Για τα ταξίδια που κάναμε κι αυτά που θέλουμε να κάνουμε
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#798493 Τι είναι πάλι αυτό; Καλά στην επιστροφή εννοείται πως έπαιξε uber για το αεροδρόμιο
Άβαταρ μέλους
By bill33
#798599
Dimitris_P έγραψε:Τι είναι πάλι αυτό; Καλά στην επιστροφή εννοείται πως έπαιξε uber για το αεροδρόμιο

https://www.velib-metropole.fr/en_GB
Άβαταρ μέλους
By danso
#805591 Μια βοήθεια s'il vous plait, από τους ταξιδεμένους του forum.
Διαμονή για 2+2 άτομα (ενήλικες και παιδιά) για ένα μήνα (Ιούνιος). Η πρώτη αναζήτηση σε AirBnB έδωσε τιμές αστρονομικές, ιδιαίτερα μιλάμε για κάπως κεντρική τοποθεσία....
Καμιά ιδέα? :help:
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#805600 Εκεί που έμεινα τον Δεκέμβρη ήταν πολύ καλή τοποθεσία

Τα δωμάτια ήταν μικρά αλλά ίσως υπάρχουν και επιλογές με μεγαλύτερα

https://www.booking.com/hotel/fr/ibis-p ... ie.el.html
Άβαταρ μέλους
By danso
#805601
Dimitris_P έγραψε:Εκεί που έμεινα τον Δεκέμβρη ήταν πολύ καλή τοποθεσία

Τα δωμάτια ήταν μικρά αλλά ίσως υπάρχουν και επιλογές με μεγαλύτερα

https://www.booking.com/hotel/fr/ibis-p ... ie.el.html


Ευχαριστώ, αλλά το βγάζει μη διαθέσιμο για το χρονικό διάστημα που το θέλω... ακόμα και να είχε βέβαια, για 30 διανυκτερεύσεις ανεβαίνει πολύ το budget...
Άβαταρ μέλους
By rx8_drifter
#805620 Εάν δεν βρεις κάποιον σε κανα group στο φβ τυππυ φεύγω για ένα μήνα, ψάχνω να νοικιάσω το σπιτι, δεν ξέρω τι ακριβώς περιμένεις να πληρώσεις μέσα στο Παρίσι ρε συ :s_dunno
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#805658 ποιό είναι το χρηματικό όριο;
Άβαταρ μέλους
By danso
#805682 Θα ήθελα να μην ξεπεράσω τα 2k, αλλά δεν το βλέπω...
Άβαταρ μέλους
By danso
#805687
Anonymous Founder έγραψε:1 μήνα, 2Κ; Είναι αδύνατον στην Ελλάδα κάτι τέτοιο το καλοκαίρι, πόσο μάλλον στο Παρίσι.

Και όμως, είχα βρει, αλλά δεν το πρόλαβα. Τώρα τρέχω....
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#805689 Στο κέντρο του Παρισιού; Μιλάμε για την ευκαιρία του αιώνα! Εγώ πριν 6 χρόνια πλήρωνα πάνω από 100€ την μέρα για 20τμ, το να βρεις κάτι τουλάχιστον διπλάσιο σε μέγεθος (για να λες 4 άτομα), σε αυτό το κόστος, θέλει πολλή τύχη (και προσοχή μην βγει καμιά φόλα ή είναι σε περίεργη περιοχή).
Άβαταρ μέλους
By danso
#805723 Η μία περίπτωση, που ακόμα την ψάχνουμε (περιμένουμε απάντηση) είναι όντως στο κέντρο (6ο διαμέρισμα), αλλά πρόκειται για κτίριο που διαχειρίζεται το πανεπιστήμιο, εξ΄ού και η χαμηλή τιμή. Από την άλλη, βλέπω στο AirBnb περιπτώσεις με 2-2.5k, σε πιο περιφερειακό διαμέρισμα (18ο, 19ο) τις οποίες μάλλον θα πρέπει να δω πιο σοβαρα.
Άβαταρ μέλους
By rx8_drifter
#805766 Μια χαρα ειναι και αυτά τα quartier, δεν βλέπω λόγο να περιοριστεις τόσο πολύ. Εμένα μπυ αρέσουν.και περισσότερο απ το "κεντρο"


2κ το μήνα παντως ειναι οντως σχεδόν αδύνατο για 2 bedroom app, η κανονική τιμή που νοικιάζεται με το χρόνο κάτι τέτοιο είναι οριακά τόσο.
Άβαταρ μέλους
By KiloMeater
#806531 Αν βρεις κάτι τέτοιο στα 2Κ εγώ θα στοιχημάτιζα ότι 90% είναι απάτη και όταν πας δε θα βρεις τίποτα η θα είναι κάνα κοτέτσι .
Τέτοια τιμή μόνο αν έχεις κάποιον γνωστό που θα σου δώσει το σπίτι του κτλ αλλιώς είναι extra high risk (& high reward βέβαια )