Για τα ταξίδια που κάναμε κι αυτά που θέλουμε να κάνουμε
Άβαταρ μέλους
By pierce21
#401754 Ταξίδι στο Παρίσι χωρίς Λούβρο, είναι μπύρα χωρίς αφρό.
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#401764
mirage έγραψε:Θα παει μεχρι το Παρισι για να φαει στον Paul.... Ειπαμε τουριστακια αλλα οχι κι ετσι.
Αμα θετε macaron λιγο mainstream Ladurée.
HF που θα μείνετε; Περιοχη;

< >

2 λεπτά απ' τον Πύργο του Eiffel, σε AirBnB τις πρώτες 3 μέρες και σε ένα ξενοδοχείο που δεν θυμάμαι την επόμενη.
Άβαταρ μέλους
By 224v
#402283
Anonymous Founder έγραψε:
mirage έγραψε:Θα παει μεχρι το Παρισι για να φαει στον Paul.... Ειπαμε τουριστακια αλλα οχι κι ετσι.
Αμα θετε macaron λιγο mainstream Ladurée.
HF που θα μείνετε; Περιοχη;

< >

2 λεπτά απ' τον Πύργο του Eiffel, σε AirBnB τις πρώτες 3 μέρες και σε ένα ξενοδοχείο που δεν θυμάμαι την επόμενη.


μα και φυσικα τα μακαρον απο το Laduree!!! Θα πρεπει να τα θυμασαι απο την Ντοχα στο Mall το Ιταλικο "Villagio Mall", στο τμημα με τα ακριβα ρουχα κ.λ.π.... Τα τιμησα και στην Βαρκελωνη που ημουνα αυτες τις μερες... οταν κατεβασω τις φωτογραφιες θα γραψω και εντυπωσεις για εκει... Απλα εμεις εδω που εκνευριζομαστε με την συμπεριφορα στους δρομους μας, εκει απλα θα πουμε οτι ειναι η πολη των ονειρων μας.... θα εξηγησω στο αναλογο τοπικο....
Άβαταρ μέλους
By g8777
#494402 Το ξέρεις ότι ανάλογα τη γραμμή και το διαμέρισμα που περνάει στο παρισινό μετρό χρειάζεται διαφορετικό εισιτήριο έτσι; Έχουν βγει με διαφορετικά χρώματα και 2 κωδικούς το κάθε χρώμα, ανάλογα αν είναι πριν τις 17:00 ή μετά. :dizzy:
Άβαταρ μέλους
By gianik
#494413
Dimitris_P έγραψε::ninja:



Εκλεισες ;
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#494425 Ναι, προέκυψε δουλειά, θα είναι αστραπή, Σ πρωί με Κ βράδυ. Δεν ξέρω ακόμα πού ακριβώς θα γίνει η δουλειά οπότε προτιμάται ένα κεντρικό σημείο για να δούμε ό,τι περισσότερο γίνεται. Θα υπάρξει αρκετός ελεύθερος χρόνος, όμως πιστεύω μουσεία και ντισνευλαντ τα ξεχνάμε γιατί απ'ότι έχω ακούσει χρειάζονται πολυυυυυυ χρόνο.

Α, έχω την εντύπωση ότι σα να μουρμούρισε μια φίλη σου πριν αλλά ήμουν συγκεντρωμένος σε άλλα θέματα εκείνη την ώρα :s_dunno
Άβαταρ μέλους
By gianik
#494432 Έχω σπέσιαλ ξενοδοχείο αν θες...

Υ. Γ
Είναι στις μέρες της, καταλαβαίνεις...
Άβαταρ μέλους
By g8777
#494480 Hôtel Barrière Le Fouquet's

Εμεινα περισυ 10 μερες, δεν χρειαζεται να ψαξεις κατι αλλο. :iconcool:

Hint: Ζητα τον Αλεξη στη ρεσεψιον, ελληνας, θα σας καβατζωσει γερα σε δωματιο με την ιδια τιμη. :thumbsup: :thumbsup: :oops:

Μirage επιβεβαιωνει; :roll:
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#494625 Ωραίο, δεν έχει όμως διαθεσιμότητα.

Αυτό είναι καλό σημείο;

Ένα τέτοιο πρόγραμμα είναι όντως εφικτό όπως τα λένε;
https://www.findingtheuniverse.com/2-da ... itinerary/
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#494642
Dimitris_P έγραψε:Ωραίο, δεν έχει όμως διαθεσιμότητα.

Αυτό είναι καλό σημείο;

Ένα τέτοιο πρόγραμμα είναι όντως εφικτό όπως τα λένε;
https://www.findingtheuniverse.com/2-da ... itinerary/

Οτι βγαινει βγαινει. Αλλα πρεπει να εισαι προπονημενος στο περπατημα και την ορθοστασια.

Επισης βγαινει μονο με νορμαλ κοσμο στις ουρες ( στον πυργο του Αιφελ την πρωτη φορα που πηγα να ανεβω ειχε 2 ωρες αναμονη ) και οι ουρες σε ολα τα αξιοθεατα που εχει μεσα ειναι συχνες.

Καλο ειναι σαν προγραμμα, αλλα στον Λουβρο και στο Ορσε με 3-4 ωρες δεν θα δεις πολλα.

Παντως κρατα το σαν μπουσουλα και βλεπεις
Άβαταρ μέλους
By dstou
#494709 Βγαίνει στο εντελώς πηλαλητό, και αφού γίνουν οι σχετικές παραδοχές. Ότι δηλαδή όλοι στην παρέα θέλουν να το κάνουν, ότι δεν θα σου κάτσουν ουρανομήκεις ουρές στις βασικές ατραξιόν (που θα γίνει αυτό), ότι ίσως χρειαστείς να πληρώσεις και skip the line έξτρα ή να ενταχθείς σε γκρουπ (π.χ. στο Λούβρο, αλλιώς θα μείνεις στην ουρά για πολλές ώρες) , όλα θα τα βλέπεις στο φτερό κυριολεκτικά και ο καιρός θα είναι καλός.
Επίσης καλό είναι να διαγράψεις τα 4 και 13, και να το σκεφτείς για το 14. Εκτός αν είσαι φαν βέβαια.
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#495676 Le Relais de l'Entrecote μπαίνουμε; Η αδερφή μου που έχει πάει της άρεσε, διαβάζω και καλές κριτικές ως επί το πλείστον.

Εάν υπάρχει ακόμα φθηνότερη καλή πρόταση είναι δεκτή :iconcool:
Και για τπτ ωραία bistro, boulangeries,street food κλπ :)