Για τα ταξίδια που κάναμε κι αυτά που θέλουμε να κάνουμε
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#604075
gianik έγραψε:μπηκα τώρα στο booking.com και δεν έχει διαθεσιμότητα για μέσα Δεκέμβρη ..

λεφτά υπάρχουν :metalo:
Άβαταρ μέλους
By axel12p
#604090 Μην εμπιστεύεσαι το booking για διαθεσιμότητες, γιατί συνήθως τα ξενοδοχεία προσφέρουν ορισμένα μόνο από τα δωμάτια τους μέσω booking και όχι το σύνολο. Καλύτερα τηλεφωνική επικοινωνία, όπου είναι και πιο πιθανό να πετύχεις καλύτερη τιμή, μιας και δεν μεσολαβεί η προμήθεια του booking.

Με την ευκαιρία, μήπως έχετε να προτείνετε κάποιο μέρος για φαγητό στα Γιάννενα;
Είχα φάει στον "Όμιλο", αλλά δεν μπορώ να πω πως είχα ενθουσιαστεί, ειδικά με τα κυρίως πιάτα. Είχα ακούσει για την Μετσοβίτικη Φωλιά, που είναι στο κέντρο, αλλά δεν πρόλαβα να την τιμήσω!

Για κάποιον πάντως που θα κινηθεί προς Ζαγοροχώρια, πολύ ωραίο φαγητό είχε το "Στα Ριζά", που βρίσκεται στην Ελάτη, κανένα 40λεπτο από τα Γιάννενα. Είχε δοκιμαστεί και η διάσημη πίτα της Κικίτσας στο Μονοδένδρι, αλλά τα 17€, τα φυσώ ακόμη και δεν κρυώνουν, αν λάβουμε υπόψη μας ότι στην πράξη μιλάμε για μια απλή ζυμαρόπιτα, που μπορώ να την κάνω ακόμη και εγώ στο σπίτι μου!
Άβαταρ μέλους
By gianik
#604123
Anonymous Founder έγραψε:Το καλύτερο φαγητό θα το φας στην Φρόντζου Πολιτεία.


αυτό έχει κ δωμάτια αν δεν κάνω λάθος..
Άβαταρ μέλους
By belgarion
#604137
gianik έγραψε:
Anonymous Founder έγραψε:Το καλύτερο φαγητό θα το φας στην Φρόντζου Πολιτεία.


αυτό έχει κ δωμάτια αν δεν κάνω λάθος..
Δεν λέει για να μείνεις, λέει για φαγητό και καφέ. Όπου "λέει" βάλτε αξίζει

< Note >
Τελευταία επεξεργασία από belgarion και 11 Σεπ 2019, 17:14, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
By g8777
#604140
Anonymous Founder έγραψε:Το ακριβοτερο φαγητό θα το φας στην Φρόντζου Πολιτεία.



Με ευχαριστεις αργοτερα. :twisted:
Άβαταρ μέλους
By bibendum
#604143 Φροντζου δεν μου αρεσε καθολου το περιβαλλον. Μια που πηγα και μια που εφυγα. Πολυ σκοτεινια και πολυ βαρυς ο διακοσμος.

Καλα φαγαμε στον Σειριο.
Άβαταρ μέλους
By g8777
#604145
Anonymous Founder έγραψε:Ισχύει. Αλλά με ρώτησαν πού έχει καλό φαγητό και εγω απάντησα που εχει ακριβό.



Ευχαριστησε με τωρα ή σπαω τον αντιχειρα του Νικοπαππα διπλα μου. :adminpower:
Άβαταρ μέλους
By gianik
#604149 έκανα 1 πρώτες κρατήση με free cancel ) σε αυτό : https://www.haonessuites.gr/ τιμή στα 115€ με πρωινό.

θα τους πάρω και τηλέφωνο να δω τιμή μέσω τ/φ , ήθελα να κατοχυρώσω το δωμάτιο διότι ήταν το τελευταίο..
σαν περιοχή τι λέει; είδα έχει δωρεάν πάρκιν ε


γενικά από 2-3 τηλέφωνα που πήρα , είναι λίγα τα οικογενειακά δωμάτια που υπάρχουν διαθέσιμα (πλέον εμείς θέλουμε σίγουρα 3κλινο συν το παρκοκρέββατο που θα φέρουμε) ...επίσης μέσω booking η δωρεάν ακύρωση για τις ημερομηνίες που κοιτάω εγώ ειναι μέχρι 6 Οκτώβρίου δλδ 2+ μήνες πριν από την άφιξη μας.... :hmmm:
Τελευταία επεξεργασία από gianik και 11 Σεπ 2019, 18:10, έχει επεξεργασθεί 2 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
By gianik
#604159
Anonymous Founder έγραψε:Ακύρωσέ το τώρα. Είναι ΕΚΤΟΣ πόλης. Σε ένα χωριό στο Πέραμα.




πόσο μακρυά από την πόλη; :(

αν ειναι 5΄ με το αμάξι no problem... :hmmm:


το ξενοδοχείο του πιπέντουμ (grand sarai) μου δίνει το 3κλινο με 133 € /μέρα... :hmmm:
Άβαταρ μέλους
By belgarion
#604166
gianik έγραψε:
Anonymous Founder έγραψε:Ακύρωσέ το τώρα. Είναι ΕΚΤΟΣ πόλης. Σε ένα χωριό στο Πέραμα.




πόσο μακρυά από την πόλη; :(

αν ειναι 5΄ με το αμάξι no problem... :hmmm:


το ξενοδοχείο του πιπέντουμ (grand sarai) μου δίνει το 3κλινο με 133 € /μέρα... :hmmm:
Κοίτα το Πέραμα είναι περίπου 7-8 χιλιόμετρα από το κέντρο και το Κάστρο. Θες περίπου 15 λεπτά με νορμάλ κίνηση. Το grand serai είναι 200 μέτρα από την πλατεία που σημαίνει ότι δεν θες αμάξι για όλο το κέντρο και αν ο καιρός βοηθάει και δεν βαριεστε 15-20 λεπτά χαλαρο περπάτημα για Μώλο-Καστρο ( που έτσι και αλλιώς το χειμώνα έχουν σχετικά εύκολο παρκάρισμα) . Α, να σημειωθεί ότι το πάρκινγκ έχει 4 ευρώ το κλειστό στην πλατεία, 3 τα υπαίθρια και 4 στον Μώλο, όσο και να το αφήσεις, οπότε αν δεν έρθετε σε φάση μεγάλης αιχμής και το σχετικά εκτός πόλης ξενοδοχείο δεν είναι απαγορευτικό

< Note >