηθήσει με κάποιες προτάσεις εκεί γύρω.